Zaloguj się do konta

Najmocniejszy węzeł spininngowy i nie tylko

utworzono: 2018/08/22 20:40
erykom

Ogtw mam rozumieć że ta żyłka jest przełożona i owinięta plastrem i tam powyżej żadnego supełka nie ma nic,tak? [2018-08-26 21:06]

erykom

Ok już doczytałem powyżej.Aż dziwne że to może być mocne.Muszę sam spróbować ;) [2018-08-26 21:09]

Sith

Najprostsze rozwiązania często bywają najlepsze. Też muszę przetestować na jakimś nielubianym woblerze.
#ogtw, jeszcze jedno pytanki, czy plecionkę tak samo wiążesz? Nie ślizga się? [2018-08-27 06:41]

barrakuda81

Ja sobie z kolei wykombinowałem ,że na wytrzymałośc węzła w teorii może mieć wpływ także powierzchnia z którą się styka.W tym przypadku powiedzmy drut agrafki.Pozornie wydaje się gładki ale co jeśli posiada mikro zadziory, chropowatości? Pod mikroskopem byśmy je napewno dojrzeli.Może są zupełnie małe i bez znaczenia ale tego z pewnością stwierdzić nie można.Może przed zawiązaniem węzła spróbuję okleić dokoła krawędź styku agrafki z żyłką i na podkładce z taśmy zawiązać węzeł.Popadając w paranoję można jeszcze zrobić omotkę na węźle i oblecieć lakierem:-) Mamy XXI wiek i nie potrafimy sobie skutecznie radzić z prostymi problemami...Z czym w takim razie ludzkośc chce się wybrać np na Marsa?:-)Daleka droga- najpierw 100% wytrzymaości linki na węźle a potem podbój kosmosu:-))) [2018-08-27 09:46]

ogtw

jeszcze jedno pytanki, czy plecionkę tak samo wiążesz? Nie ślizga się?
Co do plecionki, to ten sposób łączenia z krętlikiem nie nadaje się, bo w przypadku żyłki znaczną część energii pochłania tarcie, pomiędzy żyłką a krętlikiem a w przypadku plecionki, tarcia praktycznie nie ma a wymagania, co do wytrzymałości są większe, bo i plecionka jest mocniejsza.
Co do łączenia żyłki z agrafką, to lepiej sobie odpuścić, bo agrafki są przeważnie z cieńszego drutu i mogą z tego powodu przeciąć żyłkę. Żyłka na agrafce może się przesuwać i przecierać.

[2018-08-27 12:15]

ogtw

Żeby się przekonać, który węzeł jest lepszy, można z obu stron krętlika przywiązać dwa różne węzły i rozerwać. Powinien urwać się ten słabszy. [2018-08-29 10:54]