Najniższe wynagrodzenie

/ 33 odpowiedzi

Cytat z onternetu; http://epity.pl/pity-2011-program-a-placa-minimalna.html

"Ale to wartość brutto. Faktyczna wysokość płacy, jaką otrzymają najniżej zarabiający, będzie różna. I to mimo tego, że w przyszłym roku nie zmienią się ani dane podatkowe, ani składkowe, które wykorzystujemy do ustalenia poborów netto. Jednak wzrost płacy minimalnej od 1 stycznia 2012 r. nie oznacza, że pracodawcy muszą podnieść pensje zasadnicze. Taki obowiązek istnieje w sytuacji jeśli pracownik ma wyłącznie wynagrodzenie zasadnicze i nie otrzymuje innych składników (np. premii czy dodatków). W każdym innym wypadku, ustalając, czy zatrudniony otrzymuje co najmniej minimum ustawowe, szefowie muszą sumować składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, które zostały zaliczone do wynagrodzeń osobowych przez Główny Urząd Statystyczny."

 

Z tego wynika że jak mam nie mormowany czas pracy i pracuję w systemie 24/72 czy 12/36. To znaczy dostaję dodatek za godziny nocne. Nie mogę liczyć na podwyżkę! Bo moja płaca zasadnicza wynosi 1400 złoty brutto, a dodarek za godziny nocne często praekracza 100 zł tak więc łożcznie brubbo mam 1500 zł, tak więc nie należy mi się podwyżka. To usłyszałam od mego pracodawcy. A teraz potwierdziłam to w internecie.

Co mam zrobić? Oczywiście nie mogę odmówić pracy w nocy gdyż jest to praca całodobowa, i w każdym systemie pracy zmianowej, będą wypadać godziny nocne...

Dlaczego nasze państwo pozwala pracodawcom na takie oszustwo!? A raczej czemu nasza Rzeczypospolita Polska osukuje znów najbiedniejszych?

roman76


noooooo,tak niestety jest (2012/02/26 12:34)

withanight88


proponuję zmienić pracodawcę a jeżeli na to nie ma szans to najlepiej państwo zatrudnienia ,w Polsce jest wielu oszustów chcących zarobić twoim kosztem ,w polsce nie możesz nawet wierzyć komuś kto cię nazywa przyjacielem i bratem ,po wyssaniu z ciebie tego co się da oleje cię i narobi jeszcze ci problemów i wstydu:))) a wielu mówiło, jaki on jest :) (2012/02/26 14:16)

perwer


Bo jesteśmy głupim narodem .Zobaczcie co robią Grecy jak im chca troszkę przywilej zabrać .Co by zrobili Holendrzy ,Niemcy lub inny normalny naród.  Nasz naród za morde krótko trzymali zaborcy ,potem Ruscy ,a teraz kolejne nasze rządy .Nie umiemy wyciągać wniosków i wybieramy do koryta tych co  gruszki na wierzbie obiecują,a na mafie w czarnych sukniach babcia rentę odda zbajerowana -mimo że czynsz nie opłacony. My potrafimy patrzeć jak dzieciaki nie mają na lekarstwa ,ludzie na chleb a rządzący sie bawią i publicznymi pieniędzmi obdarowują kolegów w poszczególnych spółkach .Premier lata czarterami za 120 tysiecy miesięcznie ,emerytury dźwigają żeby nie płacić ich w ogóle ,rozliczenia na dzieci zabierają ,a naród manifestuje  w sprawie Acta . Jesteśmy tak głupim narodem to dobrze ,niech nas doją,większość sie  obudzi jako dziady po 60 siątce. (2012/02/26 15:38)

Artur z Ketrzyna


Nie trzeba tak daleko szukać, jak Grecja. Wystarczy popatrzeć na związki naszych pielęgniarek, koncerny górnicze.
Nie boją się walczyć o swoje, choć pielęgniarki troszkę przesadziły z żądaniem podwyżki aż o 1000 zł.
Mnie te wiadomości co podaje autor wątku, też wpieniają. Ale jestem sam i nic nie poradzę. Pracuję z ludźmi którzy błędnie rozumują pojęcie "godne zarobki".
-"No w tym miesiącu to zarobiłem aż 1700zł".
-A ile godzin miałeś?
- "tylko 290 godzin"
-A jaka norma była?
-168g.

Napisał bym dłuższy dialog. Lecz to nic nie da.
 Bo dla mnie godne zarobki, to takie że, jeśli podpisuje z pracodawcą umowę że zasadnicza płaca wynosi 1500 brutto, to za godziny przepracowane zgodnie z normą i w normalnym systemie. A dodatek za godziny nocne to rekompensata za godziny przepracowane w trudniejszych warunkach i on powinien o tyle wypłatę powiększyć a nie być wliczony w płacę zasadniczą tak by pracodawca nie musiał podnieś płacy zasadniczej do najniższej krajowej. (2012/02/27 08:16)

perwer


Artur co to za zarobki 1tysiąc na rękę ?Jesteśmy w Uni gdzie średnia pensja pracowników Uni to 6-8 tysięcy złotych .Ceny paliw,żywności sa na tym samym poziomie ,a nawet trzeba jechac za granice żeby cos taniej kupić.Polskiego pracodawce też w nie jednej firmie stać żeby dać 3tysiące na ręke,ale wie jaka jest sytuacja na rynku pracy i że pracownik bedzie bez zająknięcia tyrał za 1500zł. Kraje Uni  wspierają swoje rodziny ,gdzie na dziecko i dla ludzi w trudnej sytuacji ekonomicznej cos sypną,a unas złodzieje jeszcze zabierają. Powiedz że jesteśmy mądrym narodem ,niech ktoś powie. Do nas przyjeżdża Niemiec po 30 latach i każe w imieniu Polskiego prawa danej rodzine wypieprzać z tej chałupy ,bo to była jego rodziny,a Ty jedź do Niemiec coś wywalczyć.kopna Cie w dupe na dzień dobry i zakażą używać Polskiego języka. Jesteśmy ciemnotą ,jak w Rosyjskim kołchozie ,dymia Polski naród na lewo i prawo wszyscy
Mamy najdroższe autostrady ,stadiony -a na okręt Polskiej marynarki wojennej potrafimy wydać 400milonów pl. żeby potem go dac na złom.Mamy najmłodszych emerytów i najwięcej ludzi z przywilejami emerytalnymi na świecie.--a na dzieci i chorych ani grosza.  Potem Tusk wyjdzie na mównice i tnie referat , że musicie na niego i jego kolegów więcej tyrac  i dłużej ,a naród ok ....Jednak jak zaświeci ludziom w naszym Kraju wizja że z netu teledysku ,lub filmu nie będzie mógł ściągnąć ,bo jakis przepis ma byc wprowadzony to protesty ,strajki i manifestacje. (2012/02/27 10:10)

użytkownik103834


Bo jesteśmy głupim narodem .Zobaczcie co robią Grecy jak im chca troszkę przywilej zabrać .Co by zrobili Holendrzy ,Niemcy lub inny normalny naród.  Nasz naród za morde krótko trzymali zaborcy ,potem Ruscy ,a teraz kolejne nasze rządy .Nie umiemy wyciągać wniosków i wybieramy do koryta tych co  gruszki na wierzbie obiecują,a na mafie w czarnych sukniach babcia rentę odda zbajerowana -mimo że czynsz nie opłacony. My potrafimy patrzeć jak dzieciaki nie mają na lekarstwa ,ludzie na chleb a rządzący sie bawią i publicznymi pieniędzmi obdarowują kolegów w poszczególnych spółkach .Premier lata czarterami za 120 tysiecy miesięcznie ,emerytury dźwigają żeby nie płacić ich w ogóle ,rozliczenia na dzieci zabierają ,a naród manifestuje  w sprawie Acta . Jesteśmy tak głupim narodem to dobrze ,niech nas doją,większość sie  obudzi jako dziady po 60 siątce.

Masz rację kolego ,ale na Kościół tak nie najeżdżaj bo ci nic nie zrobił. Zostałeś ochrzczony , przygotowany do życia w wierze w Boga - jak się domyślam ? Czyż nie ? W Polsce od pewnego czasu usiłuje się zniszczyć Kościół Katolicki jak i religię chrześcijańską . Za  antykościelną propagandę odpowiedzialni są proteusze i zwykli karierowicze , którzy przerobiwszy wszystkie możliwe prądy myślowe ( od agnostycyzmu aż po religijną ekstazę i odwrotnie ) -dzisiaj odcinają kupony od swoich pseudo -ateistycznych i antytrynitarskich sądów , tak chętnie przyjmowanych przez zniewolony i zdesperowany polski lud. Reszta to co napisałeś to szczera prawda . Drastyczny opis podejścia względem nas wszystkich , Polaków : ktoś wychodzi do nas z zapaleniem pęcherza , rozpina rozporek, odlewa się nam na głowy  i w ten sposób cierpi za miliony ! (2012/02/27 10:42)

toten


Proponuję wypowiadającym się w tym wątku założenie własnej firmy i płacenie swoim pracownikom kilka tys. netto na miesiąc.

(2012/02/27 10:54)

użytkownik64718


Jak kogoś nie stac na godną wypłatę dla pracownika to niech nie zakłada firmy tylko niech zatrudni się w jakiejś agencji pracy tymczasowej i wtedy zobaczy jak się pracuje za marne grosze, wtedy dopiero możemy porozmawiac. (2012/02/27 11:28)

JKarp


CześćTroszkę nie na temat ale po  "wieku emerytalnym" przyjdzie czas na Kościół:ich podatki, zarobki, grunty itd.Już teraz Pan Kaczyński mówi, że Kościół jest atakowany.JK (2012/02/27 11:29)

JakubUrsynow


Bo jesteśmy głupim narodem .Zobaczcie co robią Grecy jak im chca troszkę przywilej zabrać .Co by zrobili Holendrzy ,Niemcy lub inny normalny naród.  Nasz naród za morde krótko trzymali zaborcy ,potem Ruscy ,a teraz kolejne nasze rządy .Nie umiemy wyciągać wniosków i wybieramy do koryta tych co  gruszki na wierzbie obiecują,a na mafie w czarnych sukniach babcia rentę odda zbajerowana -mimo że czynsz nie opłacony. My potrafimy patrzeć jak dzieciaki nie mają na lekarstwa ,ludzie na chleb a rządzący sie bawią i publicznymi pieniędzmi obdarowują kolegów w poszczególnych spółkach .Premier lata czarterami za 120 tysiecy miesięcznie ,emerytury dźwigają żeby nie płacić ich w ogóle ,rozliczenia na dzieci zabierają ,a naród manifestuje  w sprawie Acta . Jesteśmy tak głupim narodem to dobrze ,niech nas doją,większość sie  obudzi jako dziady po 60 siątce.

Masz rację kolego ,ale na Kościół tak nie najeżdżaj bo ci nic nie zrobił. Zostałeś ochrzczony , przygotowany do życia w wierze w Boga - jak się domyślam ? Czyż nie ? W Polsce od pewnego czasu usiłuje się zniszczyć Kościół Katolicki jak i religię chrześcijańską . Za  antykościelną propagandę odpowiedzialni są proteusze i zwykli karierowicze , którzy przerobiwszy wszystkie możliwe prądy myślowe ( od agnostycyzmu aż po religijną ekstazę i odwrotnie ) -dzisiaj odcinają kupony od swoich pseudo -ateistycznych i antytrynitarskich sądów , tak chętnie przyjmowanych przez zniewolony i zdesperowany polski lud. Reszta to co napisałeś to szczera prawda . Drastyczny opis podejścia względem nas wszystkich , Polaków : ktoś wychodzi do nas z zapaleniem pęcherza , rozpina rozporek, odlewa się nam na głowy  i w ten sposób cierpi za miliony !


1) Afery z Funduszem Kościelnym Kolega nie zauważył rozumiem? Pazerność sukienkowych jest ok? Państwo Polskie na tym nie traci?
Każdy ma prawo oceniać działania kościoła tak jak chcę, negatywnie też, pseudoargument o chrzcie jest śmieszny.
"zniszczyć KK i religię" - zwykłe krzykactwo kogoś kto nie może się pogodzić z faktem, że nasz kraj, powoli acz skutecznie się laicyzuje i religia trafi prędzej czy później tam gdzie jej miejsce - do świątyń i domów swoich coraz mniej licznych wyznawców.

2)Zarabiamy mało, żyjemy drogo. Dlaczego? Między innymi dlatego, że - wbrew temu co twierdzą wyznawcy ekonomicznego liberalizmu- kapitał ma obywatelstwo i skoro znaczna część przedsiębiorstw jest w zagranicznych rękach to kasa jest zwyczajnie wypompowywana. Zagraniczny zarząd zagranicznej firmy nie będzie poświęcał swoich fabryk lub innych zakładów w swoich krajach, ucierpią biedniejsi. Oczywiście ma to związek ze spiep***ą prywatyzacją - albo raczej wyprzedażą majątku. (2012/02/27 11:45)

Diablo


Artur co to za zarobki 1tysiąc na rękę ?Jesteśmy w Uni gdzie średnia pensja pracowników Uni to 6-8 tysięcy złotych .Ceny paliw,żywności sa na tym samym poziomie ,a nawet trzeba jechac za granice żeby cos taniej kupić.Polskiego pracodawce też w nie jednej firmie stać żeby dać 3tysiące na ręke,ale wie jaka jest sytuacja na rynku pracy i że pracownik bedzie bez zająknięcia tyrał za 1500zł. Kraje Uni  wspierają swoje rodziny ,gdzie na dziecko i dla ludzi w trudnej sytuacji ekonomicznej cos sypną,a unas złodzieje jeszcze zabierają. Powiedz że jesteśmy mądrym narodem ,niech ktoś powie. Do nas przyjeżdża Niemiec po 30 latach i każe w imieniu Polskiego prawa danej rodzine wypieprzać z tej chałupy ,bo to była jego rodziny,a Ty jedź do Niemiec coś wywalczyć.kopna Cie w dupe na dzień dobry i zakażą używać Polskiego języka. Jesteśmy ciemnotą ,jak w Rosyjskim kołchozie ,dymia Polski naród na lewo i prawo wszyscy
Mamy najdroższe autostrady ,stadiony -a na okręt Polskiej marynarki wojennej potrafimy wydać 400milonów pl. żeby potem go dac na złom.Mamy najmłodszych emerytów i najwięcej ludzi z przywilejami emerytalnymi na świecie.--a na dzieci i chorych ani grosza.  Potem Tusk wyjdzie na mównice i tnie referat , że musicie na niego i jego kolegów więcej tyrac  i dłużej ,a naród ok ....Jednak jak zaświeci ludziom w naszym Kraju wizja że z netu teledysku ,lub filmu nie będzie mógł ściągnąć ,bo jakis przepis ma byc wprowadzony to protesty ,strajki i manifestacje.

Racja w 100% (2012/02/27 14:37)

ZanderHunter


...Jesteśmy ciemnotą ,jak w Rosyjskim kołchozie ,dymia Polski naród na lewo i prawo wszyscy...

Darku pięknie to ująłeś bravo:)) Popieram w 100%.

P:)))
(2012/02/27 15:19)

toten


Socjalizm jeszcze nigdy i nigdzie się nie sprawdził...

(2012/02/27 17:57)

getka


Socjalizm jeszcze nigdy i nigdzie się nie sprawdził...
no popatrz a u nas cały czas się sprawdza naród chce jedno i rząd robi swoje to na pewno nie jest demokracja ale może jakaś jej odmiana, rzec można demokracja wybiórcza czyli wy mówcie co byście chcieli a my wybierzemy z tego co jest nam na rękę.
pozdrawiam bezrobotnych. (2012/02/27 18:55)

ZanderHunter


JOTpeg adekwatny do tematu:


Łukasz lepiej tego już nie można było pokazać też mam takie zdanie:)))

P:). (2012/02/27 18:59)

piotrbiniu83


Artur co to za zarobki 1tysiąc na rękę ?Jesteśmy w Uni gdzie średnia pensja pracowników Uni to 6-8 tysięcy złotych .Ceny paliw,żywności sa na tym samym poziomie ,a nawet trzeba jechac za granice żeby cos taniej kupić.Polskiego pracodawce też w nie jednej firmie stać żeby dać 3tysiące na ręke,ale wie jaka jest sytuacja na rynku pracy i że pracownik bedzie bez zająknięcia tyrał za 1500zł. Kraje Uni  wspierają swoje rodziny ,gdzie na dziecko i dla ludzi w trudnej sytuacji ekonomicznej cos sypną,a unas złodzieje jeszcze zabierają. Powiedz że jesteśmy mądrym narodem ,niech ktoś powie. Do nas przyjeżdża Niemiec po 30 latach i każe w imieniu Polskiego prawa danej rodzine wypieprzać z tej chałupy ,bo to była jego rodziny,a Ty jedź do Niemiec coś wywalczyć.kopna Cie w dupe na dzień dobry i zakażą używać Polskiego języka. Jesteśmy ciemnotą ,jak w Rosyjskim kołchozie ,dymia Polski naród na lewo i prawo wszyscy

Mamy najdroższe autostrady ,stadiony -a na okręt Polskiej marynarki wojennej potrafimy wydać 400milonów pl. żeby potem go dac na złom.Mamy najmłodszych emerytów i najwięcej ludzi z przywilejami emerytalnymi na świecie.--a na dzieci i chorych ani grosza.  Potem Tusk wyjdzie na mównice i tnie referat , że musicie na niego i jego kolegów więcej tyrac  i dłużej ,a naród ok ....Jednak jak zaświeci ludziom w naszym Kraju wizja że z netu teledysku ,lub filmu nie będzie mógł ściągnąć ,bo jakis przepis ma byc wprowadzony to protesty ,strajki i manifestacje.

Widzę kolego że o umowie ACTA wiesz bardzo niewiele. Jeżeli poruszasz kwestię jakiegoś problemu to najpierw się doinformuj a później o tym pisz. Bo być niedoinformowanym, usłyszeć co nie co o temacie i pisać głupoty to domena niektórych polaków.

(2012/02/27 19:02)

toten


ACTA jest dużo bardziej skomplikowana niż się wydaję.

Sprawy dotyczące "wolności w internecie" robią się mało istotne przy zapisach dotyczących patentów.

(2012/02/27 20:38)

toten


Jak kogoś nie stac na godną wypłatę dla pracownika to niech nie zakłada firmy tylko niech zatrudni się w jakiejś agencji pracy tymczasowej i wtedy zobaczy jak się pracuje za marne grosze, wtedy dopiero możemy porozmawiac.I w konsekwencji bezrobocie na poziomie 30-40 % oraz kilka milionów ludzi na garnuszku pomocy społecznej.

Trzeba by było podnieść VAT na 50% jakieś...

(2012/02/27 20:52)

perwer


Widzę kolego że o umowie ACTA wiesz bardzo niewiele. Jeżeli poruszasz kwestię jakiegoś problemu to najpierw się doinformuj a później o tym pisz. Bo być niedoinformowanym, usłyszeć co nie co o temacie i pisać głupoty to domena niektórych polaków.Nie musisz kolego potwierdzać swoimi postami że jesteśmy ciemnotą w śród państw Uni.

Przy całym zagrożeniu dla nas zwykłych użytkowników i całej okazałości w urodzaju dla artystów--bez wnikania w szczegóły -został pokazany problem podchodzenia naszego społeczeństwa do rzeczywistych problemów.Myślisz że matke trzymająca umierające dziecko,bo fundusz nie dał jej na lekarstwa ( w czym Polska jest ewenementem w skali -chyba światowej --państwa afrykańskie mogą sie z nami równać) -czy twój ,albo mój znajomy(hipotetycznie) ,który nie może wykupić lekarstw bo nie refundowane  ,lub głodne rodziny ,lub eksmitowane rodziny ,starszych ludzi wyrzucanych przez pracodawców --obchodzi manifestacja w sprawie acta --czy oni pragna żeby naród tym tylko interesował ,bez patrzenia na rzeczywiste problemy?  ł idź manifestuj ,jak zostaniesz dziadem na starość ,to zrozumiesz że z manifestacjami sie minąłeś.(2012/02/27 20:53)