Zaloguj się do konta

Nagrywanie a prawo ?

utworzono: 2012/02/17 15:36

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

bluehornet

Do @Meridianon i @Kristoph1 - niedomówienia na pv - skończą się docinki , albo temat zablokuję - a szkoda by było .
Więcej ostrzegał nie będę .
[2012-02-18 18:38]

krzychu64


meridianon Jędrek ale napisz mi tylko czy ja mogę terz filmować strażnika ssr jak on mnie filmuje

Klepa 683 nie ma żadnych przeszkód.
Zarówno strażnik SSR jak i innych służb są funkcjonariuszami Publicznymi imasz prawo nawet  bez ich zgody a nawet poiinformowania ich o tym bawić się w Spielberga z ich udziałem w rolach głównych


przepraszam nie doczytalem Twojego posta to prawda kazdego funkcjonariusza publicznego można filmowac bez jego zgody

to napisz jak widzę jesteś zorientowany gdzie jest napisane,że Strażnik SSR nie może nagrać na nośnik  w chwili ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub wobec osób zachowujących się niekulturalnie i agresywnie. Bardzo proszę o wskazanie przepisu wiążącego dotyczącego f-sza SSR? ale rzeczowo. Wg. mnie co prawem pisanym nie jest zabronione jest prawem dozwolone.
Meridianon
Bez urazy Kolego. Nie myśl, że przypadkiem urządzam sobie tutaj jakieś prywatne wycieczki w Twoją stronę. Jednak nie będę Tobie tutaj na forum przytaczał przepisów regulujących zagadnienie w którym to TY wsadziłeś kij w mrowisko. zaczynając wątek w którym ton Twojej wypowiedzi jej AUTORYTATYWNY i nie znoszący sprzeciwu. Rozpoczynając wątek w tym tonie powinieneś wcześniej przestudiować wszelkie związane w tym względzie przepisy. Gdybyś zadał na forum  pytanie o opinie Kolegów forumowiczów przypuszczam, że Każdy zadałby sobie odrobinę trudu by Tobie pomóc rozwiązać kwestie prawne i rozwiać pojawiające się wątpliwości.
Swoją wypowiedz w tym temacie oparłem na doświadczeniu życiowym i zawodowym ( byłem kiedyś funkcjonariuszem publicznym) a przepisów które mi obecnie nie są do życia potrzebne nie muszę pamiętać podając ich delegacje ustawowe.

Biorąc pod uwagę Twoje wypowiedzi proszę Ciebie byś się zastanowił czy aby ich ton  nie wskazuje na niedocenianego do tej pory chłopca który dostał nową zabawkę i teraz wszystkim pokaże jaki jest ważny.
Masz rację co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone.
Pamiętaj jednak o tym, że nieznajomość prawa SZKODZI.
I tutaj odsyłam do postu radekszumocki w Twoim wątku.

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję że Sam nie wiesz na jakim gruncie się poruszasz. A to dlatego, że w pierwszym poście w temacie -"SSR będzie nagrywać interwencje od 2012 roku" - fakt nagrywania każdej interwencji jest dla Ciebie pewnikiem.
Natomiast już w tym temacie któryś z Twoich postów brzmi:

meridianon Rozwiewając wasze niektóre wątpliwości   Kamerki będą zakupione przez prywatnych sponsorów. Taką decyzję podjęło Kierownictwo SSR Kamienna Góra.   Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej.  Dziękuję również za merytoryczną i w miarę niekonfliktową rozmowę.
Zdeklaruj się więc. Będą używane podczas kontroli jak leci, czy tylko w przypadku naruszenia prawa i nieprawidłowego zachowania kontrolującego.

Jeszcze raz bez urazy.
Pozdrawiam
[2012-02-18 20:30]

krzychu64

A co do wątpliwości dotyczących tego zagadnienia kogo i kiedy można filmować radzę skonsultować się z jakimś rzecznikiem prasowym. Najlepiej Komendy Policji.
Oni maja w tym względzie obcykane wszystkie przepisy. Z resztą część przepisów została już tutaj przytoczona.
Pamiętać jednak należy iż nad wszystkimi przepisami prawa nadrzędnym jest Konstytucja RP.
[2012-02-18 20:52]

jurek

My Polacy tylko potrafimy narzekać , ograniczają Nam naszą swobodę , jakieś nakazy , zakazy , przepisy . Wystarczy , że raz w roku odwiedzimy Skarbnika , patrząc na niego krzywym okiem ( że zedrzeć Nas pieniądze ) i już więcej się nie pokazujemy , a po co komuś czyny społeczne ?  , a po jaką cholerę będę się fatygował na Walne Zebranie ??? , a po co te nowe przepisy i Ustawy ???  , na ryby i wara ode mnie ............ Zapłaciłem i to wszystko z mojej strony , niestety tak uważa 90 % wędkarzy , przecież nie warto się udzielać , szkoda czasu , a po co ktoś ma mnie kontrolować ???   , ja jestem etyczny , wszystko jest ble, ble , ble , tylko ja wszystko wiem i jestem cacy .

                           A prawda jest całkiem inna , tylko czy My wedkarze musimy zawsze się stawiać przeciw wszystkiemu , przecież już krążą o Nas opinie niepochlebne , że niedouki itp Niestety mówią również na mnie
, czy ktoś z rządzących się z Nami liczy???  ( pewno myślą , że wędkarz , to robol i niech lepiej idzie sobie na te rybki zamiast manifestować , włączać się w życie publiczne . Wędkarze aktorzy traktowani są inaczej i nie tylko Oni , lecz również ludzie bardziej wykształceni i z pieniędzmi . Rzadko któryś z nich wypowie się na tym forum , bo i po co , oni mają ludzi na swoim poziomie , ich stać na opłaty i nawet , jak pojadą na akweny komercyjne , to i rybki są i kosztowne nagrody !?!?


                               A i tak jesteśmy podglądani na każdym kroku i taka sytuacja będzie się jeszcze rozszerzać , czy tego chcemy , czy nie .=====================================================================

My zwykli ludzie nawet nie zdajemy sobie sprawy , że jesteśmy monitorowani-nagrywani prawie na każdym kroku , w każdym prawie sklepie ( nawet w kioskach ) , marketach , sklepach spożywczych i innych , na ulicach , przy bankach , nawet w szpitalach i aptekach i jakoś nikt nie protestuje ???

To na osobie nagrywającej spoczywa obowiązek przetrzymywania i rozpowszechniania tych materiałów ============ Jeżeli nagrywający użyczy , opublikuje lub w inny sposób naruszy jakieś dobre imię nagrywanego ( w tym przypadku wędkarza , wędkarzy ) , To sam wystawia się na łamanie prawa .

Społeczny strażnik może opublikować filmik ( lecz musi być zamazana twarz wszystkich osób i ich samochodów oraz rzeczy , które pomogły by zidentyfikować kogoś , np.Dokumenty wędkarskie )

Wchodzimy do sklepów , widzimy na monitorze nasze twarze  , kamery i monitoring są dosłownie wszędzie czy idąc na ulicach widzimy czasami , Firma GOOGLE sporządza mapy miast , wsi , działek i innych terenów poprzez robienie zdjęć ,  filmów  i publikując je na całym świecie , aby pomóc turystom ( i przy okazji zarobić masę pieniędzy , gdzie na filmikach , folderach możemy zobaczyć  nawet własny wizerunek ) , w Polsce jest podobnie , gdzie Policja , Straż Miejska , Gminna , program TVN TURBO === nagrywa społeczeństwo i zamazuje twarz , ale w TELEWIZJI jest to robione tak , że każdy może się zorientować o kogo chodzi , lecz warunki są spełnione . W TVN Turbo nagrywający policjant dopiero po zapytaniu przez nagrywającego mówi Mu , że nie będzie widoczna twarz ani nr .Rejestracyjny pojazdu .

Niestety nauka i cyfryzacja nie stoi w miejscu , tylko wciąż się rozwija . I nawet gadżet kupiony dziś , jutro może być już stary . Postępu cywilizacji nie zatrzyma dziś nikt .Wszyscy zgodziliśmy się na GPS , gdzie z kosmosu widoczne są literki w gazecie , już przez XXI wiek nie jesteśmy anonimowi , bo świat prze do przodu , czy to się Nam podoba , czy nie .

Na świecie powstały organizacje terrorystyczne i one walczą przy pomocy mediów , Telewizji , internetu , więc świat się broni ========== Ważne tylko by dobrze użyć i zgodnie z prawem tych nagrań , by nie krzywdzić innych , nawet tych , co zrobili wykroczenie .

Przecież wszyscy będą mieli pewność , że taki strażnik będzie zawsze prawidłowo przeprowadzał swą kontrolę , a przecież wędkarze zawsze deklarują , że są mili , pokorni i etyczni . Więc w czym problem ???     ( boją się chyba Ci co mają coś do ukrycia , brudne stanowiska , niewymiarowe ryby , brak opłat itp )

I nie jest prawdą , że musimy przesłać kopię nagrania , nagrywanym . W  spornym przypadku , w wyniku wykroczeń , obrażania strażników czy przestępstwa ( a przyznam , że społeczni strażnicy są chronieni jak funkcjonariusze publiczni , {nawet pielęgniarki otrzymały taki status } , więc My Polacy wychowani jeszcze w tamtym złym systemie , jesteśmy podejrzliwi na każdym kroku , robimy wrzawę na każde nowinki , przepisy , nakazu , uchwały ====== Więc czasy te się już skończyły , nie irytujmy się tylko bądźmy uczciwi , etyczni i w takim duchu wychowujmy nowe pokolenie .

P.S . Jeżeli ktoś zaczął by  kombinować z nagranym materiałem , to zawsze można zwrócić    się do Powszechnych Sądów , o sprawdzenie autentyczności nagrania ( co przy dzisiejszych możliwościach jest bardzo łatwe i nikomu to się nie opłaca )

                   Wszystko Nam przeszkadza , ale nawet nie wiemy , albo nie chcemy wiedzieć , jak Nasze Państwo kontroluje Nasz każdy krok . Czy tylko wędkarze są tacy niedouczeni , czy tylko tak się zachowują ???

[2012-02-18 21:18]

JKarp

CześćJerzy wędkarze są naprawdę douczeni i nie są bandą debili. My zwykli ludzie nawet nie zdajemy sobie sprawy , że jesteśmy monitorowani-nagrywani prawie na każdym kroku , w każdym prawie sklepie ( nawet w kioskach ) , marketach , sklepach spożywczych i innych , na ulicach , przy bankach , nawet w szpitalach i aptekach i jakoś nikt nie protestuje ???Przecież na wejściu do marketów są odpowiednie info o kamerach. Nie chcesz to nie wchodzisz i tyle. W banku masz aneks, że względy bezpieczeństwa itd .MUSI BYĆ SZANOWNY KOLEGO INFORMACJA O MONITORINGU I TYLE.Ty nam uświadom co ma terroryzm do do kontroli wędkarza? "Przecież wszyscy będą mieli pewność , że taki strażnik będzie zawsze prawidłowo przeprowadzał swą kontrolę , a przecież wędkarze zawsze deklarują , że są mili , pokorni i etyczni . Więc w czym problem ???     ( boją się chyba Ci co mają coś do ukrycia , brudne stanowiska , niewymiarowe ryby , brak opłat itp )"Zbyt daleko idące wnioski nie mające pokrycia w rzeczywistości."I nie jest prawdą , że musimy przesłać kopię nagrania , nagrywanym . W  spornym przypadku , w wyniku wykroczeń , obrażania strażników czy przestępstwa ( a przyznam , że społeczni strażnicy są chronieni jak funkcjonariusze publiczni , {nawet pielęgniarki otrzymały taki status } , więc My Polacy wychowani jeszcze w tamtym złym systemie , jesteśmy podejrzliwi na każdym kroku , robimy wrzawę na każde nowinki , przepisy , nakazu , uchwały ====== Więc czasy te się już skończyły , nie irytujmy się tylko bądźmy uczciwi , etyczni i w takim duchu wychowujmy nowe pokolenie ."Jurku jaka uchwała lub nakaz pozwala SSR na nagrywanie nas wędkarzy?Jasno pytam i proszę o odpowiedź?"P.S .  Jeżeli ktoś zaczął by  kombinować z nagranym materiałem , to zawsze można zwrócić    się do Powszechnych Sądów , o sprawdzenie autentyczności nagrania ( co przy dzisiejszych możliwościach jest bardzo łatwe i nikomu to się nie opłaca )"Tą sprawę masz na priv i czekam na odpowiedź.JK [2012-02-18 21:39]

spines21


kolego Jurek-temat jest o prawnych aspektach mozliwości nagrywania wędkarzy przez strażników SSR podczas kontroli. To dla przypomnienia. Nie trybie po co ta tyrada w twoim poście.
[2012-02-18 21:43]

perwer

Cyt.:
KC
Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie,
wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek,
tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa,
artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną
prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych
przepisach.USTAWA O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH. z dnia 4 lutego 1994
r.
Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim
przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest
wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby
powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych,
społecznych, zawodowych, 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości
takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
Art. 82. Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie
wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie
dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego
braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.
Art. 83. Do roszczeń w przypadku rozpowszechniania wizerunku osoby na
nim przedstawionej oraz rozpowszechniania korespondencji bez
wymaganego zezwolenia osoby, do której została skierowana, stosuje się
odpowiednio przepis art. 78 ust. 1; roszczeń tych nie można dochodzić
po upływie dwudziestu lat od śmierci tych osób.


Dla niektórych może być to zaskoczeniem, ale filmować możemy niemal wszystko.Co innego jednak filmować, a co innego publikować czy publicznie odtwarzać nasz materiał. Tu pojawia się już problem, czy utrwalony na filmie wizerunek ludzi jest chroniony przez prawo? A jest i najwięcej o tym mówi ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Ja osobiście nie wierzę w zakup kamer przez panów z SSR i uważam że to prowokacja portalowa i kompletna bzdura. Wynikła z tego względu polemika jest prawie nie merytoryczna ,bardziej opierająca sie na przypuszczeniach i własnych odczuciach.
Jest to tylko moje zdanie ,do którego oczywiście mam prawo .
Che tez zaznaczyć ,że że publikowanie cudzego wizerunku w różnych negatywnych sytuacjach może też spowodować, że ktoś wytoczy nam sprawę z prywatnego oskarżenia nie tyle o bezprawne rozpowszechnianie, co o np. oczernienie. Warto więc tak w życiu jak i filmując przestrzegać zasad natury etycznej czy kultury osobistej. Różnie to może wyglądać w praktyce i nikt normalny sie tego nie podejmie.

Pozdrawiam perwer.
[2012-02-18 21:45]


meridianon Jędrek ale napisz mi tylko czy ja mogę terz filmować strażnika ssr jak on mnie filmuje

Klepa 683 nie ma żadnych przeszkód.
Zarówno strażnik SSR jak i innych służb są funkcjonariuszami Publicznymi imasz prawo nawet  bez ich zgody a nawet poiinformowania ich o tym bawić się w Spielberga z ich udziałem w rolach głównych


przepraszam nie doczytalem Twojego posta to prawda kazdego funkcjonariusza publicznego można filmowac bez jego zgody

to napisz jak widzę jesteś zorientowany gdzie jest napisane,że Strażnik SSR nie może nagrać na nośnik  w chwili ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub wobec osób zachowujących się niekulturalnie i agresywnie. Bardzo proszę o wskazanie przepisu wiążącego dotyczącego f-sza SSR? ale rzeczowo. Wg. mnie co prawem pisanym nie jest zabronione jest prawem dozwolone.
Meridianon
Bez urazy Kolego. Nie myśl, że przypadkiem urządzam sobie tutaj jakieś prywatne wycieczki w Twoją stronę. Jednak nie będę Tobie tutaj na forum przytaczał przepisów regulujących zagadnienie w którym to TY wsadziłeś kij w mrowisko. zaczynając wątek w którym ton Twojej wypowiedzi jej AUTORYTATYWNY i nie znoszący sprzeciwu. Rozpoczynając wątek w tym tonie powinieneś wcześniej przestudiować wszelkie związane w tym względzie przepisy. Gdybyś zadał na forum  pytanie o opinie Kolegów forumowiczów przypuszczam, że Każdy zadałby sobie odrobinę trudu by Tobie pomóc rozwiązać kwestie prawne i rozwiać pojawiające się wątpliwości.
Swoją wypowiedz w tym temacie oparłem na doświadczeniu życiowym i zawodowym ( byłem kiedyś funkcjonariuszem publicznym) a przepisów które mi obecnie nie są do życia potrzebne nie muszę pamiętać podając ich delegacje ustawowe.

Biorąc pod uwagę Twoje wypowiedzi proszę Ciebie byś się zastanowił czy aby ich ton  nie wskazuje na niedocenianego do tej pory chłopca który dostał nową zabawkę i teraz wszystkim pokaże jaki jest ważny.
Masz rację co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone.
Pamiętaj jednak o tym, że nieznajomość prawa SZKODZI.
I tutaj odsyłam do postu radekszumocki w Twoim wątku.

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję że Sam nie wiesz na jakim gruncie się poruszasz. A to dlatego, że w pierwszym poście w temacie -"SSR będzie nagrywać interwencje od 2012 roku" - fakt nagrywania każdej interwencji jest dla Ciebie pewnikiem.
Natomiast już w tym temacie któryś z Twoich postów brzmi:

meridianon Rozwiewając wasze niektóre wątpliwości   Kamerki będą zakupione przez prywatnych sponsorów. Taką decyzję podjęło Kierownictwo SSR Kamienna Góra.   Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej.  Dziękuję również za merytoryczną i w miarę niekonfliktową rozmowę.
Zdeklaruj się więc. Będą używane podczas kontroli jak leci, czy tylko w przypadku naruszenia prawa i nieprawidłowego zachowania kontrolującego.

Jeszcze raz bez urazy.
Pozdrawiam


bez urazy też wiem na jakim gruncie stoję i ten temat omawiałem z osobami będącymi "w temacie" tj. funkcjonariusze Państwowi, Sędziowie, Prokurator, szanuję zdanie  innych (krytykę) ale nie lubię gdy ktoś bezpodstawnie mnie obraża i zarzuca nieprawdziwe rzeczy co miało miejsce już na tym portalu. Kolego sprecyzuję Ci dokładnie " Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej" i to wszystko . W Sądzie na rozprawie posługiwałem się takim dowodem i jakoś nikt mnie nie zamknął? Trzeba wiedzieć jak takich urządzeń używać  i w jakich przypadkach , ale to już wewnętrzna sprawa każdej Straży. [2012-02-18 21:50]

Piotr 100574

A co do wątpliwości dotyczących tego zagadnienia kogo i kiedy można filmować radzę skonsultować się z jakimś rzecznikiem prasowym. Najlepiej Komendy Policji.
Oni maja w tym względzie obcykane wszystkie przepisy. Z resztą część przepisów została już tutaj przytoczona.
Pamiętać jednak należy iż nad wszystkimi przepisami prawa nadrzędnym jest Konstytucja RP.dokładnie :))))) i to powinno zamknąć temat ,pozdrawiam
[2012-02-18 21:51]

JKarp

CześćMirek powiedz nam jakich Ty urządzeń używasz?( napisałeś, że trzeba wiedzieć jakich urządzeń używać)Naprawdę cieszę się, że jasno deklarujesz kiedy te nagrania będą wykonywane.  " Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej
Pozdrawiam JK [2012-02-18 21:56]

roman76

panowie ,według mnie ta dyskusja jest bez sensu,jeżeli strażnik podchodzi do mnie do kontroli gdzie mam papiery w porządku i zachowuję się zgodnie z regulaminem to tą kamerkę może sobie wsadzić ....wiadomo gdzie,a jeżeli używa jej do nagranie niezgodnego z regulaminem to sprawa jest jasna i tyle
[2012-02-18 22:05]

egzekutor


meridianon Jędrek ale napisz mi tylko czy ja mogę terz filmować strażnika ssr jak on mnie filmuje

Klepa 683 nie ma żadnych przeszkód.
Zarówno strażnik SSR jak i innych służb są funkcjonariuszami Publicznymi imasz prawo nawet  bez ich zgody a nawet poiinformowania ich o tym bawić się w Spielberga z ich udziałem w rolach głównych


przepraszam nie doczytalem Twojego posta to prawda kazdego funkcjonariusza publicznego można filmowac bez jego zgody

to napisz jak widzę jesteś zorientowany gdzie jest napisane,że Strażnik SSR nie może nagrać na nośnik  w chwili ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub wobec osób zachowujących się niekulturalnie i agresywnie. Bardzo proszę o wskazanie przepisu wiążącego dotyczącego f-sza SSR? ale rzeczowo. Wg. mnie co prawem pisanym nie jest zabronione jest prawem dozwolone.
Meridianon
Bez urazy Kolego. Nie myśl, że przypadkiem urządzam sobie tutaj jakieś prywatne wycieczki w Twoją stronę. Jednak nie będę Tobie tutaj na forum przytaczał przepisów regulujących zagadnienie w którym to TY wsadziłeś kij w mrowisko. zaczynając wątek w którym ton Twojej wypowiedzi jej AUTORYTATYWNY i nie znoszący sprzeciwu. Rozpoczynając wątek w tym tonie powinieneś wcześniej przestudiować wszelkie związane w tym względzie przepisy. Gdybyś zadał na forum  pytanie o opinie Kolegów forumowiczów przypuszczam, że Każdy zadałby sobie odrobinę trudu by Tobie pomóc rozwiązać kwestie prawne i rozwiać pojawiające się wątpliwości.
Swoją wypowiedz w tym temacie oparłem na doświadczeniu życiowym i zawodowym ( byłem kiedyś funkcjonariuszem publicznym) a przepisów które mi obecnie nie są do życia potrzebne nie muszę pamiętać podając ich delegacje ustawowe.

Biorąc pod uwagę Twoje wypowiedzi proszę Ciebie byś się zastanowił czy aby ich ton  nie wskazuje na niedocenianego do tej pory chłopca który dostał nową zabawkę i teraz wszystkim pokaże jaki jest ważny.
Masz rację co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone.
Pamiętaj jednak o tym, że nieznajomość prawa SZKODZI.
I tutaj odsyłam do postu radekszumocki w Twoim wątku.

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję że Sam nie wiesz na jakim gruncie się poruszasz. A to dlatego, że w pierwszym poście w temacie -"SSR będzie nagrywać interwencje od 2012 roku" - fakt nagrywania każdej interwencji jest dla Ciebie pewnikiem.
Natomiast już w tym temacie któryś z Twoich postów brzmi:

meridianonRozwiewając wasze niektóre wątpliwości   Kamerki będą zakupione przez prywatnych sponsorów. Taką decyzję podjęło Kierownictwo SSR Kamienna Góra.   Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej.  Dziękuję również za merytoryczną i w miarę niekonfliktową rozmowę.
Zdeklaruj się więc. Będą używane podczas kontroli jak leci, czy tylko w przypadku naruszenia prawa i nieprawidłowego zachowania kontrolującego.

Jeszcze raz bez urazy.
Pozdrawiam


bez urazy też wiem na jakim gruncie stoję i ten temat omawiałem z osobami będącymi "w temacie" tj. funkcjonariusze Państwowi, Sędziowie, Prokurator, szanuję zdanie  innych (krytykę) ale nie lubię gdy ktoś bezpodstawnie mnie obraża i zarzuca nieprawdziwe rzeczy co miało miejsce już na tym portalu. Kolego sprecyzuję Ci dokładnie " Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej" i to wszystko . W Sądzie na rozprawie posługiwałem się takim dowodem i jakoś nikt mnie nie zamknął? Trzeba wiedzieć jak takich urządzeń używać  i w jakich przypadkach , ale to już wewnętrzna sprawa każdej Straży.

trochę ten post jest zagmatwany ale w jakiejs części chyba dotyczy mojego wpisu, kolego serdeczny popieram walkę z kłusolami i tez uwazam , że czasami aby ostudzić zapał kamera mogłaby zrobić swoje. ale pytanie powinno byc innej natury nie takie jak Twoje-gdzie jest napisane ze SSR nie moze filmowac tylko odwrotne. podczas kazdej czynności w stosunku do obywatela masz obowiązek podac mu podstawe prawna i faktyczna wykonywanych czynnosci. np legityowanie ustawa o policji , kontrola osobista rozporzadzenie, kontrola drogowa zarządzenie 609 ja wiem co powiedzieć podczas czynności słuzbowych co powiedziec obywatelowi. a teraz pytanie do Ciebie co powiesz filmowanemu czlowiekowi jaką podstawe przytoczysz?
[2012-02-18 22:13]

Ja mogę wiele zrozumieć. Ale nie rozumiem pomysłów niezgodnych z prawem. Dziś mi już cierpliwości nie starczy by  wyrazić co myślę. Ale jutro.... się postaram. [2012-02-18 23:07]

kwasek

Słowa wyjete z moich ust, dzis jest zbyt pozno by o tym dyskutowac. Dodam tylko ze wiekszoszc sympatycznych wedkarzy na tym portalu zna wiecej praw i obowiazkow niz SSr i tego sie  trzymajmy Koledzy:) [2012-02-19 03:14]

Tak więc nastał dzień kolejny i teraz można już na spokojnie odnieść się do całości tegoż tutaj zamieszania.

Moim zdaniem, używanie kamery przez strażników SSR musi być umocowane prawnie. Musi być ogólnie dostępny w treści przepis, który będzie opisywał czynności zwane "filmowaniem", czyli określi procedury postępowania tak z samą kamerą jak i z zapisanymi materiałami. Do czasu aż pojawi się konkretny zapis prawny, ustawa, rozporządzenie ministra odpowiedniej maści, czy choćby rozporządzenie wojewody ( choć tu mam wątpliwości), do tego czasu nikt nie będzie mnie filmował bez mojej zgody poza służbami do tego uprawnionymi, a każdorazowe naruszenie mojej prywatności, wartości osobistych i wolności obywatelskiej także w stosunku do osób przebywających w tym czasie w moim towarzystwie będę niezwłocznie kierował do odpowiednich jednostek administracyjnych jako skargę. 

Jest to moje i tylko moje zdanie, co podkreślam, ale jestem ciekaw co wy koledzy myślicie na ten temat. Piszcie, o swoich poglądach i pomysłach co można zrobić z tym pomysłem na filmowanie. Jak dla mnie, to sprawa nadaje się do tego, by zaciągnąć języka co najmniej u RPO.

[2012-02-19 10:47]

Panie Jurek pan wie co to jest MIEJSCE PUBLICZNE? A wie pan co to jest PRYWATNOŚĆ ? Porównywanie banku, szpitala, marketu, rynku w mieście z prywatną przestrzenią obywatela to chyba lekka przesada. Dla mnie może się pan obwiesić kamerami, ale jak przyjdzie do kontroli, to nie pozwolę włączyć ani jednej bo przychodzi pan do mnie i narusza pan moją strefę, moją przestrzeń, moją prywatność. Pokażę panu moje papiery i siatkę - potem do widzenia panie strażniku. I żadnych kamer poza moją.  [2012-02-19 10:56]

RPO:) Nie ma przepisu zakazującego filmowania  , to jak jesteś taki mądry i wszystko wiesz to odpowiedz mi:
1. Dlaczego ty mnie możesz filmować? (podstawa prawna).2. Dlaczego ja Ciebie nie mogę filmować gdy np. popełniasz wykroczenie lub przestępstwo lub jesteś wulgarny i agresywny?(podstawa prawna).
wyraźnie napisałem, że cyt:"  Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej". 
twardo stoję na swoim stanowisku,że w w.w przypadkach nie są łamane niczyje prawa, nośnik z zapisem zostaje przekazany Prokuraturze i Sądowi lub ujawniony na posiedzeniu Sądu co miało miejsce np. u nas.
[2012-02-19 11:02]

jarekk

Ponieważ obszar działania "strażników - filmowców" obejmuje wody na których często wędkuję, chciałbym poznać procedurę takiej kontroli nieco dokładniej. Wyobrażam sobie, że podchodzi do mnie patrol SSR i pada formułka: ..."dzień dobry, straż rybacka, proszę o dokumenty, informujemy, że przebieg kontroli będzie rejestrowany.." Czy mam rozumieć, że już na wstępie zostałem zakwalifikowany przez strażników jako sprawca wykroczenia, przestępstwa lub zachowuję się "nieprawidłowo" ? Czy kamera pozostanie wyłączona do momentu, gdy np. nie odpowiem na dzień dobry ? Mówiąc prościej, chciałbym prosić o cytat z procedury kontroli w zakresie - powód uruchomienia rejestrowania przebiegu kontroli.

 

Pytam o to w odniesieniu do słów:

"  Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej". 

[2012-02-19 11:55]

Panowie proponuje powściągnąć języki i zachować zimną krew. 

Odpowiadam panu meridianonowi na pytanie:

JESTEŚ PAN SZANOWNY KOLEGO OSOBĄ PUBLICZNĄ, A OSOBĘ PUBLICZNĄ MOGĘ FOTOGRAFOWAĆ I FILMOWAĆ DO WOLI, PONIEWAŻ JEST TO OPISANE W USTAWIE KTÓRĄ TU NIEJEDEN RAZ CYTOWANO!

Natomiast ja dla pana jestem OSOBĄ PRYWATNĄ, OBYWATELEM. 

Nie może pan zakładać podchodząc do mnie nad wodą, że jestem przestępcą jeśli nie ma wyraźnych oznak, że czynie coś niezgodnie z prawem. Pan musi zakładać, że ma pan do czynienia z prawym obywatelem i uczciwym wędkarzem aż do czasu, kiedy zrobię coś, co będzie można uznać za wykroczenie. Dlatego nie pozwolę panu włączyć w mojej obecności kamery.

Kiedy podejdzie pan do mnie nad wodą ( odtwórzmy to) będzie prawdopodobnie tak:

St:

-Dzień dobry, SSR, przeprowadzam kontrolę. Przebieg kontroli będzie rejestrowany.

Ja:

- Dzień dobry, nie zgadzam się na rejestrowanie przebiegu kontroli.

St:

- Czy odmawia pan poddania się kontroli?

Ja:

- Ależ proszę bardzo przeprowadzić kontrolę. Nie zgadzam się jedynie na filmowanie. 

Mogę też dodać:

- To ja swoją kamerą zarejestruję przebieg kontroli.

A pan mi nie zabroni szanowny panie, ponieważ jest pan OSOBĄ PUBLICZNĄ PODCZAS CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH i mam prawo pana filmować.

Oczywiście wszystko z daleko idącą kulturą i z pełnym szacunkiem.


[2012-02-19 12:18]

PS: kolego meridianon na czym polega fenomen waszej trójki? Dlaczego jeśli ktoś staje w opozycji do waszych (twoich ) twierdzeń, od razu pojawiają się sugestie o zabarwieniu alkoholowym? Pan wszystkich ciągasz po sądach, ale zapewniam pana, że każde słowo ktoś zapisuje. Mnie straszono wiele razy, więc wiem że teraz każdy powinien zapisywać wszystko o podobnym zabarwieniu, ponieważ nigdy nie wiadomo czy nie dotknie nas twoja zemsta, co już kolego pokazałeś na forum.

Z tobą się nie dyskutuje. Chyba, że zaprosisz rozmówców do sądu. Czy tak według ciebie ma to wyglądać? Dlaczego każda teza którą postawisz jest jedyna i niepodważalna?

[2012-02-19 12:23]

JKarp

Tak więc nastał dzień kolejny i teraz można już na spokojnie odnieść się do całości tegoż tutaj zamieszania.

Moim zdaniem, używanie kamery przez strażników SSR musi być umocowane prawnie. Musi być ogólnie dostępny w treści przepis, który będzie opisywał czynności zwane "filmowaniem", czyli określi procedury postępowania tak z samą kamerą jak i z zapisanymi materiałami. Do czasu aż pojawi się konkretny zapis prawny, ustawa, rozporządzenie ministra odpowiedniej maści, czy choćby rozporządzenie wojewody ( choć tu mam wątpliwości), do tego czasu nikt nie będzie mnie filmował bez mojej zgody poza służbami do tego uprawnionymi, a każdorazowe naruszenie mojej prywatności, wartości osobistych i wolności obywatelskiej także w stosunku do osób przebywających w tym czasie w moim towarzystwie będę niezwłocznie kierował do odpowiednich jednostek administracyjnych jako skargę. 

Jest to moje i tylko moje zdanie, co podkreślam, ale jestem ciekaw co wy koledzy myślicie na ten temat. Piszcie, o swoich poglądach i pomysłach co można zrobić z tym pomysłem na filmowanie. Jak dla mnie, to sprawa nadaje się do tego, by zaciągnąć języka co najmniej u RPO.


CześćWitajcie Koledzy z rana ( znaczy koło 12:00 )Na początku bardzo pragnę poprosić Kolegów o pisanie bez złośliwości i wycieczek osobistych. Jestem dokładnie takiego samego zdania co Ty Danielu.Nagrywanie powinno być umocowane prawnie i powinny być zapisy dotyczące przechowywania danych i nośników. Jak może to być skomplikowana procedura pokazał nam Egzekutor ( Krzysztof ) przytaczając ustawę.@Mirek1. Dlaczego ty mnie możesz filmować? (podstawa prawna).2. Dlaczego ja Ciebie nie mogę filmować gdy np. popełniasz wykroczenie lub przestępstwo lub jesteś wulgarny i agresywny?(podstawa prawna).1. Ponieważ nie muszę mieć zgody osoby publicznej wykonującej swoje obowiązki służbowe lub zawodowe.2. Podstawą prawną jest "Nagrywanie powinno być umocowane prawnie i powinny być zapisy dotyczące przechowywania danych i nośników." czyli brak wyraźnego prawa na nagrywanie osób mówiąc ogólnie " prywatnych ". Ponadto Konstytucja RP zapewnia mi wolność i nietykalność oraz ochronę mojej osoby czyli wizerunku.Popatrz Mirek na to a dokładnie 1min:11s: https://www.youtube.com/watch?v=_wHAHOxGN6s&feature=player_embeddedGość wyraźnie stwierdza, ze nie chce a mimo to jest nagrywany. Jestem pewien, że nie jest to operacyjne nagranie Policji. Więc kto to umieścił na YT? Samo wyciekło?Jest jeszcze jeden aspekt. Gość słyszy, że nie będzie go widać. Dobre - twarz, rozmyta, głos zmieniony a jego rzekomo " nie widać ". Lepszego żartu dawno nie słyszałem. Kolor spodni, kurtki, gestykulacja i nawet dość charakterystyczny samochód. Pewnie nawet nie wie, że gra główną rolę na YT :-)I to jest ochrona nośnika i wizerunku obywatela RP - czysty komizm.Pozdrawiam JK
[2012-02-19 12:42]

Cyt1:

"Wszyscy wędkarze i inne osoby , które zostaną poddane kontroli będą uprzedzane,że są nagrywane. Co w znaczny sposób ograniczy niesfornych kontrolowanych do tonowania swojego zachowania i odwiedzie od pisania np. bezzasadnych skarg na strażników." 

Cyt2:

" Kamerki będą używane podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej."

To z zamkniętej grupy. Kilka postów i dwa różne zdania. "Wszyscy wędkarze i inne osoby"

Kto to są " inne osoby " ? Może np. moja żona? Mój kolega? 

HA       HA      HA !

[2012-02-19 12:42]

Roxola

Koledzy jestem pod wrażeniem, ile trudu wkładacie, aby prawidłowo przeprowadzić to szkolenie...

[2012-02-19 12:49]

Zander51

A co z tego będziemy mieli Ola ? :)
[2012-02-19 12:55]

Jak by co, to mam wszystko pozapisywane. :) [2012-02-19 13:11]