Najniższe wynagrodzenie

/ 33 odpowiedzi
mirek788w


Wiem jacy ci rzączący są pracuje u jednego z posłów oszukują pracowników i państwo ile się da na każdym kroku.Dzięki takim dziura budrzetowa się powiękrza i nic im niemożna zato zrobić. (2012/02/27 21:04)

ryukon1975


Bo jesteśmy głupim narodem .Zobaczcie co robią Grecy jak im chca troszkę przywilej zabrać .Co by zrobili Holendrzy ,Niemcy lub inny normalny naród.  Nasz naród za morde krótko trzymali zaborcy ,potem Ruscy ,a teraz kolejne nasze rządy .Nie umiemy wyciągać wniosków i wybieramy do koryta tych co  gruszki na wierzbie obiecują,a na mafie w czarnych sukniach babcia rentę odda zbajerowana -mimo że czynsz nie opłacony. My potrafimy patrzeć jak dzieciaki nie mają na lekarstwa ,ludzie na chleb a rządzący sie bawią i publicznymi pieniędzmi obdarowują kolegów w poszczególnych spółkach .Premier lata czarterami za 120 tysiecy miesięcznie ,emerytury dźwigają żeby nie płacić ich w ogóle ,rozliczenia na dzieci zabierają ,a naród manifestuje  w sprawie Acta . Jesteśmy tak głupim narodem to dobrze ,niech nas doją,większość sie  obudzi jako dziady po 60 siątce.



Niestety to prawda.Jesteśmy głupi i lubimy robić z męczenników.
Ostatnio jest głośno o Grecji i Włoszech ,tam najuboższy emeryt bierze tyle kasy co czterech w Polsce i narzeka że mało.:)
Idąc do salonu po samochód państwo dopłaca Ci 10 000 około PLN ,państwo które bankrutuje:)
Bankrutuje w dostatku.:) (2012/02/27 21:33)

u?ytkownik37642


Krzysztof,obawiam się,że masz rację,ale co my możemy? (2012/02/27 21:47)

piotrbiniu83


Widzę kolego że o umowie ACTA wiesz bardzo niewiele. Jeżeli poruszasz kwestię jakiegoś problemu to najpierw się doinformuj a później o tym pisz. Bo być niedoinformowanym, usłyszeć co nie co o temacie i pisać głupoty to domena niektórych polaków.



Nie musisz kolego potwierdzać swoimi postami że jesteśmy ciemnotą w śród państw Uni.

Przy całym zagrożeniu dla nas zwykłych użytkowników i całej okazałości w urodzaju dla artystów--bez wnikania w szczegóły -został pokazany problem podchodzenia naszego społeczeństwa do rzeczywistych problemów.Myślisz że matke trzymająca umierające dziecko,bo fundusz nie dał jej na lekarstwa ( w czym Polska jest ewenementem w skali -chyba światowej --państwa afrykańskie mogą sie z nami równać) -czy twój ,albo mój znajomy(hipotetycznie) ,który nie może wykupić lekarstw bo nie refundowane  ,lub głodne rodziny ,lub eksmitowane rodziny ,starszych ludzi wyrzucanych przez pracodawców --obchodzi manifestacja w sprawie acta --czy oni pragna żeby naród tym tylko interesował ,bez patrzenia na rzeczywiste problemy?  ł idź manifestuj ,jak zostaniesz dziadem na starość ,to zrozumiesz że z manifestacjami sie minąłeś.


Ja to kolego rozumiem doskonale. Zgadzam się z tym co napisałeś.

Mi nie chodziło o to że ja byłem lub chcę iść na manifestację, chodziło mi o to że napisał że są manifestacje tylko z powodu że ktoś nie będzie mógł ściągnąć z internetu "jakiegoś teledysku czy filmu" i tylko z tego powodu wielki szum. Oczywiście jest dużo spraw bardzo ważnych i napewno ważniejszych od internetu, ale ACTA to nie tylko internet. Jeżeli miałoby wejść ACTA to wtedy dopiero byśmy poczuli pawdziwą biedę. ACTA to w skrócie na polski "zakaz handlu towarami podrobionymi" czyli np.:

- w aptece nie kupisz już żadnego zamiennika leku

- padnie Ci bateria w komórce wymiana tylko na oryginalną ( czyli zamiast 25 zł zapłacisz 100zł) To samo dotyczy obudowy.

- do samochodu nie kupisz już żadnego zamiennika tańszej firmy , wszystko będziesz kupował oryginalne.

Jak widzisz po tych trzech przykładach, że koszty życia po wejściu ACTA dopiero by nam wzrosły i to kosmicznie, żadnych zamienników = wszystko oryginalne. Mam nadzieję,że teraz rozumiesz mnie dlaczego go cytowałem i dlaczego się wpieniłem. Z tym że nasz naród jest zacofany to wiem, ale jak się porusza jakiś temat to trzeba o czymś choć trochę wiedzieć a nie 1/100 problemu.






(2012/02/27 22:15)

piotrbiniu83


Wreszcie jeden normalny co rozumie ACTA. Ja się tak wpieniłem bo gość napisał, że jest tyle problemów a ludzie robią szum z powodu tego że nie będzie można ściągać z sieci. ACTA to problem taki że gdyby weszła to dzisiejsze wydatki będą niczym w porywnaniu z tym jak ona zostałaby zatwierdzena. W umowie ACTA internet to zaledwie jej 1/100 całości.

(2012/02/27 22:29)

Brave Hart


Proponuję wypowiadającym się w tym wątku założenie własnej firmy i płacenie swoim pracownikom kilka tys. netto na miesiąc.




Tu nie chodzi o płacę w wysokości średniej krajowej, a tej najniższej.

Tak więc, ki ciorta takie bzdury piszesz?

Tu chodzi o fakt; Ustalona jest płaca minimalna w wysokości 1500zł. I pracodawca może nie podnieść z 1400zł wysokości płacy zasadniczej do 1500 zł. Ponieważ w płacę minimalną wlicza się premie i dodatki. Powiedz, czy to jest sprawiedliwe?

Dlaczego ja pracyjęc w tej samej firmie, mogę nie mieć podwyżki płacy zasadniczej do minnimun tylko z tego względu że pracuję w nocy, a kolega ma sytem 1 zmianowy i pracuje tylko w dzień i jemu podnoszą?

Zastanów się czy takie rozwiązanie jest sprawiedliwe. I czy nie godzi to w godność człowieka? On nie dość że pracuje za głodową pensję, to jeszce jego dodatek rekompensujący trudniejsze warunki pracy może być wykożystywany na kożyść (dla kożyści) pracodawcy. U nasz w firnie pobierają większą stawkę za roboczo godzinę od zleceniodawzy niż najniższa krajowa o jakieś 50% (łącznie z kosztami utrzymania pracownika), jak nie lepiej. A przacownikowi za wykonanie usługi na rzecz pracodawcy, płacę skubią z karzdej strony. Bo przecież im nniej zapłacą tym firma będzie bogatsza i więcej zostanie na premie dla biura i przydupasów. tak więc nie pitol że, zatrudnij człowieka i płać mu niewiadomo ile... Wystarczy że już pracuję za 2 osoby, a płaca jest jak za jedną (specyfikacja stanowiska (obsługa kilku stanowisk jednocześnie), wyrzyłowanie norm, nie limitowany czas pracy (brak dodatków za pracę w dni wolne od pracy), itd....

Ja z chęcią bym otwożyła działalność, ale nie dam rady bo nie pozyskam na to odpowiednich funduszy. Państwo nie zapewni mi odpowiedniego kredytu, na preferencyjnych warunkach, mimo że z biznes planu wychodzi że śmiało utrzymam działalność, i nie miała bym problemu ze zbytem na moje produkty. Byłam i chciałam otwożyć taka działalność, to wyskoczyli z takimi warunkami, że poprostu szkoda słów. Nie pomogła proźba o zezwolenie na 5 lat, na postawienie i urzytkowanie gorszej jakości (20 krotnie tanszego baszaka) jako budynek gospodarczy przeznaczony pod działalność. Odrazu miałam stanąć do przetargu o grunt i postawić budynek murowany. Wiem co mówi BHP i sanepid, i z tamtąt miała bym zgodę na prowadzenie działalności w takim budynki, ale użąd miasta przyją uchwałę że blaszaków nie stawiamy i te co stały kazano rozebrać (usunąć). Tak nasz kochany burmiszcz dba o rozkwit działalności gospodarczej na naszym terenie...

Powiem ci kolego. Ze w ciągi 3-5 lat, rozwineła bym tą działalność, i napewno potrzebowała bym wykwalifikowanych pracowników. I niapewno mieli by stosowne wynagrodzenie, z odpowiednią premią. Tyle jeśli ja na początku muszę dany produkt opatentować i do tego uzyskać certyfikat zgodnośći produktu z normami. A na ten cel muszę przeznaczyć ok 80 tyś zł, i do tego koszt wyprodukowania prototypu i narzedzia to około 10-20 tyś zł. To kogo będzie stać na początek; wykupuć dużą działkę budowlaną o postawić na niej changar produkcyjny 300-600m2 plus plac ok 1000m2. Jeśli na początek wystarczy mu pomieszcenie ok 40 m2 do wykonania pierwszej fazy wdrożenia pomysłu w życie. To znaczy wyprodukowania pierwowzoru i opatentowania go, jak i uzyskania certyfikatów. Na początek w takim pomieszceniu mogła bym produkować pojedyncze sztuki, i to ograniczniem produkci na fazy; najpierw elementy (niektóre pojedynczo, bo jednocześnie będzie brakować miejsca), potem montaż (zespalanie), i na końci obróbka wykończeniowa.

 

Owszem uzyskała bym sponsorów, ale tym sposobem pozbawiła bym się lwiej części dochodów, co spowodowało by że na początku ta działalność była by nie rentowna. No i nawet jak bym miała już rozwinięty biznesik, to dalej wspulnicy by prubowali na każdym kroku robić oszczędności, co przedkładało by się że nie liczyli by się pracownicy firmy, a zysk i utrzymanie darmozjadów...

(2012/04/04 11:53)

toten


Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałaś!

Między innymi dlatego część pracodawców nie może płacić więcej niż  "najniższa krajowa".(inaczej by zbankrutowali)

Czy jest sprawiedliwe aby państwo regulowało ile pracodawca MUSI zapłacić pracownikowi za pracę w swojej firmie?!?

Przecież te pieniądze nie są państwa tylko pracodawcy!

Dlaczego jest tyle "UMÓW ŚMIECIOWYCH"?

Uwierz mi - masa firm szczególnie tych małych obecnie WEGETUJE, oczywiście mogą zwinąć interes i zamiast płacić "najniższą krajowa" wysłać pracowników na "bezrobotne" a wtedy podnieśie się VAT ,akcyzy ,wiek emerytalny itp.

Nie sa tu winni pracodawcy(w większości) ale państwo które nakłada ZŁODZIEJSKIE podatki , bzdurne przepisy oraz ogromne koszty pracy.

NIE ROZUMIEM DLACZEGO LUDZIE NARZEKAJĄ NA NISKIE PŁACE A NIE ZWRACAJĄ UWAGI NA EKSTREMALNIE WYSOKIE PODATKI!

CZY WIESZ ŻE MIN 70% TEGO CO REALNIE ZARABIASZ ODDAJESZ PAŃSTWU W PODATKACH?

TO PAŃSTWO NIE PRACODAWCA CIĘ OKRADA!!!

(2012/04/05 20:33)

bodekk66


Nie będe wypowiadał się na temat gdzie nie jestem specem ,ale odniosę się do jednego że u nas to 1000-1400 a w uni to średnia to 6-8  tysięcy złotych,to zastanów się jeden z drugim co tzn 6-8 tyś,to zaledwie1500-2000 euro, a to są najniższe ich zarobki,pielegniarka ze stażem zarabia w niemczech  2500e brutto ,teraz policz koszt utrzymania dla przykładu w Munchiem ,Żona ma działalność i zarabia 1200e, ja mam 12e netto,a sam wynajem m-4 to koszt 700 e,paliwo też nie najtanisze i na koniec jakby było tak dobrze to by nie jeżdzili do nas,uważam że powinno zamknąć się tematy polityki na forum  bo to jest forum wędkuje.pl, (2012/04/19 17:49)