Zaloguj się do konta

Najlepsza przynęta na karpia-Wasze opinie.

utworzono: 2011/06/23 22:09
wezywiusz4

Witam. Moglibyscie podac mi panowie swoje sposoby na karpia ? Był bym brardzo wdzieczny , za wszystkie odpowiedzi dzieki
[2011-06-23 22:09]

paw3lo

jak karpie łowie zazwyczaj na grunt, jako przynęty używam kukurydzy, grochu, kulek proteinowych, najczęściej waniliowych ale to zależy od upodobań wędkarza, błąd nie od upodobań wędkarza lecz ryby=)  [2011-06-23 22:20]

pako220

tak jak kolega wyżej napisał możesz też spróbować na kanapke z kukurydzy i białego robaka!czyli jeden robaczek biały kukurydza i robaczek.najwęcej karpi złapałem właśnie na kanapke;)a jeśli chodzi o kulki proteinowe to naj pierw sie dowedz do doświadczonych kolegów jak sie montuje zestaw na kulki chodzi o hak.
[2011-06-24 01:11]

Spec

I warto nie zapominać o zanęcie w sklepie do 10zł można czasami ciekawe egzemplarze wyłapać ale bez dodatków i tak by się nie obeszło
[2011-06-24 07:45]

paw3lo

co do zanęty ja często robię ją sam, dlaczego? po pierwsze wychodzi taniej po drugie uważam że kupne zanęty oczywiście nie wszystkie mają za drobną trakcje i bardziej wabią drobnice Ja zawsze robię taką zanętemieszam ze sobą kukurydze, groch, pęczak, białe. i tak sypie na łowisko przez trzy dni, następnie robię zasiadkę i donęcam tylko małą ilością. na takie coś często wpływają też liny, karasie, leszcze i grube płocie oczywiście można też dodawać różne atraktory, dipy itp. ja zawsze uważam (i dużo wędkarzy ze mną się zgodzi) że bardzo dobry jest zapach naturalny, który te produkty mają w sobie.         [2011-06-24 08:06]

FriQ

Zdecydowanie kukurydza oraz robaki czerwone najlepiej jak ma się własny kompostownik :)
[2011-06-24 08:39]

tstaros

Najskuteczniejsza moim zdaniem jest kukurydza, biały robak albo kanapka kuku+biały, ale to raczej na mniejsze karpie.

Duże karpie częściej się zdarzają na kulki, ja preferuję bałwanki jakiś Śmierdziuch z owocem.

[2011-06-24 11:29]

artex499

na małe karpie czerwony,kukurydza, na duże miśki kulki owocowe latem a jeśienią śmierdziele,pozdrawiam. [2011-06-24 13:40]

wezywiusz4

dzieki za wszystkie odpowiedzi
[2011-06-24 17:42]

berthold

przede wszystkim zero jakiejkolwiek zanęty zwłaszcza tej kupnej ,zero koszyczka zanętowego lub sprężyny tylko sama rurka z ołowiem i haczyk z włosem a przynęta najlepsza to kukurydza (nie z puszki) twarda węgierska lub gotowana ewentualnie pellet ,panowie karp inaczej bierze niż inne ryby on kosztuje i wypluwa przynęte i w momencie wyplucia haczyk robi swoją robotę a jak nadziejesz kuku na hak to będziesz miał puste brania i 1 karp na 20 potencjalnych o ty trzeba pamiętać łowiąc karpie
[2011-06-24 19:29]