Nagrywane interwencje SSR zgodne z prawem

/ 72 odpowiedzi
JKarp

hmmmmmmm ,a policja ma prawo nagrywać nas na kamerkę???????czy musimy wyrazić na to zgodę???????oglądałem parę programów drogówki i tam były zawsze zniekształcone głosy i pozakrywane twarze,słyszałem również że przed nagraniem kontroli papierów pytają się ludzi czy wyrażają zgodę być nagrywani 

CześćCzłowiek w szoku, po złapaniu przez drogówkę ( prędkość przekroczona np o 30km/h ) bezwiednie zgadza się na wszystko.Poza tym Policja ma swoje procedury, jest to zapisane itp itd.Inna sprawa skąd te nagrania biorą się na YT ? To przecież dowody w sprawach lub dowód na okoliczność przyjęcia mandatu.JK

Cześć@Jack14Nie mogę teraz tego odszukać ale ponownie zapytam:Jedzie sobie gość czerwonym Mustangiem. Zatrzymują go i on wyraźnie mówi - nie chcę być nagrywany. W odpowiedzi usłyszał, że " nie będzie pana widać " ale:- Mustang w wersji cabrio jest jest tak często spotykany na drodze jak w tej chwili syrenka.- Gość ubrany jest w czerwone spodnie i ma bardzo charakterystyczną kurtkę ze skóry- Gość utyka na prawą nogęCo z tego, że go nie " widać " jak pewnie 3/4 miejscowości z której pochodzi wie o kogo chodzi? Jak to nagranie znalazło się na YT? Uważasz, że to jest w porządku? " Kolejny "jazgot" ludzi (bo raczej nie wędkarzy) którzy skarżą się na metody postępowania czy to strażników czy ps. wędkarzy. W poprzednio toczącej się dyskusji w temacie nagrywania myślałem, że temat został wyczerpany ale jednak nadal pojawiają się wątpliwości dlatego dodam coś od siebie.

Przykład program Uwaga Pirat ileż to osób nie wyraża zgody na "filmowanie"??

Uwaga Pirat nie nagrywa "złapanego" tylko rejestruje pracę policjanta i żadne dane osobowe, twarz, nr. rejestracyjny nie będą widaczne. Tak jest?? Czy nie ???

Kolejna sprawa mam zainstalowaną w samochodzie kamerkę HD nagrywającą co jest na tablicy rozdzielczej samochodu i przed jego maską.

To co mam robić?  Prosić pieszych za każdym razem o ich zgodę na nagrywanie???

Jesteście strasznie "nabzdyczeni". Filmowani jesteście prawie wszędzie nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Stacja benzynowa, market, kiosk, ulica itp. Zupełnie inna bajka to co się dzieje później z tym materiałem wideo.

I tylko tyle wam napiszę resztę dopiszecie sami."

Nagrywają pracę policjanta - tylko po jakie licho ten złośliwy ton komentarzy? Kiedyś trafią kogoś, kto raz na zawsze wybije z głowy te durne pomysły " panów redaktorów " i skończy się to swoiste polowanie na czarownice. 

Policja owszem - mają procedury i niech robią co do nich należy.

Obiekty jak są monitorowane mam wyraźne opisy i nie muszę tam wchodzić jak nie chcę być nagrany. 

Wiem, że teraz robi się moda na taki swoisty monitoring samochodowy. Uważam, że powinieneś mieć wyraźny napis, że w samochodzie masz kamerę.

Ale w temacie:

" ...Aby strażnik mógł dokonać rejestracji ....w każdym przypadku zobowiązany jest o poinformowanie osoby o rozpoczęciu tych czynności ..." - nic znienacka lub z ukrycia. 

JK

(2012/06/01 18:19)

Jack14

JKarp tak i jeszcze raz tak.

Wypłacasz czasami gotówkę z bankomatu??

Czy tam pisze, że jesteś "nagrywany"???

Czy ja wiem, że np. jesteś posiadaczem Mustanga i kulejesz??

I jestem oglądając ten film w TVN przekonany, że to właśnie Ty.

No właśnie należy się zastanowić nad puplikacją danego materiału , a nie samym sposobem , nagrywania.

Czy możesz się z tym zgodzić?

(2012/06/01 18:28)

basiasia

Romuald55 Z tego co mi wiadomo,na wniosek SSR Kamienna Góra,komendant Państwowej Straży Rybackiej z Jeleniej Góry wystąpił z zapytaniem do Ministra czy można dokumentować proces kontroli przez SSROkazało się,że nie ma przepisów prawnych zabraniających takich praktyk.Kamiennogórscy strażnicy mieli rację!
Należałoby się zastanowić,czy nawet z mocy prawa warto je wykorzystywać.Czemu to ma służyć.Strażnik,jako funkcjonariusz publiczny jest osobą wiarygodną.Po co zatem filmować swoje działania?Ja osobiście jako Strażnik SSR nie widzę takiej potrzeby,bynajmniej w stosunku do wędkarzy.Ale to jest moje zdanie.

Szanowni Koledzy kiedy w końcu zauważycie tę różnicę;
Strażnik SSR nie jest funkcjonariuszem publicznym, jedynie w trakcie wykonywania czynności służbowych korzysta z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym.
Sami nie wiecie kim jesteście a chcecie pouczać innych. (2012/06/01 18:32)

JKarp

JKarp tak i jeszcze raz tak.

Wypłacasz czasami gotówkę z bankomatu??

Czy tam pisze, że jesteś "nagrywany"???

Czy ja wiem, że np. jesteś posiadaczem Mustanga i kulejesz??

I jestem oglądając ten film w TVN przekonany, że to właśnie Ty.

No właśnie należy się zastanowić nad puplikacją danego materiału , a nie samym sposobem , nagrywania.

Czy możesz się z tym zgodzić?

CześćTo tak - te nagrania nie mają prawa nigdzie się pojawić. No akurat nie mam ( jeszcze ) żadnego Mustanga ani mustanga  i to nie byłem ja ale całość bardzo charakterystyczna i łatwo zgadnąć kto na filmie jest.JK (2012/06/01 18:37)

Jack14

Proszę o link do strony z której jasno wynika, że to Ja (jeśli nie Ty )-)) mam Mustanga.

Zresztą koleżanka pojechała po bandzie i bardzo mnie to ..........

Sami nie wiecie kim jesteście a chcecie pouczać innych.

(2012/06/01 18:46)

JKarp

Romuald55 Z tego co mi wiadomo,na wniosek SSR Kamienna Góra,komendant Państwowej Straży Rybackiej z Jeleniej Góry wystąpił z zapytaniem do Ministra czy można dokumentować proces kontroli przez SSROkazało się,że nie ma przepisów prawnych zabraniających takich praktyk.Kamiennogórscy strażnicy mieli rację!
Należałoby się zastanowić,czy nawet z mocy prawa warto je wykorzystywać.Czemu to ma służyć.Strażnik,jako funkcjonariusz publiczny jest osobą wiarygodną.Po co zatem filmować swoje działania?Ja osobiście jako Strażnik SSR nie widzę takiej potrzeby,bynajmniej w stosunku do wędkarzy.Ale to jest moje zdanie.

Szanowni Koledzy kiedy w końcu zauważycie tę różnicę;
Strażnik SSR nie jest funkcjonariuszem publicznym, jedynie w trakcie wykonywania czynności służbowych korzysta z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym.
CześćOj Romuś zaraz podpadniesz ;-)Ja to zauważam o czym napisałeś.JK

(2012/06/01 18:46)

JKarp

Proszę o link do strony z której jasno wynika, że to Ja (jeśli nie Ty )-)) mam Mustanga.

Zresztą koleżanka pojechała po bandzie i bardzo mnie to ..........

CześćJacek ja wiem kim jestem :-)Znam swoje prawa i to mi wystarczy.JK (2012/06/01 18:48)

Jack14

Ja też nie mam z tym problemu i dlatego napisałem to co napisałem.

Pozdrawiam.

(2012/06/01 18:53)

u?ytkownik119919

Oczywiście ,że każdy bohaterski czyn powinien spotkać się ze społeczną pochwałą i rozgłosem ( z umiarem). Warto byłoby również zacząć publikować zdjęcia kłusowników w prasie oraz Internecie . Na przykład na Wedkuje.pl , mógłby powstać kącik typu "Poznaj kłusownika "... Najpierw jednak należałoby tak przebudować prawo - aby takie działanie były całkowicie legalne. (2012/06/01 19:18)

Roxola

Pytania jednak okazały się zbyt trudne, no cóż...To po co wątki zakładać na forum ? Żeby można się odgrażać, czym sądem ? Ja już dużą jestem dziewczynką i Baby Jagi też się nie boję.
Mój post cytowany powyżej, doskonale nadaje się do straszenia   :)))  Jakie to bardzo nierozsądne...Aby straszyć, to samemu trzeba być nieskazitelnym w sprawie, o którą próbuje się oskarżać innych.A tutaj trudno by było..., oj bardzo.Troszkę dziwnie tak donosić na samego siebie....  no ale cóż, różne ludzie mają hobby.:DA z tym spotkaniem, to nie byłabym tego taka pewna...   :)Mimo wszystko, życzę zdrówka, czyli pozdrawiam... (2012/06/01 23:01)

dariuszdyl

Art. 23 kodeksu cywilnego „Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizators ka, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. (2012/06/02 07:58)

jurek

Myślę , że temat został wyczerpany , więc proponuje zakończyć wątek . (2012/06/02 11:24)