Zaloguj się do konta

Nagrywane interwencje SSR zgodne z prawem

utworzono: 2012/05/31 17:23

Pomysł wprowadzenia w życie nagrywania interwencji  przez SSR PZW Kamienna Góra wywołał  na różnego rodzaju stronach internetowych i portalach burzliwe dyskusje. Dziś 31.05.2012 roku otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Państwowej Straży Rybackiej z dnia 29.05.2012 napisane na wniosek Ministerstwa Spaw Wewnętrznych dotyczące nagrywania i fotografowania sprawców wykroczeń i przestępstw wędkarskich oraz  osób zachowujących się agresywnie wobec strażników SSR .  Zadano pytania wysłane do Ministra Spraw Wewnętrznych.Więcej tutaj:   http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=102

[2012-05-31 17:23]

szkarlupnia3

Jeżeli nagrywać będzie się jedynie sprawców przestępstw i awanturników to nie mam nic przeciwko. Z pisma jasno wynika, że nagrywać można tylko w tych dwóch przypadkach [popełniane jest przestępstwo lub kontrolowany jest agresywny] na pewno NIE KAŻDEGO i NIE ZAWSZE. Podczas normalnej kontroli spokojnie zachowujących się osób nagrywanie nie może mieć miejsca.Pozdrawiam
PS. Należy pamiętać, że kontrolowany ma prawo nagrywać poczynania strażników SSR (i nie tylko) w czasie gdy ci wykonują swoje czynności służbowe.  [2012-05-31 17:45]

Jeżeli nagrywać będzie się jedynie sprawców przestępstw i awanturników to nie mam nic przeciwko. Z pisma jasno wynika, że nagrywać można tylko w tych dwóch przypadkach [popełniane jest przestępstwo lub kontrolowany jest agresywny] na pewno NIE KAŻDEGO i NIE ZAWSZE. Podczas normalnej kontroli spokojnie zachowujących się osób nagrywanie nie może mieć miejsca.Pozdrawiam
PS. Należy pamiętać, że kontrolowany ma prawo nagrywać poczynania strażników SSR (i nie tylko) w czasie gdy ci wykonują swoje czynności służbowe. 

i gdy popełniane jest wykroczenie [2012-05-31 18:00]

Zander51

Mirek...daj już z tym spokój. Wałkowaliśmy ten temat nie jeden raz...Wszystko już wiemy. Może pójdźmy w końcu spokojnie na rybki ?
[2012-05-31 18:24]

basiasia

Mirek...daj już z tym spokój. Wałkowaliśmy ten temat nie jeden raz...Wszystko już wiemy. Może pójdźmy w końcu spokojnie na rybki ?

Z kamerą?

PS.
Czy urządzenie rejestrujące musi posiadać homologacje?
[2012-05-31 19:32]

Zander51

Basia...może razem połowimy ? A niech no któryś z podglądaczy nie będzie miał homologacji...
[2012-05-31 19:40]

Dajcie mu spokój. Jego to wyraźnie kręci. Właściwie wszystkich tych komandosów. To zwyczajne przedłużanie członka... członka. Te glany, kamizelki taktyczne czy inne cuda które sporo kosztowały, to wszystko przedłużenie męskości a na końcu tego długaśnego członka członka wisi kamerka:))) [2012-05-31 19:49]

szogun1

Komandosi szukajcie sponsora,mam dla was pojazd patrolowy.

http://allegro.pl/czolg-sredni-t-55-jedyny-w-takim-stanie-i2383984790.html

:)

Znalazłem bardziej ubogą wersje ale też niczego sobie
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://c.wrzuta.pl/wi5547/c249fb32001cf23148230d24/bojowy_maluch&imgrefurl=http://ligaobronykraju.wrzuta.pl/obraz/0wrGueHHM56/bojowy_maluch&h=311&w=448&sz=20&tbnid=d2Ox8mk8oekPRM:&tbnh=90&tbnw=130&prev=/search%3Fq%3Dmaluch%2Bczolg%26tbm%3Disch%2 [2012-05-31 20:23]

krzychu64

Czyli wniosek z całego zamieszania wokół nagrywania jest prosty.

SSR nagrywać może jedynie INTERWENCJE, a nie kontrole wędkarzy jak leci od włączenia

kamery do końca szychty. O tym mówiłem w poprzednim wątku ale nikt nie słuchał. Hmm

Tylko w wypadku ujawnienia przestępstwa lub wykroczenia. I bardzo dobrze, że w tej

sprawie zajęło stanowisko MSWiA.

To znaczy również, że podczas kontroli mojej osoby kamerkę wolno załączyć dopiero z chwilą

gdy będę agresywny, nie wcześniej.

[2012-05-31 22:21]

Jestem psychiatrą mogę pomóc. [2012-05-31 22:40]

Romuald55

Z tego co mi wiadomo,na wniosek SSR Kamienna Góra,komendant Państwowej Straży Rybackiej z Jeleniej Góry wystąpił z zapytaniem do Ministra czy można dokumentować proces kontroli przez SSROkazało się,że nie ma przepisów prawnych zabraniających takich praktyk.Kamiennogórscy strażnicy mieli rację!
Należałoby się zastanowić,czy nawet z mocy prawa warto je wykorzystywać.Czemu to ma służyć.Strażnik,jako funkcjonariusz publiczny jest osobą wiarygodną.Po co zatem filmować swoje działania?Ja osobiście jako Strażnik SSR nie widzę takiej potrzeby,bynajmniej w stosunku do wędkarzy.Ale to jest moje zdanie.
[2012-05-31 23:34]

Pitbul

Panie Komendancie :)Pomijając kwestie prawne, czyli homologacje i sposób przechowywania zarejestrowanych na nośnikach elektronicznych danych (jak by nie patrzeć) osobowych, wykazał Pan, że nie ma Pan o tym pojęcia. Powołana odpowiedź PSR, tych kwestii nie obejmuje zakładając, że dotrzyma Pan wszelkich norm i obostrzeń prawnych (nawet we wspomnianych przypadkach ekstremalnych).Jadąc dalej - kiedy Pan i Panu podlegli strażnicy uznają, że właśnie zaczęło się to ekstremum ? Co z materiałem zarejestrowanym w sytuacji kiedy okaże się (często nawet w trakcie interwencji), że nie macie do czynienia z łamaniem prawa ?Przy profesjonalizmie wykazanym np w przypadku ujawnienia danych osobowych osoby ukaranej sądownie (aczkolwiek Sąd nie wyraził zgody na ujawnianie danych winnego), co miało miejsce na TYM portalu, mam wątpliwości graniczące z pewnością co do kolejnych "skuch".Są takie powiedzenia o "zapałkach w rękach dziecka" lub "brzytwie w rękach małpy"Się Pan zastanowi....Panie Komendancie proszę sobie nie robić krzywdy:)Z kim będę polemizował (w trudny bo trudny ale jakże często dostarczający Userom TEGO portalu radości i rozrywki sposób) ?Mirosławie i Jego Grupo !Nie idźcie tą drogą :);)buziaczkiT. P.S. Kolego Romualdzie. coś w tych kieszonkach tak podobających się Tobie kamizelek operacyjnych nosić trzeba. Jak to mawiają kłusole na Bukówce - o co kaman ? ;) [2012-05-31 23:45]

Iras1975

Komandosi szukajcie sponsora,mam dla was pojazd patrolowy.

http://allegro.pl/czolg-sredni-t-55-jedyny-w-takim-stanie-i2383984790.html

:)

Najpierw niech się ubiorą jak należy.:) Łazi to to takie w spodniach za luźnych i buty pewnie też ma za duże, jak wyjmie łapy z kieszeni żeby kamerować to portki mu spadną...:) [2012-06-01 07:29]

Iras1975

"Irek rzuciłem im taki pomysł w trosce o tamtejszych wędkarzy.
Niech idą dalej szukać sponsorów na coraz nowsze i droższe gadżety to nad wodami będzie spokój.:) Oni niech się ładnie ubierają,biegają po urzędach,szukają sponsorów,chodzą na zebrania,wypełniają druczki i spoglądają na statystyki.:))

Komandosi może nie wiedzą-czołg jest rozbrojony więc w lufę można kamerę zamontować.:)"

Paliwo drogie a taki czołg na pewno dużo pali... skąd wziąć pieniądze na "wachę"?

Może ustawić jakąś sierotkę(jednego ze swoich) z puszką pod kościołem?

[2012-06-01 07:48]

Iras1975

Biedni ci strażnicy, ciągle pod górkę mają... kamienną górkę.:) [2012-06-01 08:16]

covent

Z tego co mi wiadomo,na wniosek SSR Kamienna Góra,komendant Państwowej Straży Rybackiej z Jeleniej Góry wystąpił z zapytaniem do Ministra czy można dokumentować proces kontroli przez SSROkazało się,że nie ma przepisów prawnych zabraniających takich praktyk.Kamiennogórscy strażnicy mieli rację!
Należałoby się zastanowić,czy nawet z mocy prawa warto je wykorzystywać.Czemu to ma służyć.Strażnik,jako funkcjonariusz publiczny jest osobą wiarygodną.Po co zatem filmować swoje działania?Ja osobiście jako Strażnik SSR nie widzę takiej potrzeby,bynajmniej w stosunku do wędkarzy.Ale to jest moje zdanie.

Mądre słowa; w stosunku do  kłusowników jak najbardziej ale do zwykłych wędkarzy po co???

[2012-06-01 08:18]

Właśnie chodzi tu w głównej mierze o kłusowników. Pozdrawiam [2012-06-01 08:39]

Jędrula

Właśnie chodzi tu w głównej mierze o kłusowników. Pozdrawiam

No dokładnie ale nie tylko przecież . Nikt nie zrozumie pewnych spraw jak nigdy nie kontrolował '' normalnych '' wędkarzy , nie interweniował . Nie zdajecie sobie sprawy Panowie jacy ludzie są podli , wyrachowani i skorzy do awantur . Często z rutynowej kontroli może wyjść grubsza awantura lub inna scysja a kamera to straszak na takich gagatków , działa niezwykle prewencyjnie , wystarczy tylko wspomnieć , że nagrywamy a w dziewięciu na dziesięć przypadków towarzystwo szybko siada na cztery litery . Mnie absolutnie nie przeszkadza filmowanie mojej osoby , nie mam się czego wstydzić , nawet jakbym był w majtkach to mnie to nie rusza . Oczywiście takie nagranie nie może się pojawić w necie bo wtedy wiadomo , proces . Choć z drugiej strony jakby spojrzeć na to obiektywnie to stwierdzam , że można by było na tym zarobić . Na koniec dodam , że faktycznie są niejasności są w archiwizowaniu/ przechowywaniu takich nagrań ale to przecież można dopracować .

[2012-06-01 09:54]

JKarp

Właśnie chodzi tu w głównej mierze o kłusowników. Pozdrawiam

No dokładnie ale nie tylko przecież . Nikt nie zrozumie pewnych spraw jak nigdy nie kontrolował '' normalnych '' wędkarzy , nie interweniował . Nie zdajecie sobie sprawy Panowie jacy ludzie są podli , wyrachowani i skorzy do awantur . Często z rutynowej kontroli może wyjść grubsza awantura lub inna scysja a kamera to straszak na takich gagatków , działa niezwykle prewencyjnie , wystarczy tylko wspomnieć , że nagrywamy a w dziewięciu na dziesięć przypadków towarzystwo szybko siada na cztery litery . Mnie absolutnie nie przeszkadza filmowanie mojej osoby , nie mam się czego wstydzić , nawet jakbym był w majtkach to mnie to nie rusza . Oczywiście takie nagranie nie może się pojawić w necie bo wtedy wiadomo , proces . Choć z drugiej strony jakby spojrzeć na to obiektywnie to stwierdzam , że można by było na tym zarobić . Na koniec dodam , że faktycznie są niejasności są w archiwizowaniu/ przechowywaniu takich nagrań ale to przecież można dopracować .

Cześć

Jędrula i wice wersa ;-)

JK

[2012-06-01 10:01]

JaroDaw

No dokładnie ale nie tylko przecież . Nikt nie zrozumie pewnych spraw jak nigdy nie kontrolował '' normalnych '' wędkarzy , nie interweniował . Nie zdajecie sobie sprawy Panowie jacy ludzie są podli , wyrachowani i skorzy do awantur . Często z rutynowej kontroli może wyjść grubsza awantura lub inna scysja a (...)

Wiemy, czytamy posty na wedkuje.pl :)) [2012-06-01 10:08]

Jędrula

No może i tak Janusz ale ja miałem w życiu wiele kontroli i tylko ''1 %'' okazał się podły , niedouczony i z nabrzmiałym oraz niedowartościowanym ego , nauczyłem go na miejscu kultury , regulaminu i teraz nawet mi cześć mówi . Kamera to ochrona dla strażników i jak patrzę na to co się dziej wokół mnie ( a miałbym wiele do powiedzenia w tej sprawie ) to wcale się nie dziwię , że chcą ich używać . Zapomniałem również dodać , że to świetny dowód dla sadu a co ciekawe sądy od kilku lat coraz częściej dopuszczają właśnie takie nagrania jako dowody w sprawie .

[2012-06-01 10:14]

Jędrula

No dokładnie ale nie tylko przecież . Nikt nie zrozumie pewnych spraw jak nigdy nie kontrolował '' normalnych '' wędkarzy , nie interweniował . Nie zdajecie sobie sprawy Panowie jacy ludzie są podli , wyrachowani i skorzy do awantur . Często z rutynowej kontroli może wyjść grubsza awantura lub inna scysja a (...)

Wiemy, czytamy posty na wedkuje.pl :))

No tak Jareczku , w sumie masz rację hehehe

[2012-06-01 10:15]

Bernard51

Z tego co mi wiadomo,na wniosek SSR Kamienna Góra,komendant Państwowej Straży Rybackiej z Jeleniej Góry wystąpił z zapytaniem do Ministra czy można dokumentować proces kontroli przez SR
Okazało się,że nie ma przepisów prawnych zabraniających takich praktyk

.Do którego ministra od autostrad czy torów a moze sportu wedkarstwo bardziej kojarzone jest z sportem??Tylko ciekawi mnie opinia ministerstwa SPRAWIEDLIWOSCI??
[2012-06-01 10:17]

Piotr 100574

hmmmmmmm ,a policja ma prawo nagrywać nas na kamerkę???????czy musimy wyrazić na to zgodę???????oglądałem parę programów drogówki i tam były zawsze zniekształcone głosy i pozakrywane twarze,słyszałem również że przed nagraniem kontroli papierów pytają się ludzi czy wyrażają zgodę być nagrywani  [2012-06-01 10:41]

JKarp

No może i tak Janusz ale ja miałem w życiu wiele kontroli i tylko ''1 %'' okazał się podły , niedouczony i z nabrzmiałym oraz niedowartościowanym ego , nauczyłem go na miejscu kultury , regulaminu i teraz nawet mi cześć mówi . Kamera to ochrona dla strażników i jak patrzę na to co się dziej wokół mnie ( a miałbym wiele do powiedzenia w tej sprawie ) to wcale się nie dziwię , że chcą ich używać . Zapomniałem również dodać , że to świetny dowód dla sadu a co ciekawe sądy od kilku lat coraz częściej dopuszczają właśnie takie nagrania jako dowody w sprawie .

CześćNo widzisz Jędrula Ty masz 1% podłości ze strony SSR - to o ten 1% i tak za dużo ;-)A ja mam pecha czy mój wygląd pana z brzuszkiem powoduje, że:1. Strażnik SSR kazał mi zabrać z łowiska wszystkie śmieci po skończonej zasiadce ( miał zamiar to sprawdzić bo wpisał moje dane do kapownika kogo w tym dniu kontrolowano ) - zebrałem trzy wory przed zasiadką różnych skarbów. Dobrze, że byli Panowie z PSR :-)2. Strażnicy SSR chcieli przestawić mojego poda łącznie z namiotem bo w sobotę ok 16:30 powiesili ogłoszenie o zawodach w niedzielę ( zawody gruntowe ) a ja byłem od czwartku - że niby mam opuścić miejsce. 3. Jak w mazowieckim nie było obowiązkowych rejestrów Panowie z SSR usiłowali mnie zastraszyć żebym poddał się dobrowolnie karze przed sądem koleżeńskim ;-) ( to było cztery lata temu - rejestry rozdawano ale nie były obowiązkowe ).4. Ci sami ( patrz punkt 3 ) po chwili w ramach czynu postanowili wykosić trawę wykaszarką spalinową na mojej miejscówce ( notabene woda jest PZW ale jest to ośrodek i zapłaciłem za możliwość rozłożenia namiotu ) nie patrząc, że akurat przyjechały nasze żony i przygotowujemy sobie jedzonko.4. Strażnicy SSR nie czekając na moje wyjaśnienie wezwali PSR bo według nich tzw marker to trzecia wędka ;-( Poza tymi przypadkami ( nie znam tych jegomości ), u nas w kole SSR to super wędkarze i super koledzy.JK
[2012-06-01 10:41]

JKarp

hmmmmmmm ,a policja ma prawo nagrywać nas na kamerkę???????czy musimy wyrazić na to zgodę???????oglądałem parę programów drogówki i tam były zawsze zniekształcone głosy i pozakrywane twarze,słyszałem również że przed nagraniem kontroli papierów pytają się ludzi czy wyrażają zgodę być nagrywani 

CześćCzłowiek w szoku, po złapaniu przez drogówkę ( prędkość przekroczona np o 30km/h ) bezwiednie zgadza się na wszystko.Poza tym Policja ma swoje procedury, jest to zapisane itp itd.Inna sprawa skąd te nagrania biorą się na YT ? To przecież dowody w sprawach lub dowód na okoliczność przyjęcia mandatu.JK [2012-06-01 10:56]