Najskuteczniejsza zanęta na suma

/ 4 odpowiedzi
Witam, mam do was pytanie:
Czym najskuteczniej zanęcić suma?
(krew odpada) Czekam na odpowiedzi:)
buntownik86


Słyszałem od kilku starszych wędkarzy, że dobrą zanętą jest wątroba wieprzowa lub drobiowa. A brania są dobre.
Już kiedyś był poruszony ten temat na forum i tam polecali na przynętę TURKUCIA PODJADKA.  (2010/07/10 23:44)

klopsik52


jeżeli chodzi o suma to bardzo dobra przynętą są wnętrzności ryby. Przynajmniej ja tak uważam. Co prawda raz tylko załozyłem jak ostatnio byłem, ale branie było takie że mało wędki nie wyrwało, i co najlepsze nie zdążyłem zaciąć, ale z mojej winy. złap sobie krąpia i go wypatrosz. Ryby mają takie wątrubeczki czy tam jak to się fachowo nazywa. Załóż to na chaczyk i pilnuj wędki. Pozdrawiam (2010/07/10 23:57)

gigi362


ja osobiście nie nęcę suma to to się nie oplaca ale slyszalem ze wontraoba je extra (2010/07/12 15:19)

Matys24


Nie wim tego napewno bo jeszcze tego nie testowałem ale właśnie słyszałem  o tym jak po wędkowaniu  osoby mieszkające w mieście które nie miały gdzie oczyścić ryby robiły to nad wodą i wnętrzości  wrzucali do wody i pewnego razu pewien wędkarz wrzució ów te wnętrzności do wody podobno sum pokazał sie przy samym brzegu tak się nauczył. widać że kolega Klopsik52  też uznaje to za skuteczną metodę. Ja dopiero mam zamiar zmierzyć się z tą rybą ale chyba od tego zaczne.pozdrawiam (2010/07/13 11:57)