Najlepszy sposób na szczupaka

/ 13 odpowiedzi
Witam!!! Zaczynam przygotowywać sprzęt na 1 maja i zastanawiam się co kupić na szczupaka . Woblera to lepiej tonącego czy żeby pływał na powierzchni Dziękuję  I połamania życzę 
Wedkarz60

Witam ! Ja to w tamtym sezonie na szczupaka stosowałem blachę ALGA 2 przeważnie w kolorze srebrnym . Efekcik był całkiem całkiem . Łowiłem na jeziorze i czasami na rzece , na rzece trafiłem nawet sandacza na alge . Kiedyś używałem obrotówek i ripperów ale teraz jakoś blaszka mi przypadła do gustu :) pozdro (2011/04/17 19:22)

Ogon006

a ile ona tak miej więcej może kosztować. a na woblera próbował pan może . Ja łowie na rzece. iI chciałbym zlowić sandała lub szczupaka. Pozdro (2011/04/17 19:37)

kasztelan15

jak chcesz lapać na woblerka to kup tonąceg ja mam kilka imitacja ploci ,okonka takie od ośmiu do pietnastu cm.a jak dobrze żeruje to bieże na wszystko blacha ,guma ,wobler,żywiec,w marcu złapałem na boczny trok takiego piędziesiątaka, w mordzie miał jeszcze żabe. (2011/04/17 20:11)

u?ytkownik10466

Z jedną biedną Algą to ty furory nie zrobisz...Zaopatrz bardziej swoje pudło,dokup kilka klasyków-Gnoma,Kalewę,Morsa ..w dwóch rozmiarach najlepiej ,2 i 3,na to kilka obrotówek-Mepps Lusox 2 i 3,jakieś Aglie i Comety,tak przygotowany stań nad wodą ... (2011/04/17 20:12)

rycharski222

Polecam Mepps Lusox - to naprawdę skuteczna przynęta, na początek maja będzie skuteczna bez obciążenia (poza tym jest wiele wiele świetnych kusidełek na zębatego) .Polecam artykuły w zakładce Spinning/metody-tam znajdziesz wiele odpowiedzi na twoje pytania... (2011/04/17 21:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ReBeXeR

Wobler czy tonący czy pływający to sam zdecyduj w jakich warunkach będziesz łowił jak nie jest za głęboko to weź pływające (2011/04/18 16:21)

u?ytkownik69857

kolega kasztelan15 to nie wie , że w marcu to się szczupaków nie łowi jest coś takiego jak okres ochronny (2011/04/18 20:37)

Ogon006

niektórzy już łowią. Dziś chodziłem na Narwi to ludzie ze spiningiem łowią ( na blachę) 3 osoby łowiły. Ale ja tam wolę zaczekać do maja. już i tak niedługo :D   (2011/04/18 21:18)

kasztelan15

kolega kasztelan15 to nie wie , że w marcu to się szczupaków nie łowi jest coś takiego jak okres ochronny

wiesz co to jest boczny trok .chiba każdy wedkarz wie że nie używa się bocznego troku do połowu szczupaka a że się ładnie zapioł to nie moja wina wypuściłem oczywiście ,a ty jak jesteś początkującym wędkarzem to nie udzielaj się na forum i zapoznaj się z połowem okonia. (2011/04/18 21:22)

Mateusz997Pila

Najlepszej przynęty nie ma..
PRoponuję Ci zakupić blachy, kopytka (Fishunter, predator, relax) to moje ulubione gumy na szczupłego. Jak wszystko zawiedzie to poślij cos mniejszego, pamiętaj że wiara w przynętę i we własne możliwości to podstawa !
Pozdrawiam.. (2011/04/18 21:34)

marapala

Najlepszej przynęty nie ma..
PRoponuję Ci zakupić blachy, kopytka (Fishunter, predator, relax) to moje ulubione gumy na szczupłego. Jak wszystko zawiedzie to poślij cos mniejszego, pamiętaj że wiara w przynętę i we własne możliwości to podstawa !
Pozdrawiam..

dokladnie...nic dodac nic ujac...probuj wszystkiego co sie da...wiadomo-gumy sa najtansze ale dobre sa tez jerki...polamania:) (2011/04/19 21:53)

gaudi xxxx

Kup Algi 2 i 3,kilka D.A.M Effzettów 2,3 i 4-plus woblery.Salmo Perch na stojące wody a nad rzekę Dorado Invadery.No i musowo kilka sztuk predatorów Mannsa(kolory żółty,perłowy,i seledynowy-czasem dobra jest typowa zieleń)-pozdrawiam (2011/04/21 09:49)

LukaszM

Ja stosuję obrotówki mepps aglia i aglia long; wahadłówki: alga 2 i 3, mors, stynka, gnom; kopyta relax w różnych rozmiarach i kolorach. Mam jeszcze kilka woblerów i obrotówek innych firm ale raczej ich nie stosuję, gdyż nie zauważyłem na nie jakiś specjalnych efektów. (2011/04/21 10:02)