Zaloguj się do konta

Najsmaczniejsza rybka.

utworzono: 2014/05/29 11:40
pstrag222

zapomniałbym o Pandze:) pysznosci
[2015-01-07 21:32]

Jędrula

makrela wędzona








Do obranej makrelki dodajemy zmielony twaróg ( blenderem go można załatwić ) , siekany ogórek kiszony i papryka konserwową , szczypiorek , cebula , łycha keczupu i dużo pieprzu . Zamieszać czternaście razy w prawo , osiem w lewo i można smarować na świeżą paryską .

Tak , bez wątpienia najlepsza...



Smaczniejsza jest zdecydowanie jak zamiesza się osiem razy w prawo, a czternaście w lewo.








Widzę , że znasz się na chińskiej kuchni :) 


[2015-01-07 21:32]

Diablo

makrela wędzona








Do obranej makrelki dodajemy zmielony twaróg ( blenderem go można załatwić ) , siekany ogórek kiszony i papryka konserwową , szczypiorek , cebula , łycha keczupu i dużo pieprzu . Zamieszać czternaście razy w prawo , osiem w lewo i można smarować na świeżą paryską .

Tak , bez wątpienia najlepsza...

Ja dodaję jeszcze jajko gotowane
[2015-01-07 21:33]

Jędrula

makrela wędzona








Do obranej makrelki dodajemy zmielony twaróg ( blenderem go można załatwić ) , siekany ogórek kiszony i papryka konserwową , szczypiorek , cebula , łycha keczupu i dużo pieprzu . Zamieszać czternaście razy w prawo , osiem w lewo i można smarować na świeżą paryską .

Tak , bez wątpienia najlepsza...

Ja dodaję jeszcze jajko gotowane










Jasny gwint , jutro skoczę sobie do biedronki po makrelę :)

[2015-01-07 21:36]

mariospin

Jędrzej czemu piszesz na marginesie? Nie możesz jak wszyscy?


[2015-01-07 21:40]

Jędrula

Jędrzej czemu piszesz na marginesie? Nie możesz jak wszyscy?


no właśnie czasem mi te posty tak rzuca na wszystkie strony świata jak cytuję .




[2015-01-07 21:43]

Diablo

makrela wędzona








Do obranej makrelki dodajemy zmielony twaróg ( blenderem go można załatwić ) , siekany ogórek kiszony i papryka konserwową , szczypiorek , cebula , łycha keczupu i dużo pieprzu . Zamieszać czternaście razy w prawo , osiem w lewo i można smarować na świeżą paryską .

Tak , bez wątpienia najlepsza...

Ja dodaję jeszcze jajko gotowane




Jasny gwint , jutro skoczę sobie do biedronki po makrelę :)


ha ha a ja dziś kupiłem bo wczoraj ostatnią zjadłem. A teraz takie fajne oddzielnie pakowane w taka plastikową wytłaczankę :) Dzięki tej makreli jestem nieprzeciętnie mądry :)


[2015-01-07 21:48]

Diablo

Jędrzej czemu piszesz na marginesie? Nie możesz jak wszyscy?


no właśnie czasem mi te posty tak rzuca na wszystkie strony świata jak cytuję .





Mi czasem pomaga jak kilka "enterów" wklepię pod cytowanym tekstem
[2015-01-07 21:49]

ogtw

zapomniałbym o Pandze:) pysznosci
panga jest bez smaku. mintaj 30% glazury ma w rzeczywistości około 80% wody ale przy smażeniu przynajmniej śmierdzi rybą.

[2015-01-08 08:36]

ogtw

makrela wędzona


Makrela wędzona na zimno była smaczna, ale halibut jest najlepszy.(można powspominać przed sezonem)  [2015-03-13 11:37]

Bernard51

Hi Hi Halibut to jest pychotka, takiej ryby nie trzeba reklamować, kiedyś w smażalniach kargulenę też smakowałem z przyjemnością z frytkami i surówką. Ale to byli czasy ryby taniej mnóstwo i smażalni też.
[2015-03-13 12:48]

Qbik80

Halibut z makro rozpuścił mi grubą bawełnianą koszulkę z usa :) Smaczny był, ale co on w sobie miał... wolę nie wiedzieć [2015-03-13 12:54]

Bernard51

Halibut z makro rozpuścił mi grubą bawełnianą koszulkę z usa :) Smaczny był, ale co on w sobie miał... wolę nie wiedzieć

Bo koszula była tak bawełniana jak halibut z fermy, ekologicznie hodowany.
[2015-03-13 13:30]