Nagrywanie a prawo ?

/ 218 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

bluehornet


Moderator przewertował wnikliwie cały wątek i stwierdził ( na pv zainteresowanego ) :


Brak podstaw do usunięcia tych wątków - nie jest wymienione imię , nazwisko czy nick - czyli brak przesłanek wycieczek osobistych - poza tym :
5. Moderatorzy w swoim działaniu zobowiązani są do:
a. Zachowania neutralności w stosunku do użytkowników oraz poruszanych przez nich tematów
. (2012/02/17 21:02)

u?ytkownik221


Chciałbym zobaczyć nagranie nie z prowadzonych kontroli wędkarzy, lecz z akcji przeciwko prawdziwym kłusownikom, jak sfilmowani zostają oni podczas stawiania sieci, sznurów czy bicia prądem ryb, a później akcję strażników SSR jak ich ujmują i doprowadzają na policję itd. To byłoby dopiero coś. (2012/02/17 21:10)

u?ytkownik61658


Witam Forumowiczów po dłuższej przerwie

Zima za oknem więc fora wrzą i dobrze. Rodzą się nowe pomysły , docierają tematy mniej lub bardziej ambitne. Trzymając się tematu uważam , że to świetny pomysł na wykorzystanie urządzeń zapisu cyfrowego. Trzymając się przepisów nikt nikomu nie zabroni wykorzystać kamery , czy aparatu fotograficznego nawet do celów kontroli. Co za tym idzie ? Pohamowanie się rzecz jasna dwóch stron ( kontrolujących oraz kontrolowanego ) Jak do tej pory zauważam dziwne spostrzeżenia oraz skłonności użycia urządzenia jedynie w stronę kontrolowanego. Przecież świadomość strażnika mającego przypiętą kamerę również skłoni do wzorowej postawy prawda? Mało tego jeśli ktoś jest na tyle sprytny ( mowa o wędkarzu ) i nosi ze sobą w klapce kurtki zamiast paczki papierosów mały aparacik, co jest ostatnio modne w uwiecznianiu zdobyczy na stop klatce. Równie dobrze podczas kontroli może wyciągnąć urządzenie i w krótkich słowach poinformować że zaczyna emisję nagrywania. Tak więc jak dla mnie no problemo w dwie strony.

Jestem za

Pozdrawiam Rafał @spigot Malinowski

Panie Rafale dziękuję za zgodne zdanie chociaż w tym temacie.Pozdrawiam (2012/02/17 21:13)

u?ytkownik61878


Tak, to by było to "cóś" co misie lubią najbardziej.
Ale prawda jest też taka że aż prosi się "przeciek" na YT z akcji kontrolowania cwaniaczków i kontrolujących cwaniaczków. Bo wszędzie są ludzie i ludziska. (2012/02/17 21:17)

kwasek


Ja osobiscie nie zgadzam sie na filmowanie podczas kontroli, nie jest to zgodne z prawem, a tak pozatym to na rybach chce sie odstresowac i odpoczac od rzeczywistosci. a takie kamerowanie mojej osoby na dziedobry, spieprzy atmosfere na caly dzien. Koledze straznikowi nieraz udowodniono nieznajomosc z prawami i obowiazkami SSR...dziekuje, Dowidzenia (2012/02/17 21:20)

Pitbul


Dla mnie jedynym problemem w czasach ochrony danych osobowych jest kwestia tzw "danych wrażliwych". Co mam na myśli?Otóż w protokole kontrolnym nie pisze się np, że "osoba kontrolowana była osobą niepełnosprawną", a z filmu już to wynika. I idąc dalej - przechowywanie takiego zapisu jest już przechowywaniem "danych wrażliwych" , a na to należy mieć specjalne pozwolenia i uprawnienia.Sytuacja o tyle trudna, kiedy jeszcze dochodzi do nieporozumień:http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl/index.php?option=com_kunena&Itemid=36&func=view&catid=5&id=14
Dlatego tak jak napisałem - jako wędkarz nie mam nic przeciwko nagrywaniu, ale jako strażnik raczej bym (w związku z szczególną ochroną "danych wrażliwych" i nie tylko) nie szedł tą drogą.
T. (2012/02/17 21:23)

JKarp


CześćMirek ja przeprosiłem - i jak zapewne zauważyłeś posty Kolegów Oni nie mają problemu z właściwym odczytaniem posta. Wystarczy przeczytać od początku mój wpis.Czy Ty myślisz, że ja tak bym się poniżył żeby w ten sposób napisać o Radku?Czy kiedykolwiek widziałeś, żebym o kimś z forum napisał w ten sposób?Specjalnie nie zmieniłem treści wpisu a dodałem tylko wyjaśnienie.W tej chwili to nawet nie wiem co napisać. Jest mi tak zwyczajnie i po prostu przykro, że bez zastanowienia piszesz i myślisz O MNIE w ten sposób.JK (2012/02/17 21:25)

Pitbul


Zwracam uwagę na problem.W notatce podejrzewam, nie ma nic na temat niepełnosprawności (bo to faktycznie bez znaczenia). Film natomiast jednoznacznie zawierałby wspomniane "dane wrażliwe".Tyle miałem na myśli posiłkując się przykładem w temacie "Nagrywanie a prawo".T. (2012/02/17 21:31)

spigot


@Nemo i pozostali użytkownicy , uwierzcie mi że warto mieć przy tyłku nawet mały aparat. Oczywiście pisząc warto, mam na myśli to, że wędkarstwo zawsze przynosi niespodzianki w postaci złowionych zdobyczy. Zapewne o tym wiecie , jednak człowiek jest tylko człowiekiem i nigdy nie wiesz co może Cię spotkać na prostej drodze. Wieloletnie doświadczenie , może i sytuacja pracy w branży , która w moim przypadku czasami była służbowym wypoczynkiem nad wodą skłoniła mnie do noszenia większego klamota w celu robienia zdjęć. Testy sprzętu wędkarskiego , czy budowanie materiału podpartego realnym zatrzymanym obrazem jako zdjęcie połączonego z formą tekstu elektronicznego jakby wymuszają posiadanie owego sprzętu. Jak się okazało w 2011 roku ten sprzęt jakim był aparat uratował mi tyłem w pewnej sprawie ( zapewne znanej co nie którym ) Co byłoby gdybym w tym dniu nie posiadał owego sprzętu. Ale nie o tym chciałem napisać. Problem w tym , że nigdy nie wiemy kto nas będzie kontrolował i tak na prawdę to bez znaczenia jeśli jesteśmy fair play, jednak uwierzcie mi że straciłem zaufanie do przedstawicieli SSR oczywiście nie ujmując nikomu. Zatem jeśli chcą kamerować Na południu czy północy-proszę bardzo !!! tylko aby się nie okazało że w trakcie kontroli proszę Wysokiego Sądu wyczerpała się bateria.

To nie są podteksty Panowie , a jedynie brak zaufania. Tak bardzo proste , a jak mocno skomplikowane. Człowiek pomimo wieku uczy się na błędach. Stąd wzięło się kamerowanie po zmoczeniu pewnych kwestii. Gdyby było zauważalne zaufanie do obu stron kamera byłaby niepotrzebną. Wnioskuję że nadaj pewne grupy nie potrafią odróżnić wędkarza od kłusownika.

Tyle z mojej strony , powyższy tekst nie miał na celu urażenia nikogo , jeśli ktoś się czuje urażony bardzo mi przykro , nie taką miałem intencję.

Pozdrawiam (2012/02/17 21:32)

u?ytkownik61658


ja jestem jednak zdania,że nagrywanie jest całkowicie legalne lecz postępowanie z tak zgromadzonym materiałem musi być właściwe np. nie przedostawać się do rąk osób postronnych, znajdować się w internecie itp. Powinno zostać zabezpieczone na nośniku  i zabezpieczone. (2012/02/17 21:34)

KLEPA683


Janusz oczum tu pisać czytam ten wontek i jestem w szoku

Z tego co wyczytałem to panu strażnikowi M wolno wsztstko

Ale jak jemu ktoś coś nie tak napisze to sondem straszy

A sam wyzywa ludzi od cymbałów

Normalnie szkoda pisać z takim panem

(2012/02/17 21:35)

Pitbul


ja jestem jednak zdania,że nagrywanie jest całkowicie legalne lecz postępowanie z tak zgromadzonym materiałem musi być właściwe np. nie przedostawać się do rąk osób postronnych, znajdować się w internecie itp. Powinno zostać zabezpieczone na nośniku  i zabezpieczone.


Teraz ja się zgodzę, dodając do tej listy teksty notatek, protokołów, wyroków sądowych itp.T. (2012/02/17 21:38)

u?ytkownik61658


@Nemo i pozostali użytkownicy , uwierzcie mi że warto mieć przy tyłku nawet mały aparat. Oczywiście pisząc warto, mam na myśli to, że wędkarstwo zawsze przynosi niespodzianki w postaci złowionych zdobyczy. Zapewne o tym wiecie , jednak człowiek jest tylko człowiekiem i nigdy nie wiesz co może Cię spotkać na prostej drodze. Wieloletnie doświadczenie , może i sytuacja pracy w branży , która w moim przypadku czasami była służbowym wypoczynkiem nad wodą skłoniła mnie do noszenia większego klamota w celu robienia zdjęć. Testy sprzętu wędkarskiego , czy budowanie materiału podpartego realnym zatrzymanym obrazem jako zdjęcie połączonego z formą tekstu elektronicznego jakby wymuszają posiadanie owego sprzętu. Jak się okazało w 2011 roku ten sprzęt jakim był aparat uratował mi tyłem w pewnej sprawie ( zapewne znanej co nie którym ) Co byłoby gdybym w tym dniu nie posiadał owego sprzętu. Ale nie o tym chciałem napisać. Problem w tym , że nigdy nie wiemy kto nas będzie kontrolował i tak na prawdę to bez znaczenia jeśli jesteśmy fair play, jednak uwierzcie mi że straciłem zaufanie do przedstawicieli SSR oczywiście nie ujmując nikomu. Zatem jeśli chcą kamerować Na południu czy północy-proszę bardzo !!! tylko aby się nie okazało że w trakcie kontroli proszę Wysokiego Sądu wyczerpała się bateria.

To nie są podteksty Panowie , a jedynie brak zaufania. Tak bardzo proste , a jak mocno skomplikowane. Człowiek pomimo wieku uczy się na błędach. Stąd wzięło się kamerowanie po zmoczeniu pewnych kwestii. Gdyby było zauważalne zaufanie do obu stron kamera byłaby niepotrzebną. Wnioskuję że nadaj pewne grupy nie potrafią odróżnić wędkarza od kłusownika.

Tyle z mojej strony , powyższy tekst nie miał na celu urażenia nikogo , jeśli ktoś się czuje urażony bardzo mi przykro , nie taką miałem intencję.

Pozdrawiam


ja też miałem podobną sytuację tylko w drugą stronę , którą opisywałem na początku wątku -sędzia odtworzył przebieg kontroli i wszystko stało się jasne-pan "wędkarz" , który  tak dzielnie  mówił o tym,że byliśmy aroganccy, opryskliwi  siedział na ławie oskarżonych czerwony jak indor "bezcenne" . jak pisał Kol. powyżej warto mieć przy sobie taki sprzęt...Pozdrawiam (2012/02/17 21:39)

JKarp


CześćJedno jest pewne:nagrywanie czynności służbowych przez SSR powinno być unormowane prawnie.Jest to miecz obosieczny ale ... kto jest w posiadaniu oryginału?Dobry magik jest w stanie wyciąć kawałek nagrania, zmienić kolejność materiału, scenek nagranych a Tobie dadzą w końcu materiał czysty i obrobiony. Zostaną tylko dowody, że Ty byłeś " be " a pozostali to same anioły :-)JK (2012/02/17 21:40)

u?ytkownik61658


ja jestem jednak zdania,że nagrywanie jest całkowicie legalne lecz postępowanie z tak zgromadzonym materiałem musi być właściwe np. nie przedostawać się do rąk osób postronnych, znajdować się w internecie itp. Powinno zostać zabezpieczone na nośniku  i zabezpieczone.


Teraz ja się zgodzę, dodając do tej listy teksty notatek, protokołów, wyroków sądowych itp.T.

teksty notatek , wyroków sadowych mogą znajdować się w internecie jeżeli usuniemy z nich dane osobowe, datę, sygn.akt.. podpisy... (2012/02/17 21:41)

KLEPA683


I tu Janusz mosz racje (2012/02/17 21:42)

u?ytkownik61658


CześćJedno jest pewne:nagrywanie czynności służbowych przez SSR powinno być unormowane prawnie.Jest to miecz obosieczny ale ... kto jest w posiadaniu oryginału?Dobry magik jest w stanie wyciąć kawałek nagrania, zmienić kolejność materiału, scenek nagranych a Tobie dadzą w końcu materiał czysty i obrobiony. Zostaną tylko dowody, że Ty byłeś " be " a pozostali to same anioły :-)JK

ale są jeszcze biegli Sądowi , którzy  stwierdzili by bezsprzecznie na wniosek nagranego,że ktoś majstrował przy nagraniu:)więc nie radziłbym nikomu ingerować w oryginalność nagrania... (2012/02/17 21:43)

u?ytkownik61878


A czy Janusz, telefon komórkowy /prawie każdy go posiada/ z opcją dyktafon - wystarczy?
Nagranie dźwiękowe z komórki i odczyt z nośnika SSR musi się pokrywać w czasie :)

Tzw PZU - przezorny zawsze ubezpieczony - a i zdjęcie zrobić warto aby wiedzieć kto i z kim... (2012/02/17 21:44)

JKarp


CześćMirek jeszcze raz zapytam:Kto przechowuje po kontroli nagranie?Nawet nie ma takiej opcji, żebym ja otrzymał kopię po skończonej kontroli bo i niby na jakim nośniku? No chyba że :-) Jest laptop, film wędruje natychmiast na dysk twardy i jest przy mnie nagrywany na płytę. Ja podpisuję oświadczenie, że otrzymałem kopię . Czyste i jasne.A to, że biegły jest w stanie stwierdzić, że ktoś majstrował przy materiale nie zmieni faktu, że nikt tego materiału nie odzyska bez nośnika, na którym coś majstrowano ( dysk twardy komputera ).JK (2012/02/17 21:54)

spigot


Panowie jest wiele możliwości , trzeba być szybszym co najmniej o dwa kroki, czasami impulsowe działania przynoszą sukces. Dziwi mnie fakt że w pewnym sensie Wam kamerowanie przeszkadza. Nie znam się na przepisach jednak mi to zupełnie jest obojętne. Problem jest bardziej technicznym , ponieważ z takiej kamerki rozdzielczość jest bardzo słaba oraz jakość nagrania. Uważam tak jak moi przedmówcy , jeśli będą uwieczniać na nagraniu sieci , kłusoli a nawet cymbałów choć nie wiem co to oznacza to jestem za ( pomijając w tym momencie czy wolno czy nie jest to dokument i zaznaczę w słusznej sprawie ) Na wszystko musi być czas i miejsce. (2012/02/17 21:57)

JKarp


CześćOj zdziwił byś się jak zobaczyłbyś filmik z mojego telefonu :-)JK (2012/02/17 22:02)

u?ytkownik61658


CześćOj zdziwił byś się jak zobaczyłbyś filmik z mojego telefonu :-)JK

to musi być fajny filmik:) (2012/02/17 22:03)

u?ytkownik61878


Idę lulu, rano poczytam co nowego w tym dziwnym temacie (2012/02/17 22:05)