Zaloguj się do konta

Najciekawsze i najśmieszniejsze cytaty z wedkuje.

utworzono: 2014/01/12 00:23
Bernard51

Lina łowie na jeziorze przez pięć mieśecy w roku trzy /cztery razy w tygodniu .Są takie dni że nic się nie dzieje nawet puknięcia.Jeśli już P.lin zechce wspułpracować to z reguły jest to między 11a 13 wpołudnie,żadziej pod wieczór ,taka jest specyfika tego jeziora.Do zanenty co by nie było na nią dodaje zapomniany nozdrzyk,ziemniaki. Sprzęt, nie ma to jak hol P.lina na delikatnego bata-mówie tu o rybie powyżej kilograma jeszcze większa satysfakcja jak się go wypuszcza ,a kibice przypatkowi mówią co pan robi.My wentkarze wiemy po co się daje wolność rybą,reszta nie koniecznie .
[2014-01-29 06:33]

Bernard51

Co do pań nad wodą. Moja była (jak teraz? nie wiem), i córka też wędkowały. I dla mnie było to przyjemne. No czasami byłem zazdrosny jak jakiś moczykij próbował ją poderwać, jak się nieznacznie oddaliła.
I czego tu wtedy pilnować? Ryb i sprzętu, czy kobity?

[2014-01-29 06:37]

adamo0

Lina łowie na jeziorze przez pięć mieśecy w roku trzy /cztery razy w tygodniu .Są takie dni że nic się nie dzieje nawet puknięcia.Jeśli już P.lin zechce wspułpracować to z reguły jest to między 11a 13 wpołudnie,żadziej pod wieczór ,taka jest specyfika tego jeziora.Do zanenty co by nie było na nią dodaje zapomniany nozdrzyk,ziemniaki. Sprzęt, nie ma to jak hol P.lina na delikatnego bata-mówie tu o rybie powyżej kilograma jeszcze większa satysfakcja jak się go wypuszcza ,a kibice przypatkowi mówią co pan robi.My wentkarze wiemy po co się daje wolność rybą,reszta nie koniecznie .

Po przeczytaniu tego tekstu idę na wesoło do pracy.Dzięki Bernardzie!
[2014-01-29 06:40]

Zibi60

Kolego Bernardzie podaj źródło tych "genialnych" tekstów.
[2014-01-29 07:10]

ryukon1975

Co do pań nad wodą. Moja była (jak teraz? nie wiem), i córka też wędkowały. I dla mnie było to przyjemne. No czasami byłem zazdrosny jak jakiś moczykij próbował ją poderwać, jak się nieznacznie oddaliła.
I czego tu wtedy pilnować? Ryb i sprzętu, czy kobity?



http://forum.wedkuje.pl/f,kobiety-i-wedka,723675,25.html


Zrobię to za Bernarda.

[2014-01-29 07:19]

Zibi60

Dzięki Krzyś, bardziej mnie pierwszy interesował, a wyszukiwarka nic nie może znaleźć.
[2014-01-29 07:43]

ryukon1975

Tego pierwszego Zbyszku niestety też nie mogę znaleźć. [2014-01-29 07:46]

Bernard51


rybak56


http://forum.wedkuje.pl/f,polow-lina,721948,0.html
[2014-01-29 07:53]

Zibi60

Dzięki. Dodał bym jeszcze parę, ale...będzie, że się czepiam !
[2014-01-29 08:11]

ryukon1975


tench123

Pomocy proszę



Ja tam się mogę czepiać. :) Przynajmniej póki warunki nie pozwalają mi łowić. :)
http://forum.wedkuje.pl/f,mikado-tsubame,724180,0.html
[2014-01-29 14:18]

Roxola

Około rok temu pisałam kilka razy do redakcji o możliwość utworzenia grupy otwartej  - "Wędkarstwo wierszem pisane"  - żadnej odpowiedzi nie dostałam.  Totalnie mieli gdzieś mój pomysł.... a tu proszę,  jak nie jakieś lucie, to takie cudaki ;
http://forum.wedkuje.pl/f,gliwice-i-okolice-zapraszam,724220,0.html
Może namówię Darka Perwera, żeby założył grupę dla bytomskich wędkarzy, albo Zbynia50 dla chorzowskich wędkarzy (?) ...ja nawet się za to nie biorę, bo i tak nic z tego nie będzie.
Sorki za off-top - ale jak jest antypostownia, to pozwoliłam sobie dodać antywątek.
[2014-01-29 15:14]

ryukon1975

   W latach 2009-2013 zarybiliśmy nasze 12 hektarowe łowisko gatunkami i ilościami ryb jak poniżej:

Karp
- 3930kg
Szczupak - 150kg
Lin - 200kg
Leszcz, płoć - 2490kg
Węgorz - 1500szt
Karaś - 1700kg

     Dużo to czy mało? Zdania jak zawsze są podzielone, biorąc pod uwagę ogromną ilość zawodów rozgrywanych na naszym łowisku- niewiele, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej wody- ilość wydaje się wystarczająca. Oceńcie zresztą sami...

http://forum.wedkuje.pl/f,zarybienia-karolewa-czarnego-2009-2012,723297,0.html


Żeby nie było że wątek służy tylko do śmiechu to wątek z ciekawych. Ciekawe co na to prawdziwi wędkarze/ znawcy i miłośnicy przyrody według statutów itp..

[2014-01-30 06:56]

Zibi60

Ciekawi mnie co za "znafca" ichtiolog tam czuwał nad zarybianiem ??? Jeszcze do tego od dwóch lat są ogromne ograniczenia prawne o czym pisze Marek - szok !
[2014-01-30 07:19]

ryukon1975


Czy masz chęć poprowadzić spotkanie* z dzieciakami i zapoznać ich z techniką i metodami łowienia karpi na wędkę, w szkółce prowadzonej przez moją osobę?

Co do terminu, to pozostawiam tobie jego określenie.

Artur Sadłowski. Członek zarządu Koła PZW Miasto Kętrzyn, Instruktor Wędkarstwa. (mam jeszcze jeden tytuł, którym na razie się nie chwalę, bo czapka Ci by spadła z kim piszesz. A nie ja jeden na tym forum mam ten tytuł...)

Tak więc, jeśli ma ktoś jakieś zastrzeżenia co do szkółek wędkarskich. I uważa się za lepszego. Czekam na jego propozycje. I jeśli ma chęć, poobserwować jak prowadze zajecia z dziećmi. To zapraszam.
Niech wtedy mi coś zarzuci. Pedagog, współpracuje z dwoma i innymi osobami z oświaty i szkolnictwa.
Rzuciliście rękawicę, ja ją podnoszę. Może czegoś się nauczę, nowe doświadczenia i wiedza nie zaszkodzi.


http://forum.wedkuje.pl/f,uproszczenie-biurokracji-zniesienie-kart-wedkars,723290,125.html


"Nie chcem ale muszem". :)

[2014-01-31 10:19]

bluehornet

Artur Sadłowski. Członek zarządu Koła PZW Miasto Kętrzyn, Instruktor Wędkarstwa. (mam jeszcze jeden tytuł, którym na razie się nie chwalę, bo czapka Ci by spadła z kim piszesz. A nie ja jeden na tym forum mam ten tytuł...)

Prawdopodobnie chodzi o tytuł VIP ?
VIP (ang. Very Important Person – bardzo ważna osoba) – osoba o szczególnym statusie związanym z wykonywaną funkcją lub posiadanym majątkiem, przedmiotem.
[2014-01-31 22:25]

ryukon1975

wysłano: 2014/02/03 20:47


karlikTak sobie czytam i do nikogo nie piję ale jak by tak ktoś komuś wycią jeden czy dwa pędy z jego posesji prywatnej po coś tam to na pewno skonczyłoby się sprawą sondowa...

http://forum.wedkuje.pl/f,podporki-ze-swiezych-drzew,725647,25.html
Gdzie się wprowadza lub przeprowadza sondę w sprawie "sondowej" ?

[2014-02-03 20:55]

ryukon1975

Walne Zgromadzenie Członków Koła PZW Miasto Kętrzyn w Kętrzynie. Odbyło się w dniu 15.12.2013 r., o godz. 9.30, ( II terminie), w siedzibie koła, ul. Miejska 7, 11-400 Kętrzyn. Koło liczy 293 członków, a na zebranie przybyły 23 osoby. Frekwencja jak zwykle niska.

Wszystko odbyło się zgodnie z poniższym porządkiem obrad,


http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,walne-zgromadzenie-kola-pzw-miasto-ketrzyn,72259


293/23 kojarzy mi się ten stosunek z tytułem "300", większość na pewno wie co mam na myśli. Kiedyś za kilka wieków powstanie "23" ale to chyba jakaś komedia będzie. :)



[2014-02-04 21:13]

ryukon1975

Jak to nazwać ?


ludzką głupotą , mam dwóch sąsiadów starsi już goście , jak opowiadali jakie to ryby łowili kiedyś i jakie ilości to się w głowie nie mieści , teraz ciężko im złowić cokolwiek  . ZIBI ja osobiście nie narzekam na ryby , biało rybu nie zabieram a drapieżnikiem nie pogardzę , nigdy nie nazwałem nikogo mięsiarzem . Powiedz dlaczego przed monitorem jest krzyk a nad wodą spokój (to znaczy ja się z tym nie spotkałem ) tylko Dzień dobry , jak tam rybki , połamania kija i idzie koleś dalej


http://forum.wedkuje.pl/f,miesiarze-opinie,474890,200.html


Temat z tzw. ciekawych. Opisano wzorowe zachowanie wędkarza w stosunku do drugiego spotkanego nad wodą. Jestem ciekaw czego autor postu oczekuje od tego "kolesia", że go rzuci kamieniem ? Spotykałem i takich.

[2014-02-08 07:07]

ryukon1975

No gratulacje Koledzy. szkoda, że nie mogło mnie tam być z Wami. Słyszałem że na granicy powiatów trafiliście siatkę. Dobrze  że  często tam się wybieracie bo to zupełne bezludzie.


http://forum.wedkuje.pl/f,sieci-w-rzece-bobr,727628,0.html



Nie ma to jak rozmowa samemu z sobą z kilku kont. Jeszcze gratulacje można sobie złożyć. :)

[2014-02-09 14:54]

Diablo

No gratulacje Koledzy. szkoda, że nie mogło mnie tam być z Wami. Słyszałem że na granicy powiatów trafiliście siatkę. Dobrze  że  często tam się wybieracie bo to zupełne bezludzie.


http://forum.wedkuje.pl/f,sieci-w-rzece-bobr,727628,0.html



Nie ma to jak rozmowa samemu z sobą z kilku kont. Jeszcze gratulacje można sobie złożyć. :)




Tu nie ma co się śmiać. Rozdwojenie jaźni to poważna sprawa :)
Niestetyktoś zatuszował takie zachowanie zamiast piętnować.
[2014-02-09 21:55]

szulon1

Witam Wszystkich Wędkarzy i Wędkarki z Pruszcza Gdańskiego i okolic !!!! Chciałbym poinformować o możliwości zrobienia opłat na 2014r " Od Ręki " w kole nr.066 Miasto (przychodzisz , płacisz i możesz iść łowić)
W sklepie rybnym znajdującym się NA targowisku miejskim przy ulicy POLSKICH KOLEJARZY  obok dworca kolejowego w Pruszczu Gd. (Manhattan) około 50 metrów od sklepu Wędkarskiego .
Sklep ten prowadzi Nasz PREZES , który wychodząc na przeciw oczekiwaniom Nas Wędkarzy , postanowił załatwiać tą sprawę od ręki .
Sklep czynny jest od Poniedziałku do Piątku  w godzinach line-height:115%;color:red">9-17 mso-bidi-font-size:11.0pt;line-height:115%"> 11.0pt;line-height:115%"> 11.0pt;line-height:115%">
Oraz , co ważne w mso-bidi-font-size:11.0pt;line-height:115%">Soboty w godzinach 115%;color:red">9-14 11.0pt;line-height:115%">












Oplaty na wody PZW "od reki" w sklepie rybnym Pana prezesa kola na manhattanie.""(przychodzisz , płacisz i możesz iść łowić) "."Sklep ten prowadzi Nasz PREZES , który wychodząc na przeciw oczekiwaniom Nas Wędkarzy , postanowił załatwiać tą sprawę od ręki"       a propos-prezes kola wlascicielem sklepu rybnego....hmmm daje do myslenia...


[2014-02-10 01:42]

tonyrebeliant1






Oplaty na wody PZW "od reki" w sklepie rybnym Pana prezesa kola na manhattanie.""(przychodzisz , płacisz i możesz iść łowić) "."Sklep ten prowadzi Nasz PREZES , który wychodząc na przeciw oczekiwaniom Nas Wędkarzy , postanowił załatwiać tą sprawę od ręki"       a propos-prezes kola wlascicielem sklepu rybnego....hmmm daje do myslenia...


Co sugerujesz,bo nie rozumiem. Facet przyjmuje skladki i poświeca swoj czas. Wg. mnie wędkarze powinni być wdzięczni ,a nie śmiać się z prezesa. 
A do pomysłodawcy tematu i uchachanych kontynuatorów. Przytaczanie potknięć innych osób w celu rozbawienia publiki wydaje mi się jakieś takie....niskie.

[2014-02-10 12:45]

jacenty75

Te "potknięcia" to nic innego jak bezmyślna klepanina i brak poszanowania dla naszego ojczystego języka i bardzo dobrze, że pojawiła się taka "słowna antygaleria" a i zdjęciowa też by się przydała to może dało by to co poniektórym trochę do myślenia i zastanowienia. [2014-02-10 13:22]

szulon1






Oplaty na wody PZW "od reki" w sklepie rybnym Pana prezesa kola na manhattanie.""(przychodzisz , płacisz i możesz iść łowić) "."Sklep ten prowadzi Nasz PREZES , który wychodząc na przeciw oczekiwaniom Nas Wędkarzy , postanowił załatwiać tą sprawę od ręki"       a propos-prezes kola wlascicielem sklepu rybnego....hmmm daje do myslenia...


Co sugerujesz,bo nie rozumiem. Facet przyjmuje skladki i poświeca swoj czas. Wg. mnie wędkarze powinni być wdzięczni ,a nie śmiać się z prezesa. 
A do pomysłodawcy tematu i uchachanych kontynuatorów. Przytaczanie potknięć innych osób w celu rozbawienia publiki wydaje mi się jakieś takie....niskie.




Ja nic nie sugeruje.Pisze tylko ze prezes PZW ma sklep rybny i to daje do myslenia."facet przyjmuje skladki i poswieca swoj czas" facet sprzedaje pozwolenia na wedkowanie i nie poswieca na to swojego czasu bo nie robi tego za darmo i ma prowizje od sprzedazy.Nie mam nic przeciwko pomyslowi,tylko rozbawilo mnie to w jaki sposob jest to napisane.
Tonyrebeliancie1 wiecej  luzu...

[2014-02-10 13:49]

ryukon1975

koledzy to mój pierwszy sezon z białą rybą, powiedzcie mi czy teraz jest już pora na białą rybę (karaś,płotka, leszcz itp.) Są już miejsca gdzie mozna zarzucić  koszyczek zanentowy i czekać na rybkę. ... czy woda nie jest zbyt zimna?czy ryba już żeruje?jakie przynęty stosować tak wczesna wiosną?


Przyłączam się do pytania kolegi czy biała ryba zaczyna już żerować w jeziorkach ?

RAPR się kłania.
Czy gdzieś jest zapis o tym że biała ryba ma okres ochronny?

Ryba zawsze żeruje, mniej lub więcej. Ale zawsze można coś złowić. Czy to z brzegu, z łódki czy tez z lodu.
Jedynie karaś zimą, z lodu nie bierze, choć i tu są przypadki że łowią karasia i lina.

Jedynie co do koszyczka zanętowego, to z lodu sobie nie połowimy.
Ale są miejsca gdzie zimą nie ma lodu i jest to możliwe. Np.; ujścia wody wykorzystywane w przemyśle do chłodzenia urządzeń (woda powinna być czysta bo jest to zamknięty obieg gdzie nie powinna mieć styku z związkami chemicznymi, i co jakiś czas powinien to badać sanepid...), przy małym mrozie kanały i rzeczki często nie zamarzają.

http://forum.wedkuje.pl/f,czy-juz-pora-na-biala-rybe,728120,0.html


W RAPR są zapisy że wybrane gatunki tzw. białej ryby mają okresy ochronne, np. certa, świnka, brzana itd..


[2014-02-10 15:10]