najlatwiej robic-zakazy

/ 20 odpowiedzi
choc moja glowna metoda polowu jest spining,lubie tez powedkowac na splawik lub grunt-a co sie z tym wiaze w.g mnie zanecanie lowiska.ale na akwenach Brody i Wióry na ktorych najczesciej wedkuje-wprowadzono zakaz uzywania zanet.powod-jak sie dowiadywalem-zasmiecanie terenu terenow wokol zalewow i zakwit wody.mam pytanie do wlodarzy tych wod-ilu wedkarzy ukarano za zasmiecanie miejsca na ktorym wedkuja?,a ilu rolnikow ktorzy pomimo wykupu ich ziem pod zalew dalej ja uprawiaja,a to wiaze sie z obornikiem nawozami i.t.p.rzeka kamienna do ujscia wody z oczyszczalni sciekow w Stykowie jest przezroczysta-dalej jak jest kazdy wie.moze tu poszukajmy przyczyny a nie robmy glopich zakazow
Zdzichu


Widocznie taki zakaz by³ konieczny, nikt tego nie zrobi³ bez powodu.Skoro stwierdzono zakwit (i to prawdopodobnie przyczyn± zakazu) wody tym bardziej zakaz uzasadniony.Je¶li zbiornik jest p³ytki mo¿e doj¶æ do niedotlenienia i ¶niêcia ryb.Do tego jeszcze za¶miecenie terenu.Bardzo fajnie porówna³ to GHOSTMIR tu: http://forum.wedkuje.pl/post/zanecanie/12937/0 Pozdro ... (2009/03/21 18:43)

Dwaldek


Po pierwsze ja nie s³ysza³em o zakazie nêcenia ryb w zbiorniku wodnym Wióry.Nie wspomnê o tym ¿e jest to forma dokarmiania ryb.Proszê o ujawnienie siê w portalu wêdkujê kto taki zakaz wyda³ oraz podstawê prawn±.Na pewno uzasadnienie tak g³upiej decyzji siê znaidzie.Ma³o ja bym twm w³oda¿om ,którzy taki zakaz wydali zabra³ na dokarmianie ryb przynajmniej po³owê uposarzenia nie omijaj±c s³u¿b respektuj±cych to rozporz±dzenie. To by³by z ich strony bardzo dobry uczynek i bardzo humanitarny Pozdrawiam . (2009/03/26 18:29)

brzana1


Z tego co wiem,to zakaz ten zosta³ wprowadzony przez RZGW, a nie przez okrêg w Kielcach. Czyli musieli mieæ jaki¶ powód ¿eby ten zakaz wprowadziæ (2009/03/26 19:26)

brzana1


Prawdopodobnie jest te¿ zakaz u¿ywania zanêty ¿ywej (2009/03/26 21:50)

u?ytkownik8382


moim skromnym zdaniem to s³usznie post±pili po co ganiaæ tych którzy ¶miec± czy do nich tylko przywia³o torbê po zanêcie jak mo¿na to zd³awiæ w zarodku i zakazaæ przywo¿enia ¶mieci i trutek na ryby. a wszyscy i tak równe szanse maja wiêc sprawiedliwie te¿ jest. (2009/03/26 23:10)

u?ytkownik5522


pzw.org.pl/26/cms/2372/ograniczenia_na_wodach_okregu_kieleckiego Tu mo¿na zapoznac siê z ograniczeniami na wodach PZW. Z punktu 4 wynika "Zakaz stosowania zanêt na zbiornikach w BRODACH i WIÓRACH."a czy to s³uszne, to raczej pytanie do zarz±du okrêgu, który podj±³ decyzjê raczej nie pochopn±. Musia³ siê czym¶ kierowac, mo¿e syfem, jaki jest na tych zbiornikach i to nie na brzegu a w wodzie, bo z brzegu to jeszcze mo¿na przy odrobinie dobrej woli wyzbierac ¶mieci a z wody raczej siê nie wyci±gnie. (2009/03/26 23:20)

u?ytkownik5522


http://www.pzw.org.pl/26/cms/2372/ograniczenia_na_wodach_okregu_kieleckiego to dres strony, bo ten poprzedni link jest z b³êdem (2009/03/26 23:21)

FanAtyk


zawsze mo¿na nêciæ kukurydz± czy innymi ziarnami :) (2009/03/27 10:39)

brzana1


Panowie pisa³em ju¿ ¿e zakaz ten zosta³ wprowadzony przez RZGW a nie przez okrêg.£owi³em kilka razy w Brodach,bardzo ³adny zbiornik. Szkoda ¿e nie wolno u¿ywaæ zanêt, ale jaki¶ powód ¿eby taki zakaz zrobiæ musia³ byæ (2009/03/27 18:22)

andrzej7414


witam.dwaldek-polecam przeczytac druga strone rejestru polowu ryb w wodach PZW Okregu Kielce (2009/03/27 21:31)

andrzej7414


witam FanAtyk-a czy kukurydza i inne ziarna jak piszesz to nie zaneta? (2009/03/27 21:38)

andrzej7414


witaj brzana 1-zrozum moj artykol-mnie glownie chodzi o brak jakiegokolwiek nadzoru nad tymi wodami-i prawda jest ze RZGW-wprowadzil ten zakaz , ale uprawa pol nad zalewem Wiory nikt sie nie zajmje (procz rolnikow oczywiscie) choc juz wiosna i mozna by temu zapobiec (2009/03/27 21:50)

u?ytkownik8030


Zalecam bezwarunkowe poddanie sie temu zakazowi, a w krótkim czasie stan czysto¶ci tych wód ulegnie znacz±cej poprawie, tak jak i kondycja stworzeñ w nich ¿yj±cych, m.in ryb. Wyniki za¶ wêdkarskich zasiadek juz nied³ugo zaskocz± was i to bardzo. Ja znam w mojej okolicy taki niewielki staw, o którym wie ma³o kto. Nikt tam nie wrzuca ton zanêty. Wystarczy tam zarzuciæ robaczka albo kawa³ek kartofelka i ³adny lin nie marudz±c spo¿ywa ten specja³. Zanêcanie wymknê³o siê juz dawno spod kontroli. Uwierzcie mi, ca³kowity zakaz zanêcania nie by³ by wcale g³upim pomys³em. Oczywi¶cie ¶ciganie trucicieli wszelkiej ma¶ci jest te¿ wa¿ne, ale my wêdkarze , sami jeste¶my winni zakwitaniu wód i to w bardzo znacznym stopniu. Je¶li kto¶ podj±³ tak± decyzjê, uwa¿am ¿e nie bez powodu to uczyni³ i nale¿y siê dostosowaæ do zakazu. Pozdrawiam kumatych. (2009/03/28 14:54)

Dwaldek


Drogi Andrzeju jest to dziwny zakaz.PZW nie wyja¶nia jakie zanêty maj± byæ zakazane.Uzasadnienie to wg niektórych wêdkarzy p³ytka woda i rozk³ad stosowanych przynêt powoduj±cy nieprzyjemn± woñ/zapach/.Dodani zostali jeszcze rolnicy jako truciciele.Bzdury!Raz ¿e rolnicy obecnie ograniczyli wszêdzie stosowanie nawozów sztucznych min.o 60 %/ceny/ .A teraz proszê o t³umaczenie dokarmiania ryb w akwenach hodowlanych-taka p³ycizna i tony potraw a tam nie ¶mierdzi.Mo¿e w akwenie WIURY nie czuæ jest dokarmiania a zapaszek wydostaje siê z psuj±cych zalanych ³±k i innych nieczysto¶ci.Nie mo¿na tego tematu kierowaæ w stronê wêdkarzy.Zaduch istnieje od czasu zalania terenów a wêdkarze na tym akwenie dopiero zaczynaj± ³owiæ a tu im w twarz od razu zakaz. Pozdrawiam. (2009/03/28 20:44)

kazik


Nie zam tego zbiornika . Byli¶cie kiedy¶ na bagnach gdzie¶ w lesie lub gdzie¶ gdzie zalega woda opadowa kilka miesiêcy? Jaki zapach unosi siê woko³o i nikt nie nêci i wrzuca co popadnie . Jest to zjawisko wystêpuj±ce dosyæ czêsto powodowane kilkoma czynnikami. I tak:1- Zosta³y zalane tereny nie dok³adnie wyczyszczone z ro¶lin powoduj±ce podczas procesu rozk³adu przy braku tlenu wydzielanie siarkowodoru .2-Siarkowodór i azot Mo¿e siê wydzielaæ z nadmiernych odchodów ryb jak Amur , Karp, Kara¶ i nadmierna ilo¶æ karpiowatych . 3-Brak wymiany wody (zbiornik nie zamkniêty ).4-Nadmierna ilo¶æ azotu powoduje zakwit wody zmniejszaj±c ilo¶æ tlenu co skutkuje wudzieleniem siê siarkowodoru .5-zanieczyszczenia mog± przedostawaæ siê z pobliskich pul i gospodarstw . Przyczyny zakwitu wody i wydzielania siê przykrego zapachu mog± mieæ kilka ¼róde³ i najlepiej wodê i próbkê dna oddaæ do analizy . Ratunkiem mo¿e byæ spuszczenie wody i czyszczenie dna w innym wypadku ten proces mo¿e zatruæ wodê i u¶mierciæ prawie wszystkie ryby. Zakazy stosowania zanêty wcale nie musz± przynie¶æ po¿±danego skutku. Lepiej ju¿ wprowadziæ ro¶linno¶æ tak aby brzegi i toñ by³a zaro¶niêta - to naturalny filtr wydzielaj±cy tlen do wody no i zmniejszyæ zarybianie. (2009/03/28 22:25)

Dwaldek


Jeszcze raz piszê ale ju¿ w innej gestii.Bardzo mi³o s³yszeæ ró¿ne opinie wêdkarzy na ró¿ne tematy.Jest nas ju¿ sporo w naszym Kole Starachowice a to mi³e.£adnie ¿e nas interesuj± nasze tematy wêdkarskie i o tym piszemy. My¶lê,¿e W³odarze Ko³a Wojewódzkiego w Kielcach czytaj± nasze uwagi i w koñcu siê odezwi± i co¶ tam wyja¶ni± bo by nam siê to na³e¿a³o.My wêdkarze jeste¶my cierpliwi- poczekamy,w koñcu miêdzy innymi z naszej kasy sk³adkowej ¿yj±.Pozdrawiam. (2009/03/29 21:40)

mactok1


zgadzam sie z koleg± w 100% dodam jeszcze ¿e zakazy te wprowadzaj± ludzie którzy zostali przez nas wybrani i s± op³acani z naszych sk³adek powinni nam pomagaæ a nie przeszkadzaæ a mo¿e oni nie nêc± i nie wêdkuj± tylko siedz± i wymy¶laj± g³upie przepisy bo to teraz modne.Mo¿e wystarczy egzekwowaæ dotychczasowe przepisy np o za¶miecaniu. (2009/04/02 21:31)

konrad_leo


Koledzy ale czemu siê tak bulwersujecie? Czy bez zanêty nie da siê wêdkowaæ? Jako¶ nasi dziadkowie i jeszcze dalej nie nêcili bo czym? jako¶ zanêt nie by³o a wêdkowanie istnia³o. Proste trzeba wyczuæ gdzie jest ryba a nie staraæ siê j± ¶ci±gn±æ zanêt± (w niektóre miejsca mimo tony zanêty ryba nie podejdzie) Zamiast waliæ kasê na zanêtê zamieñcie j± na jaki¶ mi³y napój nad wodê :) POZDRAWIAM i ¿yczê po³amania kija :) (2009/04/03 14:11)

hando997


Oczywi¶cie da siê wêdkowaæ bez zanêty,jak najbardziej.ale to chyba nie o to chodzi.wszyscy powinni¶my dbaæ o czysto¶æ naszych wód.sam nie jestem za tym ¿eby wwalaæ bezsensownie tony zanêty do wody.ale ca³kowity zakaz necenia to jeszcze gorszy bezsens.my¶lê ¿e w³adze zarówno naszych kó³ i okrêgów jak i w³adze gmin powinny zaj±æ siê tak¿e rolnikami mieszkaj±cymi w s±siedztwie rzek i zbiorników.wszyscy dobrze wiemy jakie "cudo " potrafi sp³ywac i ich pól i domostw...ale ³atwiej jest ukaraæ "gówniarza" za podsypanie "papu" rybie ni¿ rozjuszonego ch³opa z wid³ami...zawsze to 3 dziury w plecach mniej (2011/06/01 05:42)

kasalka


W prawdzie temat wiekowy ale do dzi¶ nadal jest zakaz nêcenia na Brodach i Wiórach. Powiedzmy ¿e wszyscy wêdkarze stosuj± siê do niego. Nie zmienia to jednak faktu ¿e przez te kilka lat woda na Brodach kwitnie i w tym roku te¿ zakwitnie. A gospodark± wodno-¶ciekow± nikt siê nie zajmuje. (2011/06/01 09:12)