Zaloguj się do konta

Gumy ,woblery na płytkie łowisko

utworzono: 2017/08/12 13:59
Damian_Kwiatkowski

Witam. Jaka jest najlepsza przynęta na łowisko o głębokości do 1m. Najlepiej gumy i woblery. Z góry dziękuje za pomoc. [2017-08-12 13:59]

patryk1113mw

Witam. Jak już dużo osób pisało w odpowiedzi w podobnych pytaniach, nie ma najlepszej przynęty na drapieżnika. Dziś działa to jutro coś innego jest skuteczne. Jeśli pytasz o takie łowisko to mógłbyś podać więcej informacji, np czy jest tam dużo roślinności czy czyste lustro wody, i czy jest tam dno zamulone. Ogólnie jeśli łowisko jest płytkie to jeśli chodzi o gumy to jakiejś śledniej wielkości na szczupaka i z nie zbyt ciężką główką. Możesz sprubować obrotówki, ponieważ można je tak kontrolować by nie zagłębiały się zbyt mocno, jeśli chodzi o woblery to przy kupnie ich powinna byś informacja na jaką głębokość schodzą więc wybierz te do 1 metr, a nawet 70-80cm. Możesz też wyprubować jakieś przynęty powierzchniowe, które nie toną tylko prowadzą się po powierzchni wody, np jakieś poppery. [2017-08-12 17:52]

Damian_Kwiatkowski

Dno jest zamulone oraz sporo roślinności. Zastanawiam sie nad woblerem salmo lub kaczką powierzchniową od savage gear. Do tej pory łowiłem głównie na gumy \"canibal\" oraz \"reno killer\" i \"lunatic\" [2017-08-12 18:13]

erykom

Na kaczkę powierzchniową sam się czaję tylko trochę cena duża ale kiedyś zakupię [2017-08-12 18:25]

patryk1113mw

Tak, te kaczki nie są tanią przynętą, jak i żaby powierzchniowe czy nowe nietoperze. Cały ból to to, że taką przynętę możemy stracić podczas wędkowania, i to jest najgorsze zostawić pare dyszek w zielu. Co do skuteczności, sam nie testowałem. Nie wiem czy cena przynęty, idzie w parze z jej łownością, myślę że w odpowiednich łowiskach są skuteczne o tej porze roku. Pozdrawiam [2017-08-12 19:31]

erykom

Patryk wejdź na Youtuba i wpisz "kaczka Savage gear" to zobaczysz jej łowność :) [2017-08-12 21:58]

Damian_Kwiatkowski

Filmy promocyjne savage gear oraz te dodawane przez zwykłych wędkarzy nie zawsze mają przełożenie na nasze rezultaty. Kaczuszka wydaje się być ciekawą przynętą lecz jej cena przekracza 50 zł. [2017-08-13 00:07]

luxxxis

Olej kaczkę,olej jutuby-tam widzisz TO co masz widzieć i nic więcej.Kaczor dupy nie urywa,ja je mam dla zasady,coś tam raz złowiłem ale w tym samym czasie inne wabiki dały mi 15 razy tyle.
Łowisz płytko? ja też,moja woda ma mniej niż metr,tam siedzę od maja do ost grudnia.
Co bym polecił-
-slidery pływające 10-13cm
-perch 10-13 pł.
-savaga glider-tonący,lotny,ale podczas ściągania wierzchem idzie
-soft4play 13-na systemikach
-mamba od dragona 13-tka-na systemikach
-canibal ale tylko na gł od 5 wzwyż bo inaczej koziołki robi
-skinner salmo
-relax ohio-to ta długa wąska-niepozorna acz kosi
-relax kopyto-klasyk,dobrze idzie na 2-3 gramach
-nieśmiertelna Sandra
Na takiej wodzie tj płytkiej duże znaczenie ma też jak łowisz,sam wabik nie wystarczy,rzuty najlepiej najdłuższe-wiatr w plecy.
Napływasz "od tyłu" na miejscówki,wpierw najbardziej lotne wabiki tam lądują,potem dystans skracasz normalnymi,ryb szukasz w dołkach,na przegłębieniach,w cieniu pod zielem czy krzakami.
Spin cały czas w górze-podnosisz tym pracę wabika,mniej plećki jest w wodzie-mniej łapie zielska,lepiej grasz tym co na agrafce i takie tam....
Generalnie-im płycej tym więcej musisz się przyłozyć. [2017-08-13 09:44]

luxxxis

Zapomniałem o sweeperze i tej gumie z żarówiastym ogonkiem-nie chodzi mi o kolory ale o budowę gumy-duże standardowe kopyta np canibal muszą iść na za ciężkich główkach na tą głębokość.
Wywrotki robią-nie łowią,gumy typu tamtej-idą normalnie na obciążeniach rzędu 1-2 g,niektóre np mamba-doskonale dają się nadziać na systemik-wtedy koszą aż trzeszczy.
Łowisz samą gumą,u dołu wisi jej kotwica tak jak w s4p-spróbuj,warto.Podgląd na konusie poniżej. [2017-08-13 09:53]

erykom

Mi bardziej chodzi o to że mam pod nosem średniej wielkości staw w którym jest mnóstwo zielska pod którym czają sie spore szczupaki i sumy.Jest może z 10% czystej wody bez ziela i tam widziałem na oko metrowe szczupaki i z 1,5 m sumy a posród tego zielska nieraz widziałem ataki i tak pomyślałem nad tym Donaldem [2017-08-13 12:06]

patryk1113mw

erykom widziałem te filmiki z kaczkami na you tube już jakiś czas temu, ale jeszcze nie mam jej w swoim arsenale. Myślę, że jak chodzi o tą kaczkę to może się sprawdzać na takiej wodzie jak wyżej opisałeś, tam może być niezbędna żeby połowić. Ja mógłbym ją wykorzyć na starorzeczu gdzie szczupaki grasują, ale na zwykłe przynęty nie ma szans połowić. Jeśli chodzi o inne wody myślę, że u mnie bardziej skuteczne będą klasyczne przynęty no i są dużo tańsze. [2017-08-13 20:29]

grisza-78

Jeśli chcesz stracić trochę grosza, to kup kaczkę. Tę od SG, bo Westin też wypuścił swoją, ale mi nie podchodzi.  3 D Duck SG to jest skuteczna przynęta. Pomyśl o popkach. Z góry odradzam Skitter Pop od Rapali. Doskonałe popy robi SG ( oprócz Panic Pop) , Yokozuma, czy Sakura, Salmo ma piękny katalog przynęt powierzchniowych. Spróbuj swim baity Strike Pro. Sprawdź Storma. Wybór masz tak wielki, że klawiatura by się wytarła, zanim bym to opisał. Na gumach się nie znam, więc nie doradzę. [2017-08-13 21:36]

grisza-78

erykom widziałem te filmiki z kaczkami na you tube już jakiś czas temu, ale jeszcze nie mam jej w swoim arsenale. Myślę, że jak chodzi o tą kaczkę to może się sprawdzać na takiej wodzie jak wyżej opisałeś, tam może być niezbędna żeby połowić. Ja mógłbym ją wykorzyć na starorzeczu gdzie szczupaki grasują, ale na zwykłe przynęty nie ma szans połowić. Jeśli chodzi o inne wody myślę, że u mnie bardziej skuteczne będą klasyczne przynęty no i są dużo tańsze.
Kaczka łowi. To dobra przynęta.
  [2017-08-13 21:39]

grisza-78

Popki też są świetne. Sprawdź na YT, filmy, które pokazują jak się łowi, przecież nie kłamią. [2017-08-13 21:41]

Wibowit

Na naprawdę płytkie lowiska stosuję woblery-takie powierzchniowe.
Ponieważ i atk nie ma potrzeby ani mozliwości żeby schodzic głęboko [2017-08-14 15:16]

misiekbd

Na moich łowiskach w miejscach podobnych do tego, które opisujesz najlepiej sprawdzają sie:
-Salmo sweeper - prosty w prowadzeniu i kosi najwięcej, ale nie jest selektywny. Przynętę np.12cm atakują szczawie po 25cm. Mimo to warty polecenia.
-Savage Gear 3D Glider swimmer jerk - tonie nieco szybciej niż sweeper ale można go prowadzić również jednostajnym zwijaniem i też będzie robił robote. U mnie na łowisku na łąkach gdzie jest 2m krzaków i czystej wody kilkanaście centymetrów nawet trollingują tą przynętą z powodzeniem i efektami.
-Jaxon holo select pike - Bardzo skuteczna przynęta(nie patrz na firmę) i w wersji pływającej i płytko schodzącej też da radę na takim łowisku.
-Obrotówki - Producent bez większego znaczenia- ja używam jaxonów typu long i abu garcia. Są w rozsądnych cenach i łowią ryby więc nie widze potrzeby kupowania mepsów za 50zł(chociaż nigdy nie testowałem mepsów więc mogę się mylić)
-Mikado fishunter - Na koniec gumka, bo tą też można z powodzeniem łowić w takiej wodzie. Fishunter to guma z mojego top3 i nie potrzebuje kolosalnego obciążenia. Do tego jest wielki wybór kolorów a przynęta w bardzo dobrej cenie.

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę. [2017-08-14 17:19]

lukasz-czarny

[2017-08-14 19:37]

z@mela

grisza-78 - dlaczego odradzasz skiter pop od rapali ?  wg mnei to najlepszy poper   jaki miałem w łapach chociaż ten największy model niestety nie chce chlapać  tak  fajnie jak mniejszy.. [2017-08-14 21:23]

grisza-78

grisza-78 - dlaczego odradzasz skiter pop od rapali ?  wg mnei to najlepszy poper   jaki miałem w łapach chociaż ten największy model niestety nie chce chlapać  tak  fajnie jak mniejszy..

Właśnie to jest powód, dla którego go odradzam. Nie pracuje. Kosztuje fortunę, a trzeba się niemiłosiernie nadwyrężać, żeby coś z niego wykrzesić. Ja jestem zawiedziony. Nie wiem, jak mniejsze, ja używam, a raczej używałem, bo leżą już bezużyteczne w pudle, modeli 14 cm. Do Stormów, które są o połowę tańsze, nie mają polotu. Na fotce Rapala i Storm do podglądu. [2017-08-14 22:05]

mateusz-lewando

Ja na płytkie łowisko używam woblerów jaxon pike.
Fat pike itp.
Schodzą dość płytko i są wystarczająco ciężkie by daleko rzucić.
  [2017-10-25 08:58]