Najlepsze gumy na okonia

/ 8 odpowiedzi
Witam.

Chciałem się dowiedzieć od wszystkich spinningowców jakie są najlepsze gumy na okonia twistery czy kopyta jaki kolor i rozmiar.Wędkuje na spokojnym jeziorze, największa głębokość 12m 
Bardzo proszę o szybka odpowiedz i z góry dziękuje ;)

szyspinn29

Ja na jeziorze używam kolorów motor oil,wszędzie mile widziany pieprz lub brokat.Przy słabym żerowaniu popróbuj z kolorami jaskrawymi np.czerwień ja efekty mam.Nie żadko kilowy sandacz przywali w 4 cm twisterka :) (2012/08/26 18:27)

halski021

Co wędkarz , to preferuje co innego i jak opanujesz sposób jak prowadzić daną przynętę to będą sukcesy.Każdy wędkarz ma swoje ulubione i jak by wszyscy napisali co według nich najlepsze,to by się okazało,że wszystkie są dobre,a są tego tysiące:) (2012/08/26 19:39)

czerwcowy0520

Pierwsza sprawa to odpowiednie prowadzenie, potem dopiero kolor. Możesz mieć super kolor a przy złym prowadzeniu nawet on Ci nie pomoże. Jest kilka sztuczek dzięki którym można nadać naszej przynęcie atrakcyjny ruch i warto je poznać. Z kolorami jest różnie, w zależności od pory roku i intensywności żerowania okoni. Nie inaczej jest z wielkością gumy co ma wręcz kolosalne znaczenie i w dużej mierze zależy od pory roku aco się z tym wiąże, jaki apetyt i na co maja akurat pasiaki. (2012/08/28 15:47)

gregx1

Nie będę oryginalny, ale również proponuje małe twistery motor oil. Na większości łowisk właśnie na ten kolor miałem najlepsze brania. Czasami dobrze też sprawdza się fiolet, perła i kremowy z brokatem. Przełom wiosny i lata niezły jest żółty. Natomiast nigdy nie złowiłem okonia na czerwonego twistera, tak polecanego w większości publikacji. Czy ktoś jeszcze miał podobne doświadczenia z czerwienią? (2012/08/28 21:01)

Nothingam

rippery do 10 cm i najlepiej jaskrawe barwy, można powiedzieć bijące po oczach :) (2012/08/29 13:37)

letek67

Witam ja też nigdy nie złowiłem na czerwonego,, natomiast najlepsze  brania miewam na oliwkę z brokatem ...pozdrawiam (2012/08/29 14:48)

PanciOxD

Czerwony też jest dobry nie jednego głodnego lecz leniwego Garbusa na ten kolor złapałem , bo emituje ranny narybek - łatwy posiłek .
No ale też pisałem coś o gumach 2 dni temu . Taki temat pojawia się średnio co 3,4 dni ,Poszukajcie zanim zaczniecie pisać to o czym ciągle tu mowa :) (2012/08/29 23:38)

Spinex98

Twistery motor-oli itp. Kopyta 5 cm Czarny grzbiet i perłowy brzuszek. : ) (2013/07/26 10:45)