Zaloguj się do konta

Najlepsza przynęta na karpia.

utworzono: 2009/06/12 11:40
wsx12

mam pytanie "na co najlepiej łapać Karpia "?
chodzi mi o inne metody niż łapanie np :na białe robaki [2009-06-12 11:40]

szymek38sz

Orócz białego robaczka karpik ładnie bierze na kukurydzę tą naturalną z puszki oraz tą smakową ,, truskawkową''.Przekonałem się ostatnio jak byłem na rybach i łowiłem właśnie na truskawkową kukurydze i brały ładne okazy.Karpie, karasie oraz amury.Karpik też niepogardzi czerwonym robakiem-dendrobeną nr.3(na takie ja właśnie łapałem). Tak więc życze połamania kija. [2009-06-12 12:04]

Karpia najlepiej łapie się "pod pachy" ale to dopiero po wyholowaniu... [2009-06-12 17:33]

Na pewno ten młody człowiek został zachęcony przez kolegę pyńka do połowu karpi, gratuluje. Już wspominałem że pański lekarz oszukuje pana czas na zmianę. jeżeli tak się szkoli młodzież w waszym kole to gratulacje. [2009-06-12 23:35]

jurek

No to chyba ...pyniek... tak złapał swoje wszystkie okazy ..........ciekawa metoda , ale nie polecam , należy pomóc pytającemu , a nie rżnąć głupa panie redaktorze ( szkoda miejsca , może ktoś by napisał coś rzeczowego ) , a nie tylko uprzykrzać i poniżać innych !!!!!!!!!!!! [2009-06-13 11:50]

jurek ,w całej rozciągłości zgadzam się z Twoją opinią . gorszego dęciaka na tym portalu chyba nie spotkamy. [2009-06-13 12:30]

Najlepiej łapać go metoda spławikowa lub powierzchniową ( przynęta pływa na wodzie ), jeśli chodzi o przynety to dobrze będzie zastosować chleb, kukurydzę, groch,pinki, kulki proteinowe [2009-06-13 17:24]

spines21

dlaczego najlepiej na spławik i z powierzchni? najczęściej chyba z gruntu? wszystko zależy od warunków na zbiorniku.czasami nie da się połozyć przynęty na dnie i trzeba szukać innych rozwiązań. pozdro [2009-06-13 22:18]

kolego, witam , ja jeśli juz chcesz wiedzieć łowię karpie i to wiele ładnych sztuk , własnie na bułkę , na wytłoczkę , możesz przeczytać o tej metodzie na moim blogu , tam własnie masz wszystko dokładnie napisane , wczoraj wyciągnąłem tą metodą na zbiorniku Nakło Chechło ładnego i zdrowego karpia, 45 cm długości i prawie 2 kg , i jak wybieram sie na rybki to podstawową przynętą dla mnie jest własnie bułka , druga sprawa to musisz sobie rybę przynęcić, i utrzymać w łowisku , to jest trudniejsza sprawa , musisz sam do tego dojść próbując różnych zanęt , a to czy weżmie ona na kukutydzę o róznych smakach to akurat łut szczęścia , podstawowa kukurydza też się nieżle spisuje , jeśli ryba jest na braniu , wszystko zależy od szczęścia i kaprysu , natomiast bułka to uniwersalna przynęta i nie doceniana , trudno , ja ją bardzo cenię i bez niej nie wybieram się na ryby , a czy podana metodą spławikową , czy gruntową , nie ma znaczenia, spławikową podasz ją cicho , a gruntówka jednak chałasuje to znaczy robi = plusk = a wiedz ze karp to ryba płochliwa i łatwo ja spłoszyć , natomiast sztuką jest ją przyciągnąć, wybieraj sam według swojego uznania , to że w upalne dni można złowić kulą wodną , zgoda , ale nie zawsze, a jak widzę jesteś młodym wędkarzem dlatego polecam ci spławikówką , lub lekki zestaw gruntowy , ale delikatnie podany, , w nawiasie głupich rad nawet nie czytaj są tyle warte co ten , który je pisze , pozdrowienia [2009-06-14 09:56]

baldhead

Rewelacyją przynętą, którą stosuje od kilku lat jest pszenica z miodem. Można kupić niemal w każdym większym sklepie spożywczym nazywa się KANGUS. Jest to produkt bardzo znznej firmy produkującej m.in. płatki śniadaniowe. Opakowanie 250g mnie wystarcza na cały sezon, koszt ok. 6 zł. Na tą przynętę bardzo często bierze również amur, duży karaś i lin. Na haczyk nr 6 zakładam 2, max.3 ziarna i bloduję białym robakiem. Na niektórych wodach jako blokada lepiej sprawdza się mały czerwony robak. Przy słabych braniach, zmieniam haczyk na mniejszy i zakładam jedno ziarno + jeden biały robak i łowię na drgającą szczytówkę. Polecam! [2009-06-14 21:16]

liana80

witam metod i przynet jest bez liku wszystko zalezy gdzie sie lowi .przynety mozna stosowac ruzne ziemiak,kukurydza,biale ,kopane robaczki gnojaze ciasto ,kulki proteinowe wszystko zalezy do czego przyzwyczajona jest ryba na danym lowisku [2009-06-14 22:43]

mydi

pod pache to łapie dziewczyne aserio nęce ziemniakami pokrojonymi w kostke na haczyk zakładam durze kostki lub małe ziemniaki nie rozgotowane tak zwane aldente czyli leko twarde łapie tąmetodą kilkanaśćiel lat i przy parodniowym tak ze 3 dni nęceniu efekt murowany To lepsze niż drogie kulki proteinowe [2009-06-14 23:15]

spines21

lepsze nie lepsze-opinie są różne-ważne,że łowisz karpie na te kartofelki. jak się sprawdza ta metoda to proszę bardzo-ja wole kulki,wcale nie muszą być drogie,zależy ile sypiesz pozd [2009-06-14 23:26]

iro

c.d.
niż kukurydzy czy robaka to chętniej ją wybieraja niz tradycyjne przynęty. [2009-06-15 13:25]

iro

Cześć kolego. Ja od kilku lat łowię przeważnie karpie. Z moich doświadczeń wynika, że na zbiornikach dzikich i tam gdzie nie ma karpiarzy najlepiej sprawdza sie kukurydza konserwowa z białym lub czerwonym robakiem na jednym haku. Na zbiornikach gdzie jest dużo karpiarzy najlepszą przynetę jest kulka proteinowa. Po kilku sezonach nęcenia proteiną karpie zaczynają kulki traktować jak swoje naturalne pożywienie a że kulka ma leprzy i bogatrzy skład niż kukurydza czy robaki to jest chętniej i częściej wybierana przez karpie na tradycyjne przynęty czasem udaje się złowić coś ladnego ale jest cieżko. [2009-06-15 13:31]

Irus369

na tradycyjne przynęty i łowiskach "dzikich" łowi się o niebo atrakcyjniej, sama natura, kwintesencja wędkarstwa. Jak będziesz karpiowi sypał gówno do wody przez 3m-ce, to potem będzie już brał tylko na gówno. [2009-06-15 14:15]

Dano14

Najlepiej łapać karpie to na przegotowana kukurydze, łowiłem na nia duze okazy takie po 4-6kg POLECAM!!!
[2011-01-01 23:16]

tomasz26552

kolego, witam , ja jeśli juz chcesz wiedzieć łowię karpie i to wiele ładnych sztuk , własnie na bułkę , na wytłoczkę , możesz przeczytać o tej metodzie na moim blogu , tam własnie masz wszystko dokładnie napisane , wczoraj wyciągnąłem tą metodą na zbiorniku Nakło Chechło ładnego i zdrowego karpia, 45 cm długości i prawie 2 kg , i jak wybieram sie na rybki to podstawową przynętą dla mnie jest własnie bułka , druga sprawa to musisz sobie rybę przynęcić, i utrzymać w łowisku , to jest trudniejsza sprawa , musisz sam do tego dojść próbując różnych zanęt , a to czy weżmie ona na kukutydzę o róznych smakach to akurat łut szczęścia , podstawowa kukurydza też się nieżle spisuje , jeśli ryba jest na braniu , wszystko zależy od szczęścia i kaprysu , natomiast bułka to uniwersalna przynęta i nie doceniana , trudno , ja ją bardzo cenię i bez niej nie wybieram się na ryby , a czy podana metodą spławikową , czy gruntową , nie ma znaczenia, spławikową podasz ją cicho , a gruntówka jednak chałasuje to znaczy robi = plusk = a wiedz ze karp to ryba płochliwa i łatwo ja spłoszyć , natomiast sztuką jest ją przyciągnąć, wybieraj sam według swojego uznania , to że w upalne dni można złowić kulą wodną , zgoda , ale nie zawsze, a jak widzę jesteś młodym wędkarzem dlatego polecam ci spławikówką , lub lekki zestaw gruntowy , ale delikatnie podany, , w nawiasie głupich rad nawet nie czytaj są tyle warte co ten , który je pisze , pozdrowienia


Tak jak Heniek piszesz ja bez bułeczki na rybki nie jadę.Mogę nie mieć robaków,pinki,kuku ale bułka zawsze i co ciekawe na nic innego nie brały ale na bułeczkę się skusiły
[2011-01-01 23:35]

jarpol65

najlepiej na włos dwa grochy lub kukurydza ale nie z puszki surowa lekko sparzona no i dobrze jet zanecic brania murowane amur to tylko kukurydza i ciezarek samozacinajacy powodzenia [2011-01-02 12:43]

rolo81

witam polecam parzoną kuku zestawem włosowym pozdro
[2011-01-02 12:48]

kargul

witam ja polecam kuku pellety roznego rodzaju kulki proteinowe (roznej wyornosci)

makarok kolanka zakladasz na hak i do srodka strzykawka wstrzukujesz dip polecam pozdrawiam:>P

[2011-01-02 12:50]

drapierzca

late byłem nad pewnym spawem to facet który tam łowił powiedział że na groszek na tym stawie wyjął karpika 5kg
[2011-01-02 14:57]

kamils125

a ja wam powiem że nie stosuje żadnej proteiny itp, kukurydza, robaczek biały/czerwony  ewentualnie groch i to mi daje najlepsze skutki [2011-01-02 15:01]

martini100

Witam.Ja karpie łapie na ziemniaka,mam bardzo dobre wyniki po wczesniejszym zakarmieniu oczywiscie.Czasami łapię tez na kulki proteinowe,które sam robie.Pozdrawiam
[2015-03-22 10:03]

dawid71997

Polecam kluski kartoflane, groszek zielony, fasole czerwoną, kukurydze, skórka od chleba, mannę, ugotowany kartofel no i oczywiście wszelakie robale
[2015-03-22 12:14]

arturrosky

A ja mam bardzo dobre efekty na pływającą sztuczną kukurydzę. przynęta fajna bo można ją moczyć we wszelakich aromatach, tania bo opakowanie to i na cały sezon starczy do tego punktowe nęcenie przy pomocy PVA lub metody. odkąd zacząłem tak łowić to naprawdę "bez ryby" nie wracam:) Bez ryby w cudzysłowiu bo rybki oczywiście wracają do wody:)
[2015-04-14 19:45]