Najlepszy wobler na szczupaka ?

/ 21 odpowiedzi
Czy moglibyście napisać jaki jest jak dla was najlepszy wobler na szczupaka ?
JOPEK1971


Czy moglibyście napisać jaki jest jak dla was najlepszy wobler na szczupaka ?

Nie istnieje taki,dlatego jest ich tak wiele,o różnym zastosowaniu.Najpierw połów na obrotówkę,lub gumę,potem bierz się za woblery. (2012/07/13 21:06)

irek z


Nie ma czegoś takiego jak najlepszy,to zależy od dnia sposobu prowadzenia i łowiska.Jednym wędkarzom sprawdzają się woblery firmy x innym firmy y.Powiem ci tylko tyle,że będąc na dwu dniowym wyjeździe na kanałach Odry mój kolega na woblera totalną chińszczyznę za 5zł złapał ze 30sztuk,gdzie my na salmiaki i inne polecane i sprawdzone wobki mieliśmy po 2 sztuki. (2012/07/14 04:37)

WedkarskiChillOut


A ja osobiście preferuje gumy . I tylko gumy . Niby mam dużo obrotówek , woblerów pływających i tonących ale ... jak dla mnie gumy są najlepsze .I co do gum :) Może wyda Wam się to śmieszne , pewnie myślicie ze duży szczupak = duża przynęta . Nic bardziej mylnego , osobiście łowie szczupaki 45-70cm na tzw. paprocha - 1,5cm :) na małym haku , który się wygina bo to jednak typowo na okonka .Ale jaka frajda :) Może i rybę stracę ale ... i tak bym ją wypuścił .
A teraz do sedna ;d Kup kilka przynęt i sprawdzaj która zadziała.Na jednym łowisku może działac biała przynęta , a na innym czerwona itp.Do wszystkiego musisz dojśc sam , bo na takie pytanie nikt nie jest w stanie Ci odpowiedziec.
I Powodzenia w dopasowaniu przynęty do łowiska :)
i taki PS : Wszystkie moje paprochy są białe :) (2012/07/14 11:34)

karolpolawiacz


najpierw spróbuj na blachy i gumy bo wobler to wyższa szkoła jazdy ja mam parę woblerów ale muszę się na nie nauczyć łowić (2012/09/03 21:06)

kaban


Co do szczupłego wolę "żelazo" od "drewna". (2012/12/05 16:58)

maanuaal


kup sobie hornety z tańszych bonito spokojnie mozna na nie łowic zarowno szczupaki do 70 cm i okonie :) (2013/02/11 22:13)

tomczes


kup sobie tonącego slidera w naturalnym kolorze okonia ;)
http://allegro.pl/salmo-slider-6-cm-plywajacy-sd6f-rph-i2967893767.html    coś takiego ;) (2013/02/21 16:30)

adam-konopnicki


Jak dla mnie szczupak = blacha, guma ;) (2013/02/21 17:04)

romani


jeśli znajdziesz dobrą miejscówkę, co mu podasz napewno chapnie,natomiast woblerek każdy jwst dobry.

(2013/02/21 17:52)

adam-konopnicki


Każda przynęta znajdzie swój czas i miejsce. Jak to mój kolega mawia ;)
Ale ja osobiście łapię tak 
Bolenie, klenie, jazie : Woblery i obrotówki 00, 0, 1
Szczupak : Wahadłówki, obrotówki, rippery
Sandacz, okoń : rippery, twistery, koguty

Wiadomo czasami stosuję wyjątki od tej reguły, tak też zdarzają się przyłowy wszystkiego na wszystko, bądź też specyfika łowiska wymaga zastosowania innej przynęty (wobler, guma, blacha) na poszczególną rybę ;) (2013/02/21 18:00)