Najbardziej waleczna ryba waszym zdaniem

/ 263 odpowiedzi / 2 zdjêæ
Esox_lucius1988


jestem pocatkujacym wedkarzem, jeszcze sie ucze, moze z rok wedkuje i nie mialem okazji walczyc z naprawde wielka ryba, ale w stosunku co do wielkosci, moge smialo stwierdzic ze okonie ktore ³apa³em wykazywa³y o wiele wiekszy zapa³ uwolnienia siê niz np szczupaki;) to tyle z mojej strony;) mam nadzieje ze doznam jeszcze o wiele wiekszych emocji;p (2012/01/20 18:51)

monsterfishing


A ja po g³êbszym zastanowieniu, my¶lê ¿e moja najbardziej waleczn± "rybk±" jest moja ¿ona przed wyjazdem na ryby... :) (2012/01/20 18:53)

jacekgab


Karanks ¯ó³top³etwy a potem to chyba Lucjan P³owik.... ale to z tropików;] (2012/01/20 19:01)

przemo1980


A ja po g³êbszym zastanowieniu, my¶lê ¿e moja najbardziej waleczn± "rybk±" jest moja ¿ona przed wyjazdem na ryby... :)

co¶ w tym jest :) (2012/01/20 19:06)

koksik2703


szczupak/kleñ   co¶ w tym stylu (2012/01/20 19:08)

u?ytkownik91939


W moim przypadku to troc srebrniak zlowiony w czerwcu. (2012/01/20 19:10)

Romuald55


W w±tku Kolegi dealera by³a mowa o adrenalinie podniesionej przez rybê a nie o mocy ryb.Ja przedstawi³em tylko niektóre przypadki jakie dane mi by³o do¶wiadczyæ.Walka z kilogramow± p³oci± zahaczon± za p³etwê ogonow± w trakcie ³owienia tyczk± przez prawie godzinê, z obaw± o jej po³amanie, nawet w ma³ej czê¶ci nie jest tym czym wielka ryba na haku której nie mo¿na podebraæ bo chwytak za ma³o siê rozwiera. (2012/01/20 19:23)

Wedkoholik88


Z tych ryb z którymi mia³em okazjê siê spotkaæ najbardziej waleczny by³ amur ok 7-8kg, którego wyholowa³em na odleg³o¶ciówkê po oko³o 30min walki (rêce wysiadaj±;])  (2012/01/20 19:27)

przemo1980


W w±tku Kolegi dealera by³a mowa o adrenalinie podniesionej przez rybê a nie o mocy ryb.Ja przedstawi³em tylko niektóre przypadki jakie dane mi by³o do¶wiadczyæ.Walka z kilogramow± p³oci± zahaczon± za p³etwê ogonow± w trakcie ³owienia tyczk± przez prawie godzinê, z obaw± o jej po³amanie, nawet w ma³ej czê¶ci nie jest tym czym wielka ryba na haku której nie mo¿na podebraæ bo chwytak za ma³o siê rozwiera.

To pogratulowaæ koledze wielkich ryb, ale ja upieram siê przy swoim i tak jak wcze¶niej napisa³em.
Innym adrenalinê podniesie hol innej,pewnie mniejszej rybki, ale równie¿ walecznej i te¿ potrafi± siê z tego cieszyæ. Mo¿e walka z naprawdê du¿ymi rybami jeszcze przed kolegami, w³±cznie ze mn±...
Mo¿e warto tego ¿yczyæ ?
(2012/01/20 19:32)

Wedkoholik88


Mi da³ popaliæ kleñ 36 cm :) My¶la³em, ¿e to zaczep nie mog³em w ogóle ruszyæ :)

hehe:D dobre to na jaki zestaw ty go holowa³e¶ (2012/01/20 19:35)

Bernard51


Zgadzam sie z Romuald55 SUM  I KARP Amur tez daje kopa masz go pod brzegiem i w pare sekund potrafi wyjechac ok 30-50 m a na wiosne gdy zmna woda to jest jak czolg trche mniej doswiadczeni przykreca hamulec blizej brzegu i maja ADRENALINE bo tyle pozostaje A suma bez lodzi z brzegu we dwoje jest tez problem wystarczy 8-10 kg ale tak powinno byc ryba musi miec szanse zeby zwyciezyc z nami Pozdrawiam Adrenaliczow (2012/01/20 19:40)

adamek19969


Zgadzam sie z Romuald55 SUM  I KARP Amur tez daje kopa masz go pod brzegiem i w pare sekund potrafi wyjechac ok 30-50 m a na wiosne gdy zmna woda to jest jak czolg trche mniej doswiadczeni przykreca hamulec blizej brzegu i maja ADRENALINE bo tyle pozostaje A suma bez lodzi z brzegu we dwoje jest tez problem wystarczy 8-10 kg ale tak powinno byc ryba musi miec szanse zeby zwyciezyc z nami Pozdrawiam Adrenaliczow

zgadzam siê w 100% :) (2012/01/20 19:41)

SpinerZbok


kto mia³ okazjê zaci±æ du¿± brzanê w silnym nurcie rzeki ten wie najlepiej:)) (2012/01/20 19:46)

ryukon1975


Brzana wis³okowa ;)



Z³owiona w po³owie drogi pomiêdzy mostem w D±brówkach  a  uj¶ciem do Sanu.:))) (2012/01/20 20:16)

dealer081


Moim faworytem jak narazie jest lin,karp. A po za tym lubie jezdzic na jeden staw komerkcyjny ze wzgledu na Jesiotry,koledzy wiezcie warto,bardzo waleczna ryba i daje duzo wrazen,stawia opor po czym jak merlin wyskakuje nad wode i zas opor. (2012/01/20 20:17)

u?ytkownik32263


W w±tku Kolegi dealera by³a mowa o adrenalinie podniesionej przez rybê a nie o mocy ryb.Ja przedstawi³em tylko niektóre przypadki jakie dane mi by³o do¶wiadczyæ.Walka z kilogramow± p³oci± zahaczon± za p³etwê ogonow± w trakcie ³owienia tyczk± przez prawie godzinê, z obaw± o jej po³amanie, nawet w ma³ej czê¶ci nie jest tym czym wielka ryba na haku której nie mo¿na podebraæ bo chwytak za ma³o siê rozwiera.

Pozwolê siê nie zgodziæ z Koleg±. Temat w±tku od razu sugeruje który gatunek ryby jest najwaleczniejszy a nie najmocniejszy. W drugim przypadku bêdzie to oczywi¶cie kilkudziesiêciokilogramowy lub wiêkszy sum. Z bardzo prostej przyczyny: otó¿ nie ma w Polsce wiêkszej ryby. Zreszt± sam wiem jak takie torpedy siê zachowuj±. Mia³em ju¿ w ¿yciu 3 przygody z wielkimi wi¶lanymi sumami i wiem co to oznacza odjazd ryby bez jakiejkolwiek mo¿liwo¶ci walki z ni±. I wiem jak± si³± takie bydlaki dysponuj±. Lecz w±tek jest o czym innym. O tym który gatunek dysponuje najwiêksz± si³± w porównaniu do swojej masy, nie licz±c oczywi¶cie ryb podwadzonych bo kiedy¶ mia³em przygodê z leszczem trochê ponad 1,5 kg. Rybka zosta³a podciêta za grzbiet, tak walczy³a p³ywaj±c raz w jedn± raz w drug± stronê ¿e oczami wyobra¼ni widzia³em szczupaka powy¿ej 5 kg. A to by³ tylko leszcz-ryba która prawid³owo zapiêta za pysk walczy jak worek. Dla mnie najs³abszy gatunek który wtedy tyle rado¶ci a pó¼niej zawodu sprawi³. W normalnych warunkach najwaleczniejsza jest brzana. Mia³em co prawda tylko jedn± trochê ponad kilo ale to co ona robi³a z wêdk±... Poezja to ma³o powiedziane. Wiêc pisz±c w tym temacie starajmy siê go pierw zrozumieæ-piszê to do wszystkich. (2012/01/20 21:02)

Romuald55


"Witam koledz jaka rybe uwazacie za najbardziej waleczna,ktury gatunek dal wam popalic,podniusl adrenaline,lub zaskoczyl swa walka podczas holu."

Pozwoli³em sobie zacytowaæ......Kolego Tomas.
Jesiotra nigdy nie mia³em na haku ani nie ³owi³em w wodach gdzie on jest.Ale dawno,dawno temu spinningowa³em na Pas³êce w miejscu gdzie przecina j± dzisiejsza droga S22.Wtedy by³a to nieu¿ywana poniemiecka autostrada.Most by³ nieprzejezdny poniewa¿ przês³a le¿a³y w wodzie tworz±c kaskadê i spore rozlewisko poni¿ej.W którym¶ momencie poczu³em mocne szarpniêcie i przymurowanie do dna.Nie mo¿na by³o ruszyæ na centymetr.Pukanie w kij przy naprê¿onej ¿y³ce i inne zabiegi nie przynosi³y rezultatu.Trwa³o to kilkana¶cie minut.W koñcu uzna³em ¿e to zaczep i bardziej zdecydowanie zacz±³em szarpaæ chc±c uwolniæ czy te¿ urwaæ srebrzystego gnoma.Naraz nad wodê wyskoczy³ mieni±cy siê w s³oñcu kolorami têczy wielki ³oso¶ tak jak to robi± jesiotry.....i tyle go widzia³em. (2012/01/20 21:26)

dealer081


"Witam koledz jaka rybe uwazacie za najbardziej waleczna,ktury gatunek dal wam popalic,podniusl adrenaline,lub zaskoczyl swa walka podczas holu."

Pozwoli³em sobie zacytowaæ......Kolego Tomas.
Jesiotra nigdy nie mia³em na haku ani nie ³owi³em w wodach gdzie on jest.Ale dawno,dawno temu spinningowa³em na Pas³êce w miejscu gdzie przecina j± dzisiejsza droga S22.Wtedy by³a to nieu¿ywana poniemiecka autostrada.Most by³ nieprzejezdny poniewa¿ przês³a le¿a³y w wodzie tworz±c kaskadê i spore rozlewisko poni¿ej.W którym¶ momencie poczu³em mocne szarpniêcie i przymurowanie do dna.Nie mo¿na by³o ruszyæ na centymetr.Pukanie w kij przy naprê¿onej ¿y³ce i inne zabiegi nie przynosi³y rezultatu.Trwa³o to kilkana¶cie minut.W koñcu uzna³em ¿e to zaczep i bardziej zdecydowanie zacz±³em szarpaæ chc±c uwolniæ czy te¿ urwaæ srebrzystego gnoma.Naraz nad wodê wyskoczy³ mieni±cy siê w s³oñcu kolorami têczy wielki ³oso¶ tak jak to robi± jesiotry.....i tyle go widzia³em.



to jest super doznanie prawda kolego,ujzec rybe w powietrzu,z rybami tego gatunku walka jest niesamowita,raz sila ich walki i ciagniecie do dna,dwa dreszczyk gdy wyskakuje nad lustro wody. (2012/01/20 21:48)

egzekutor


boleñ sprawi³ mi najwiêksze trudno¶ci (2012/01/20 21:57)

Zibi60


Moja klasyfikacja wygl±da nastêpuj±co:
najbardziej waleczna - karp
najbardziej da³ popaliæ - sum
podniós³ adrenalinê - du¿y sandacz, który po parominutowym holu wpl±ta³ siê w linê kotwicy od ³odzi, o czym przekona³em siê ... trochê pó¼niej
zaskoczy³ walk± podczas holu - kara¶ z³ocisty (2012/01/20 22:09)

LuceKK


Brzana, Karp, Sum, Amur, Lin, Okoñ, Sandacz (2012/01/20 23:02)

brt3


Trudno tak porównywaæ.5-10-15 kg.

Porównajmy kilówki

1-brzana

2-lin

3-okoñ

(2012/01/23 18:45)