Najlepsza przynęta i zanęta na karpia

/ 12 odpowiedzi
Witam kolegów wędkarzy. Mam 19 i w tym roku postanowiłem zapolować na karpia. Nie mam doświadczenia w połowach tej ryby , więc proszę o radę doświadczonych kolegów. Chciałbym wiedzieć jaka jest najlepsza zanęta i przynęta na karpia, bardziej nocne zasiadki czy może świt i wieczór, dobór wędziska i kołowrotka. Jezioro na którym będę łowić jest stosunkowo płytkie (od 1,5 do 4,5 m), ma kilka górek, jest nieduże (18hektarów) , karpia jest tam sporo ale nieduży. Najczęściej 1-4kg. Miejscowi wędkarze stosują kukurydze więc nie wiem czy stosować ich metody , czy spróbować czegoś innego. Z góry dzięki za porady. Mały.
u?ytkownik61065


Najpierw musisz kupić sobie kijek najlepszy będzie 3 lb i 3,60,kołowrotek nie musi być super drogi i wielko na poczatek jakiś nie duży z najlepiej wolnym biegiem który pomieści jakieś 300 m żyłki 30(może być mniej),przypon standardowy  z miękiej plecionki nieduży haczyk,ciężarek jakieś 70-80 gram.Możesz kupić koszyki do "metody" które napełnisz grubą zanętą karpiową z dodatkiem peletu,pokruszonych kulek i ziaren.Jeżeli chodzi o pore dnia to polecam jechać wieczorem i łowic do rana to najlepsze pory w nocy też połapiesz.Z przynęt to kup kukrydze którą możesz zakładać na włos i np.dipowac lub rzucać samą bez dodatkowego aromatu,dodatkowo kup kulki proteinowe np. o zapachu wanili lub truskawki i ryby to uniwersalne zapachy i pozwolą Ci na wpasowanie się w gusta ryb:)) (2011/04/21 09:29)

sig78


możesz też próbować na skórkę chleba z powierzchni,bardzo dobry sposób a jak karpie się rozochocą to brania są bardzo częste.. (2011/04/21 09:50)

robaczek414


jeśli wszyscy lowią na kukurydze i karp jest nie za duzy to ja nie polecilbym kulek, zalóż kukurydze i użyj odpowiedniej zanety ktora zwabi te karpie na twoje łowisko- dobrym producentem zanet jest firma dragon (moim zdaniem:)) i tutaj znajdziesz wszystko na ten temat:) http://teamdragon.pl/ chyba maja promocje teraz na zanete megabaits. pzdr:) (2011/04/21 11:47)

u?ytkownik61065


 Kolega by chyba chciał łapać same duże ryby:)więc stosowanie kuku jest nie poterzebne bo zwaabisz drobinice (2011/04/23 10:52)

robaczek414


nie uwazam ze kukurydza zwabisz drobnice:) ja od dwoch dni nece kukurydza i plotki, wzdregi  minimum 20pare cm..  moze najwiekszego doswiadczenia nie mam ale karpie w tym przedziale (1kg-4kg) to chyba tylko na kukurydze. jezeli karp nie byl wczesniej necony pelletem czy poprostu kulkami to chyba kazdy ci to powie ze nie ma sensu tego stosowac. oczywiscie stosowac bez wczesniejszego regularnego necenia.. a i musisz na dodatek odpowiedni smak dobrac, troche za duzo kolega by mial roboty na ryby w tym przedziale wagowym. poprostu necic pare dni kukurydza pozniej na dzien czy dwa przestac, dobra zaneta, dwa ziarnka zwykłej kukurydzy na haczyk i jesli ten karp tam jest no to chyba nie ma opcji zeby sie nie skusil:) no biorac jeszcze pod uwage odpowiednie warunki atmosferyczne itp:) moze niech bardziej doswiadczeni "karpiarze" zabiora glos i pomoga tu koledze:)  (2011/04/23 12:45)

oskar456


ja tylko chcialem sie dopytac do wypowiedzi robaczka 414 czy kukurydze necic gdzies za trzcinami czy racej z procy (2011/04/27 19:56)

robaczek414


przepraszam za tak pozno odpowiedz:/-oczywiscie karp szuka teraz cieplej wody i siedzi w trzcinie ja wczoraj z bratem poprawialem pewne miejsce w takiej zatoczce on dodatkowo rozlozyl sprzet myslac ze cos zlowi no i mial racje wyobraz sobie ze mimo halasu podszedl jeden karpik maluszek- 90dag-37cm:) ale potwierdzilo to nasze przypuszczenia ze tam karp jest czyli w zatoczce/trzcinie. nece nie za duzo bo ryba wiosna poprostu dluzej trawi.. ja proponuje ci necic tuz przy trzcinie w miejscu gdzie spokojnie zarzucisz zestaw.. ja proca narazie nie nece bo jak widac pogoda jest strasznie zmienna raz snieg na poludniu polski raz 20 stopni:) a jesli nawalisz kilogramy na 8m glebokosci to moze sie to po jakims czasie zepsuc jesli nic tego niie ruszy- chociaz nie  mam z tym doswiadczenia wwiekszego. wiec necic nie za duzo  na plytkiej wodzie - u mnie siedzi stadko karpi na jeziorku w takiej zatoczce o glebokosci od 1-3m... pzdr i polamania kija;)  (2011/05/03 22:39)

oskar456


bede necil wjecej blizej al od czasu do czasu tez z procy poniewaz moj kolega zlapal dalej 2 kg karbia (2011/05/04 09:21)

darek-darek


jak przyneta najlepsza na karpia (2018/01/27 23:09)