Nagrywanie a prawo ?

/ 218 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp


U mnie w Sądzie była rozprawa i taki jeden "łowiący" zeznawał ,że straż była niegrzeczna, krzyczeli na niego itp. Wyciągnąłem jako świadek urządzenie i Sędzia podczas rozprawy puścił to nagranie. Koledzy -bezcenne. Gościowi szczena opadła i nagrało się jeszcze cyt:" uprzedzam ,że kontrola jest nagrywana". Rozmawiałem  o tym nagrywaniu z ów Sędzią i nie widział w tym nic nielegalnego i ja traktuję to jak "dupochron" aby nikt już nigdy mi niczego bezpodstawnie nie zarzucił co miało miejsce w przypadku tego cymbała , któremu szczęka opadła:)

CześćMirek ja to wszystko rozumiem. Natomiast uważam, że w przypadku krnąbrnego delikwenta, która na dokładkę coś mówiąc brzydko pyskuje NATYCHMIAST powinien zostać uprzedzony ( dopiero w tym momencie ), że zostaje od tego momentu włączona kamera ponieważ Ty nie chcesz i nie życzysz sobie żeby ktoś Cię obrażał, pomawiał, krzyczał itp.
Mówią krótko ma prawo wyboru co dalej zrobi. Sędzia myślę, że dopuścił nagranie jako dowód ponieważ Wy jako SSR   "korzystający z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym" zostaliście obrażeni lub znieważeni.
JK


 Była to zwykła kontrola "wędkującego" i nie było żadnych znieważeń i w ocenie Sądu to ów "wędkujący" przejawiał zachowania prowokujące i zaczepne:). Nie wiem co Ty na to ale zawsze jesteś uprzedzany o tym,że jesteś nagrywany -możesz się nie zgodzić-a nagrywany i tak będziesz dalej . Ze względu na to np. nie poddasz się kontroli i możesz mieć zarzut nie poddania się kontroli organu do tego uprawnionego co miało miejsce np. u nas:)

Cześć
Mirek :
Ja dokładnie mam na myśli wędkującego a nie Was:-)
Z tą odmową to naprawdę nie musisz tu nic pisać bo ja wyraźnie się określiłem w swoim pierwszym poście.
Mirek uprzedzenie o nagrywaniu nie jest moją zgodą. 
Zbyszek:"Można przyjąć, iż w przypadku gdy fotografia nie będzie rozpowszechniana, wyraźna zgodna portretowanej osoby nie jest wymagana"Można przyjąć a zgoda wyrażona wyraźnie to dwie różne historie.Można przyjąć, że Mirek i Ty zgodzicie się wypić ze mną piwo ale czy Wy wyrazicie zgodę na szklaneczkę trunku to już inna sprawa :-)JK
(2012/02/17 17:59)

u?ytkownik61878


Całkowicie się zgadzam Romuald z Tobą, ale niech poszerzą uprawnienia PSR, SSR o ten przywilej - nam to krzywdy nie robi - wprost przeciwnie, czasami pozwoli ukrócić butę i pozerstwo. (2012/02/17 18:00)

Jack14


W jakim wy sklepie robicie zakupy?

Też nie wyrażacie (wyrażamy) zgody na filmowanie ,nagrywanie i co?

I patrzcie jak trzeba to nagranie się znajdzie (nawet w internecie).

Pozdrawiam.

(2012/02/17 18:02)

u?ytkownik61878


Janusz, na piwo i na coś szlachetniejszego - w każdej chwili i o każdej porze - tylko warunek  - umiar. Ale z tym poczekać muszę do 17 marca bo to będzie 6 m-c jak sobie przyrzekłem że piwa nie wypiję. (2012/02/17 18:03)

zbynio5o


Bardzo chętnie poddam sie kontroli i zakładam że wsio będzie w pożądku. Ale nie pozwole na filmowanie mojej osoby. Co wtedy ?  Czyżby kolejny argument do założenia sprawy ?

Nikt nie będzie mnie filmował w slipkach na rybach z dwiema kochankami na moich kolanach !

A skąd ja mam wiedzieć że ten film nie trafi w nie powołane ręce ? Nie musze wierzyć strażnikowi. 

Jeżeli chodzi o interwencje ( akcje) to jak najbardziej, dowody video mogą pomóc.

(2012/02/17 18:06)

u?ytkownik61658


O niektórych Strażnikach Społecznej Straży Rybackiej z powiatu Kamienna Góra zdecyduje prawdopodobnie prokurator.Wynika z tego,że coś jest na rzeczy i są jakieś nieprawidłowości.Nie będę wyciągał na światło dzienne wiadomości niesprawdzonych ale powiem że jeśli pracuje się uczciwie nie potrzeba żadnych nagrań.Nie wiem czy nagrywanie czynności kontrolnych nie pociągnie za sobą konsekwencji karnych ponieważ regulamin SSR ustala Rada Powiatu i ona jest władna zezwolić lub nie na taką procedurę.

Ty się Kolego lepiej patrz na siebie i nie prowokuj . Uważaj żeby o Tobie nie musiał prawdopodobnie decydować prokurator:) My to wprowadzamy aby nikt nieprawdy nie zarzucał...Ty Jesteś wogóle strażnikiem? a jeszcze nie podałeś żadnych wiarygodnych źródeł , że nim jesteś i działasz?????? chciałbym abyś udowodnił,że nim jesteś i coś robisz... odpowiedzi na pewno nie otrzymam:) (2012/02/17 18:07)

JKarp


W jakim wy sklepie robicie zakupy?

Też nie wyrażacie (wyrażamy) zgody na filmowanie ,nagrywanie i co?

I patrzcie jak trzeba to nagranie się znajdzie (nawet w internecie).

Pozdrawiam.


CześćDla jasności:OBIEKT JEST OBJĘTY CAŁODOBOWYM MONITORINGIEM KAMEROWYM !Takie info powinno znajdować się na wejściu. Jak mi nie pasują kamery to nie wchodzę.JK (2012/02/17 18:11)

Romuald55


Uprawnienia SSR są ograniczone prawem cywilnym i nic nie można zmienić.Rada Powiatu musi poruszać się w ramach obowiązującego prawa. (2012/02/17 18:11)

u?ytkownik61878


Mirek, proszę /prosimy/ o troszkę opanowania. (2012/02/17 18:12)

JKarp


Całkowicie się zgadzam Romuald z Tobą, ale niech poszerzą uprawnienia PSR, SSR o ten przywilej - nam to krzywdy nie robi - wprost przeciwnie, czasami pozwoli ukrócić butę i pozerstwo.
Cześć
Też jestem za :-) Myślę, że PSR nie musi mieć zgody bo to są funkcjonariusze publiczni jak Policja i Straż Miejska.
JK
(2012/02/17 18:14)

u?ytkownik61658


O niektórych Strażnikach Społecznej Straży Rybackiej z powiatu Kamienna Góra zdecyduje prawdopodobnie prokurator.Wynika z tego,że coś jest na rzeczy i są jakieś nieprawidłowości.Nie będę wyciągał na światło dzienne wiadomości niesprawdzonych ale powiem że jeśli pracuje się uczciwie nie potrzeba żadnych nagrań.Nie wiem czy nagrywanie czynności kontrolnych nie pociągnie za sobą konsekwencji karnych ponieważ regulamin SSR ustala Rada Powiatu i ona jest władna zezwolić lub nie na taką procedurę.

Posłuchaj jak ten Pan uważający się za strażnika takie głupoty pisze to niech podeprze swe "teorie" dowodami
pisze:
cyt:" O niektórych Strażnikach Społecznej Straży Rybackiej z powiatu Kamienna Góra zdecyduje prawdopodobnie prokurator"
skąd takie twierdzenie nieuzasadnione?

cyt:" Nie będę wyciągał na światło dzienne wiadomości niesprawdzonych"
to się Pan rozpędził bo ja o niczym nic nie wiem:) Proszę pisać jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć B .

I nie chodzi tu o opanowanie, czy nie tylko bzdury, które ten Pan tu wypisuje ...

I dodam ,że f-sz SSR podczas wykonywania czynności służbowych jest funkcjonariuszem publicznym, czyli korzysta z uprawnień przysługujących f-szom publicznym...

(2012/02/17 18:18)

Romuald55


Zadzwoń Kolego do nowego Komendanta PSR i zapytaj.Ja nie występuję na tym portalu in cognito.Moje nazwisko i inne dane są na tym portalu.Nie zabieraj więc głosu z tej płaszczyzny. (2012/02/17 18:20)

u?ytkownik61658


Zadzwoń Kolego do nowego Komendanta PSR i zapytaj.Ja nie występuję na tym portalu in cognito.Moje nazwisko i inne dane są na tym portalu.Nie zabieraj więc głosu z tej płaszczyzny.


Moje dane też są jawne , ale czy możesz wskazać ilu np. w zeszłym roku kłusowników ujawniłeś i jakie są wyniki Twojej grupy SSR? będę bardzo wdzięczny-chyba,że nie wiesz to ci przyślę wasze wyniki.... (2012/02/17 18:22)

u?ytkownik61878


Mirku, nawet jeżeli poczułeś się dotknięty w jakikolwiek sposób podczas tej rozmowy, to mimo wszystko jako osoba kulturalna powinieneś zachować się powściągliwiej.
Do wyjaśniania wszelkich animozji i wzajemnych pretensji służy PRIV i tą drogą prowadź swoje rozmowy odnośnie swoich zastrzeżeń.
Nie interesuje mnie osobiście pozostały temat tak drażliwy dla Ciebie, ale prowadzę rozmowę w konkretnym temacie. (2012/02/17 18:28)

u?ytkownik61658


Mirku, nawet jeżeli poczułeś się dotknięty w jakikolwiek sposób podczas tej rozmowy, to mimo wszystko jako osoba kulturalna powinieneś zachować się powściągliwiej.
Do wyjaśniania wszelkich animozji i wzajemnych pretensji służy PRIV i tą drogą prowadź swoje rozmowy odnośnie swoich zastrzeżeń.
Nie interesuje mnie osobiście pozostały temat tak drażliwy dla Ciebie, ale prowadzę rozmowę w konkretnym temacie.

nie poczułem się Kolego dotknięty wręcz przeciwnie cieszy mnie poziom rozmowy prowadzonej tu przez 99% wypowiadających się osób:) i każda wątpliwość, punkt widzenia jest ważny, oczywiście bez osobistych podjazdów:) (2012/02/17 18:32)

covent


Nagrywanie- może i ok ale dlaczego jako pierwszy w Polsce w szeregach ssr wpada na taki pomysł strażnik, który jest tak skonfiliktowany z wieloma osobami zarówno wirtualnie tu na forum jaki i w rzeczywistości??

Jakoś slabo widzę aby SSR nie mówiąc już o PSR w moim okregu wpadlo na taki pomysl..

CO do litery prawa to glosu nie zabieram bo nie wiem czy będzie im wolno nagrywać czy też nie. Fakt jest taki, że prywatne nagrania np z samochodu podczas wypadku mogą stanowić dowód wykorzystywany przez Policję etc. Teraz w modzie jest wożenie w aucie i nagrywanie kamerką szyb przedniej.

(2012/02/17 18:35)

u?ytkownik61878


Więc odpuśćmy przynajmniej na Hydepark kłótniom, czasami warto zrobić krok wstecz, przemilczeć... (2012/02/17 18:36)

bluehornet


 Rozmowa jest rzeczowa i popierana stosownymi argumentami , wiec proszę trzymać się dalej sedna tematu pomijając osobiste wycieczki . Nieporozumienia wszelkiej treści proszę wyjaśniać na pv , by ten interesujący wątek nie przerodził się niepotrzebnie w kłótnię - zresztą napisał już o tym wcześniej Nemo309 . (2012/02/17 18:53)

JKarp


WitamA ja jako twórca zamieszanie też proszę - Koleżeństwo proszę bez wycieczek :-)Bo cholera zamknę temat :-)))))))JK (2012/02/17 19:00)

u?ytkownik61658


Nagrywanie- może i ok ale dlaczego jako pierwszy w Polsce w szeregach ssr wpada na taki pomysł strażnik, który jest tak skonfiliktowany z wieloma osobami zarówno wirtualnie tu na forum jaki i w rzeczywistości??

Jakoś slabo widzę aby SSR nie mówiąc już o PSR w moim okregu wpadlo na taki pomysl..

CO do litery prawa to glosu nie zabieram bo nie wiem czy będzie im wolno nagrywać czy też nie. Fakt jest taki, że prywatne nagrania np z samochodu podczas wypadku mogą stanowić dowód wykorzystywany przez Policję etc. Teraz w modzie jest wożenie w aucie i nagrywanie kamerką szyb przedniej.


jeżeli chcesz aby rozmowa była rzeczowa to nie pisz mi o skonfliktowaniu z wieloma osobami na forum i w realnym życiu skąd masz takie nieprawdziwe informacje-znasz mnie osobiście? na pewno nie więc nie wyciągaj pochopnych wniosków  mając wiedzę tylko od adwersarzy , którzy mnie raz lub 2 w życiu widzieli to sobie sądź co chcesz...jeżeli rozmowa przeradzać sie będzie w osobiste podjazdy to przestanę brać w niej udział i proszę Moderatora o usunięcie postów stanowiących osobiste podjazdy bo to tak nie ładnie (2012/02/17 19:03)

u?ytkownik61878


tak 3mać ;)

Temat chociaż "gorący" ale na topie.
Ostatnio w rozmowie z kolegami, tematem było wyposażenie kontrolujących w sprzęt noktowizyjny do nocnych kontroli, kontrola z obu brzegów w tym samym czasie, wsparcie podczas kontroli przez Policję. (2012/02/17 19:05)

Diablo


Posłuchaj jak ten Pan uważający się za strażnika takie głupoty pisze to niech podeprze swe "teorie" dowodami
pisze:
cyt:" O niektórych Strażnikach Społecznej Straży Rybackiej z powiatu Kamienna Góra zdecyduje prawdopodobnie prokurator"
skąd takie twierdzenie nieuzasadnione?

cyt:" Nie będę wyciągał na światło dzienne wiadomości niesprawdzonych"
to się Pan rozpędził bo ja o niczym nic nie wiem:) Proszę pisać jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć B .

I nie chodzi tu o opanowanie, czy nie tylko bzdury, które ten Pan tu wypisuje ...

I dodam ,że f-sz SSR podczas wykonywania czynności służbowych jest funkcjonariuszem publicznym, czyli korzysta z uprawnień przysługujących f-szom publicznym...                                                                                                                                                 


Strażnik SSR nie jest funkcjonariuszem publicznym - jedynie korzysta z uprawnień przysługujących funkcjonariuszowi publicznemu.

(2012/02/17 19:07)

u?ytkownik61658


WitamA ja jako twórca zamieszanie też proszę - Koleżeństwo proszę bez wycieczek :-)Bo cholera zamknę temat :-)))))))JK

O i tu Kolega mi się podoba :) jak ma być rzeczowo i na temat to niech będzie...

w woli odpowiedzi  cyt:jedynie korzysta z uprawnień przysługujących funkcjonariuszowi publicznemu"



cytując ustawę:" korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym"


(2012/02/17 19:07)

JKarp


Wszystkich się to tyczy :-)I mnie też dlatego dla rozluźnienia atmosfery informuję, że dałem sobie sobie ostrzeżenie za nie pisanie w temacie;-)
Kolego JKarp trzymaj się tematu. Zostajesz niniejszym upomniany i dostajesz ostrzeżenie!
JK

(2012/02/17 19:12)

Diablo


Nie można filmować, nagrywać ani też fotografować ludzi bez ich zgody. Nie można takich materiałów udostępniać i przekazywać.

Jedynym odstępstwem od tej zasady jest rejestrowanie przestępstwa. Wtedy sąd orzeka czy takie wideo czy zdjęcie może być użyte jako dowód w sprawie.

Ktoś wspomniał o monitoringu w sklepach... W każdym sklepie powinna być informacja widoczna dla wszystkich informująca że obiekt jest monitorowany. Wchodząc do takiego sklepu wyrażasz zgodę na filmowanie swojej osoby. Nie jest to jednak jednoznaczne z zezwoleniem na udostępnianie takiego materiału. Nawet jak ktoś ukradnie coś  w sklepie i zostanie nagrany. Właściciel ie ma prawa udostępnić takiego materiału osobom trzecim jedynie policji. (2012/02/17 19:18)