Najlepsza wędka na Wisłę-Wasze rady.

/ 6 odpowiedzi
diakon88

kurde nie napoisalo sie nic ;p
chodzi jaka najlepsza wedka na wisle ?
chodzi o drgajaca szczytowke... i model jaki najlepiej
dzis "cos" mi zlamalo wedke jak holowalem... kloda to nie byla bo tylko woda sie zagotowala :P
hehe a to byla wedka zwykla na splawik :P
dzieki za pomoc :P
aaa i czy jest jakis schemat zamocowania koszyka przyponu najlepszy na wisle ?
pozdro (2011/05/22 17:32)

tochu9702

Jak zwykle początkujący forumowicze... Ortografia! (np.: wisla, a powinno być Wisła)I to zagadnienie "najlepsza wędka"... pozostawiam bez komentarza.Napisz na jaki gatunek i wielkość ryby się nastawiasz bo później będziesz narzekał, "połamałem wędkę na 8kg karpiu, a na wcześniejszą wędkę wyciągałem większe".                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   (2011/05/22 17:56)

MrCrasny

Na Wisłę trzeba grubo- kij o c.w 120-150 gr. (ja używam wędki Konger Carbonmax Team Feeder, długi na 3,90 m., c.w do 150 gr.), żyłka główna 0,20 na przypon 0,16 lub 0,18. Koszyczek montuję na dość długiej rurce i w taki sposób aby był najdalej od przyponu. Czasami stosuję zamiast koszyczka płaski, 120 gramowy ciężarek z krętlikiem (montuję go do rurki taka samo jak koszyk). Nie wiem jak inni, ale ja używam koszyczków prostokątnych lub trójkątnych i koniecznie z denkiem. (2011/05/22 17:59)

tstaros

To co napisał kolega MrCrasny to szczera prawda ;-),  jeżeli chodzi o łowienie w nurcie oczywiście.

Jeżeli łowisz w jakiś spokojnych zatoczkach np.za główkami itp., to spokojnie możesz używać lżejszego feederka i krótszego.

Ja mam dwa feedery: jeden ciężki (390/180) do łowienia w nurcie, ale także do łowienia drapieżników np.sandaczy na fileta. Drugi krótszy i lżejszy (360/90) do łowienia leszczy, płoci, kleni itp.

(2011/05/23 15:08)

diakon88

to dzieki wam za info napewno cos wybiore:D (2011/05/23 15:49)

barrakuda81

Do wiślanego feedera potrzebujesz mocnego i pozornie nawet zbyt mocnego kija.Tu są ogromne przeciążenia przy wyrzutach i holu.Polecam niedrogi i sprawdzony kij Konger Aviator Feeder dł.390 c.w.do 150 g.Jeśli stosujesz żyłkę polecam min.0.23-0.25 głowna-tu nie ma miejsca na delikatesy bo zestaw potrafi czasem ważyć 100g i więcej. (2011/05/23 16:26)