Zaloguj się do konta

Nakaz usunięcia strony internetowej z portalu wedk

utworzono: 2009/08/05 19:14
_zoo_

W dniu dzisiejszym otrzymałem list od Prezesa Zarządu Okręgu w którym nakazuje On usunięcie strony naszego Koła z portalu wedkuje.pl. Muszę zaznaczyć, że powstanie strony internetowej na tym portalu powstało po przegłosowaniu stosownej uchwały przez Zarząd Koła. W tej chwili strona ta cieszy się wśród naszych wędkarzy dużą popularnością. Myślę, że nakaz zlikwidowania tej strony i nie dopuszczenie do jej istnienia jest - inaczej nie może być - zwykłym nieporozumieniem lub nie zrozumieniem zasad jej istnienia. Wydaje mi się, że nie można rozkazać wędkarzom aby tworzyli "jedynie słuszne strony" i przekazywali "jedynie słuszne informacje". [2009-08-05 19:14]

rybspinn

Ja no twoim miejscu bym po prostu olał ten list, a jeśli już to napisał do okręgu na jakiej podstawie i dla czego każą usunąć info o kole. [2009-08-05 19:24]

Norbert Stolarczyk

Przejrzyj forum temat ten kilka razy był omawiany na pewno znajdziesz kolegów wędkarzy którzy pomogą Ci i doradzą co zrobić. Jestem ciekaw jednak czy prezes od którego otrzymałeś to pismo uzasadnił swa decyzje, jeśli tak to czym? Wszyscy wiemy co boli PZW i dlaczego tak reagują tylko ze oni nie dają możliwości otworzenia strony za free nawet wiadomości swego kola nie mogę tam zamieścić tylko kasa,kasa i kasa. Padł też kiedyś pomysł aby na takiej stronie zdjąć logo pzw i zatytułować MIŁOŚNICY KOŁA .... itd" Inni znów proponowali przenieść stronę na inny serwer lecz to musisz wyszukać z archiwum portalu. [2009-08-05 19:26]

Ronald_Edward_McDonald

W związku z tym, że niedawno miałem okazję toczyć ten temat z jednym z Kolegów który prosił mnie o opinię w tej sprawie, postanowiłem i tu ukazać kilka argumentów, które jak mi sie wydaje, powinne być uzyte w walce z betonem w sprawie stron ww na portalu. co za tym idzie , wklejam tekst wiadomosci wysłanej do rzeczonego Kolegi:

USTAWA O STOWARZYSZENIACH W POLSCE:

Art. 6.
1. Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazane.

TO JEST PIERWSZY I PODSTAWOWY ARGUMENT!

Krzewienie wędkarskich idei, zachęcanie do wedkarstwa, jest jaknajbardziej w zgodzie ze statutem PZW - w brzmieniu :
"KIEROWAĆ SIE ZASADAMI KOLEŻEŃSTWA, DBAĆ O DOBRE IMIE ZWIAZKU" - to kolejny argument.

Trzeci argument jest taki, że w statucie PZW nie ma ani słowa o działalności internetowej - nie zabrania nam tego.

Czwarty argument jest taki, że stronę koła PZW, można utworzyć w dowolnym miejscu, używajac dowolnej domeny - skąd więc ta wojna z wedkuje.pl? Co za różnica, gdzie taką stronę utworzymy?

Kolejny argument - Jeśli Koło jest cząstką PZW, to z jakiej racji nie ma prawa używać znaków graficznych PZW (logo) ?????

Kolejna sprawa, nasza działalność jest działalnoscią społeczną. Co za tym idzie, cała jej idea polega na działaniu na rzecz społeczeństwa, społeczności wędkarskiej, świadomosci ludzkiej. - dlaczego więc PZW, będąc stowarzyszeniem dobrowolnym, walczy z naszą działalnoscią????

Wreszcie skąd to twierdzenie, że strony kół na portalu, działają na szkodę PZW?! Jeśli ktoś umieszcza na takiej stronie materiały które naruszają dobro związku, to zgoda, trzeba ukarać winnego, ale jeśli treści są poprawne i merytoryczne, to w czym problem?

W końcu ostatni , też ważki argument - skostniałość PZW, jest najgorszym, co mogło się nam ostać po latach komuny, w związku z czym czas na zmiany - i tu dopatruję się tego ich strachu.

Podsumowaując, nie mają prawa nakazywać likwidacji stron! Mogą jedynie wymagać umieszczenia na nich widocznej informacji o charakterze strony.

Zalecam przeczytanie USTAWY O STOWARZYSZENIACH - to wiele wyjaśni.

Pozdrawiam i życzę sukcesów [2009-08-06 09:11]

loli_83

Witam. Panowie wiecie może jak sprawić ;), aby informacje dotyczące strony koła mogły zostać zmienione w wynikach wyszukiwania Google np. z "Koło PZW Ciepielów", "Oficjalna strona Koła PZW nr 12 Ciepielów", na np. "Ciepielów Wędkuje", "Strona miłośników wędkarstwa w Ciepielowie" ???. Za wszelkie info Dzieki. Pozdrawiam [2009-08-08 18:16]

p-brzuch

Wystarczy ten problem przedstawić twojemu administratorowi, a nie powinno być problemów ... W moim przypadku sam administrator tak uczynił po przeczytaniu mojej propozycji na forum ........ Pozdrawiam .............. i głowa do góry. [2009-08-08 20:01]

marc03pol

Opis i słowa kluczowe na podstawie których wyszukiwana jest dana strona można zmieniać bezpośrednio w panelu. Poprzez wejście w Zarządzanie treścią, a następnie Ustawienia. Pola te są umieszczone w pierwszej zakładce na dole strony. [2009-08-10 09:23]

loli_83

Słowa kluczowe i opis strony zmieniłem już dawno, niestety nic to nie pomogło i dalej jest po staremu. [2009-08-10 10:55]

uklejka

Cześć. Morze trzeba Tym leśnym dziatkom opłacić jakiś okup i chwalić ich........... [2009-08-16 12:47]

golden

niech ten preześik smichu wart,sam się usunie ze społeczenstwa ,i wara od tej zaje fajnej stronki pozdro. [2009-08-20 19:51]

chris061

Dokladnie wara [2009-08-25 09:39]

prezes74

Witam zainteresowanych do Pana Prezesa Zarządu Głównego : to nie ta epoka i nie to prawo , i chyba czas już na emereyturę ( przydało by się zmienić 3/4 Zarządu Głównego ).
Wracając do meritum , ja odesłałem do swojego Zarządu Okręgu pismo w którym stwierdzam że srona jest prywatna, przedstawia pogląd pojedyńczej osoby ( zainteresowani i tak będą wiedzieć dlaczego tak postąpiłem bo info na stronie i tak będą dodawane ) i zawiera informacje w pełni jawne i ogólnodostępne. ( po opini prawnej ) pismo ZG łamie prawo o stowarzyszeniach i Konstytucję RP.
Dlatego nie bójmy się ich , niech zajmą się lepiej wyrzuceniem rybaków z naszych wód i wieloma innymi ważnymi sprawami.
Czas na poważne zmiany , anie na kosmetykę. [2009-08-25 20:27]

hubi

Artur chyba wraca era komuny co oni chcą wywołac chyba wielką wojne brak słów musimy jeszce uwazac bo może zaczną nas chłostać pozdrawiam. [2009-08-25 20:31]

prezes74

Niedoczekanie ich , niedługo przypnę im kolejną łatę na temat rybaków , czekam na opinie prawniczą , a wojny z zakazem to dopiero początek zobaczysz co będzie działo się dalej.
Telewizja i prasa trzecia władza . [2009-08-25 20:38]

hubi

Popieram cie w całosci jeśli bedzie trzeba ja jestem do pełnej dyzpozycji. [2009-08-25 20:45]

prezes74

Nie omieszkam skorzystać z pomocy jeśli takowej będę potrzebował , ale z góry dzięki za wsparcie.
I jeszcze raz koledzy którzy dostali takie pisma nie dajcie się , to co robi ZG jest bezprawne. [2009-08-25 20:48]