Największe spinningowe ryby.

/ 38 odpowiedzi
tomaasz


szczupak 80cm
boleń 63cm
kleń 50cm
okoń 30
sum 00
sandacz 00

Pozdrawiam i życzę powodzenia w ta jesień :) (2014/09/07 10:31)

mazi1974


szczupak 117 cm - złowiony w minioną niedzielęsandacz 80 cmsum 121 cmokoń 45 cmmam nadzieje że jeszcze będą większe (2014/11/04 19:24)

u?ytkownik162240


szczupak 111 cm sandacz 89 cmokon 53 cmbolen 60 cmpstrag potokowy 48 cmtolpyga 102 cmleszcz 55 cmwzdrega 35 cmdorsz 90 cm czerniak 62 cm  (2014/11/06 19:51)

woro


szczupak 70cm
sandacz 62
kleń 64cm
pstrąg potokowy- 42cm
pstrąg tęczowy- 43 cm
głowacica-70cm
okoń- 33cm
boleń-65cm (2014/11/06 23:12)

woro


troć- 62cm (2014/11/06 23:24)

Artur z Ketrzyna


Nie mam rewelacji, na spina;
Szczupak 84 cm
Okoń 37,5 cm
Sandacz 37 cm
ukleja 19 cm
małża 12 cm
płoć 17 cm

Miałem też wydrę... (2014/11/06 23:44)

tomekhdm


Panowie mowia o wprowadzeniu gornych limitow. Tylko co z tego jak nasza cudowna straz rybacka nic nie robi. W mojej okolicy na narwi ok 15 km od Bialegostoku Straz widzialem ostatnio dwa sezony temu a nie jestem niedzielnym spinningista tylko jezdze 3-5 razy w tygodniu. Kłusownicy robią co chcą . Przy kazdej miejscowosci polozonej nad narwia rozstawionych po kilka siatek. Sam nie raz podciagalem je do gory na wedce po czym rwalem plecionke pod wplywem ciezaru. Woda az sie czasami "gotuje" od szamoczacej sie ryby w siatce. A oni jezdza po jeziorkach i gliniankach wypisujac mandaty wedkarzom ktorzy nie wykupili zezwolenia. Niedlugo szczupak 50cm bedzie rarytasem.. A wszystko przez pazernosc ludzka.. Nie wspominajac o zalosnym widoku kłusownikowedkarza pakujacego szczupaka 30 cm do plecaka.. Ale juz chyba taka mentalnosc sie wyrobila wsrod ludzi: po co mam go wypuscic , skoro ktos inny go zlowi i pojdzie na patelnie. Moze u was lepiej kontroluja. Ale tutaj nie mozemy mowic o gornych limitach skoro narybek idzie w zamrazarki... Jak sie złowi 70 cm to juz okaz..
(2014/11/07 00:50)

ryukon1975


Może nie straż bo co może zrobić 5 ludzi na terenie województwa ? Po 30 latach łowienia w tym  roku doczekałem się pierwszej profesjonalnej kontroli PSR. (2014/11/07 01:02)

Bernard51


Nie mam rewelacji, na spina;
Szczupak 84 cm
Okoń 37,5 cm
Sandacz 37 cm
ukleja 19 cm
małża 12 cm
płoć 17 cm

Miałem też wydrę...

A ja miałem mewę za nogę, a kotwica tak mocno się wbiła że trzeba było nacinać skórę aby zadzior wyjąć. (2014/11/07 19:49)

Artur z Ketrzyna




A ja miałem mewę za nogę, a kotwica tak mocno się wbiła że trzeba było nacinać skórę aby zadzior wyjąć.

Na grunt, na j. Werszminia, kiedy to jeszcze było łowisko PZW. Złowiłem dziewczynę.
Skubana miała płetwy do pływania, i zmiotła zestaw z dna (widać było tam dość płytko) i zplatał się o ta płetwę. Kurcze już myślałem że po scholowaniu, zabiorę ją do domku. Ale okazało się że to dziewczyna kumpla...
Nie było mowy o konsumpcji na miejscu, bo byłem z rodzinką nad wodą, i zaraz właściciel tej sztuki się zjawił ;-(... (2014/11/07 20:28)

panhenio


okoń 42 cm
boleń 65 cm (2014/11/07 23:11)

tomekhdm


Może nie straż bo co może zrobić 5 ludzi na terenie województwa ? Po 30 latach łowienia w tym  roku doczekałem się pierwszej profesjonalnej kontroli PSR.


Po to jest taki organ jak straż rybacka zeby zadbac o wyeleminowanie kłusownictwa. Wiem ze niemozliwe jest by calkiem to zlikwidowac , ale przynajmniej swoja obecnoscia chociaz raz w tygodniu mogli by ich troche odstraszyc . Kogos ukarac dla przykladu by inni sie obawiali. Niech zatrudnia wiecej ludzi. Za cos chyba placimy skladki... Zatrudnienie kolejnych ludzi sie zwroci poprzez nakladanie kar na siaciarzy.. (2014/11/08 11:48)

Artur z Ketrzyna


Może nie straż bo co może zrobić 5 ludzi na terenie województwa ? Po 30 latach łowienia w tym  roku doczekałem się pierwszej profesjonalnej kontroli PSR.


Po to jest taki organ jak straż rybacka zeby zadbac o wyeleminowanie kłusownictwa. Wiem ze niemozliwe jest by calkiem to zlikwidowac , ale przynajmniej swoja obecnoscia chociaz raz w tygodniu mogli by ich troche odstraszyc . Kogos ukarac dla przykladu by inni sie obawiali. Niech zatrudnia wiecej ludzi. Za cos chyba placimy skladki... Zatrudnienie kolejnych ludzi sie zwroci poprzez nakladanie kar na siaciarzy..


Takie petycje to do Marszałka Wojewódzkiego. Bo to on zarządza PSR.
No a tam nasze składki nie idą, ani od żadnego innego uprawnionego do rybactwa. To organ państwowy utrzymywany z podatków.
Co innego o jednostkach SSR powstających przy PZW.
No i w statucie PZW ma zapis który tez mówi o możliwości powołania ochrony łowisk. I tu mógł byś zatrudnić etatowo... I wtedy utrzymywać ich z tych składek.

Oczywiście sory że nie w temacie wątku, ale musiałem na to odpowiedzieć. By sprostować co nie co.
ps. do tego były inne wątki. (2014/11/09 22:01)