Zaloguj się do konta

nad Rzeką Oławką

utworzono: 2011/02/09 16:34
gruby0113

a to mój tygrys
[2011-02-09 16:34]

gruby0113

bobry też nas odwiedziły
[2011-02-09 16:35]

gruby0113

zima już zanika data na zdjęciu jest aktualna
[2011-02-09 16:36]

rubin44wr

Witaj gruby0113.Czy od strony zameczku który wyremontował sobie obcokrajowiec zasrany,zrobił dostęp do Oławki, czy nadal jest zagrodzone.
[2011-02-10 18:22]

Sniper64

Witajcie chłopaki:))
Fajnie tam nad tą Oławką
Gdzie to jest..Mój brat z Wrocka gdzieś tam ma blisko do tej rzeczki..mieszka na Ołtaszynie
[2011-02-10 19:11]

Sniper64

[2011-02-10 19:12]

780528

No z ołtaszyna to kawałek ma nad oławkę.
[2011-02-10 19:19]

Sniper64

No z ołtaszyna to kawałek ma nad oławkę.

A może to nie Oławka...! Pamiętam jak jechałem za taki duży budynek co robią w nim Proszek do prania czy coś takiego:) taka kładka była przez rzeczkę i ogródki działkowe:)
[2011-02-10 19:41]

780528

To dobrze Pamiętasz Marek to dojazd nad oławke od strony ulicy krakowskiej ,a ten budynek to zakłady dawnej polleny .No i ta kładka nad oławą wędkowałem tam kilka razy kiedyś.Połapać dobrze idzie wiosną ponieważ latem już rzeka dosyć zarasta i to utrudnia łowienie.A poza tym trzeba znać tam miejscówki dobre a z tym to u mnie słabo bo wędkuję na Oławce rzadko.
[2011-02-10 19:54]

Sniper64

No//No tak jechaliśmy :) a raz jechałem tak jak na ZOO od pl.Grunwaldzkiego i tam za mostem zwierzyniecki po prawej gdzieś przed przystankiem skręcaliśmy i kawałek dalej była jakaś rzeczka..:)
[2011-02-10 19:57]

780528

A to już jest odra  za mostem za zoo, stara odra przepływa pod mostem zwierzynieckim tam tez wędkowałem z niezłymi wynikami.I stara odra ciągnie się ,aż do mostów trzebnickich tam też wędkuję bardzo często.
[2011-02-10 20:35]

gruby0113

Z tego co wiem ten typ nadal nie daje dojścia do wody i w dodatku ma psa bądz psy które sobie tam biegają. ato zielony w końcu go remontują. Sniper64 tak jak napisałes teraz to jest budynek Cussons czyli dawna pollena masz dobrą pamięć. Pozdrawiam
[2011-02-11 11:00]

gruby0113

Witajcie z tego co wiem puścił psy i ma to głęboko gdzieś więc i tak nie wejdziesz.Kol. Sniper64 masz dobrą pamięć teraz to jest budynek Cussons ale dawniej pollena. a tak wygląda zielony  oto fotka, ciekawe kiedy skończą
[2011-02-11 11:06]

Sniper64

EEEEEEE...gruby oddaj dechy..:))

Witaj..:))
[2011-02-11 11:09]

gruby0113

no co zima była tera już ognisko można przygasić ,witaj, właśnie czytałem twój artykuł o Stradomi na dzikuska też tam można namiocik rozbić wolę z dala od ludzi cisza i spokój ?
[2011-02-11 11:14]

Sniper64

no co zima była tera już ognisko można przygasić ,witaj, właśnie czytałem twój artykuł o Stradomi na dzikuska też tam można namiocik rozbić wolę z dala od ludzi cisza i spokój ?

Tak jest tam fajnie..ryba też jest:) Można nawet z rodzinką jechać i nie będą się nudzić...piechotą przez lasek asfaltem do arboretum a tam możesz chodzić cały dzień i wszystkiego nie zdołasz ujrzeć..!Sklepy też blisko bo 1km i masz wszystko 5km do Sycowa i masz 2 Wędkarskie...Często z Marcinem tam na lód jeździłem,teraz szykujemy się na jutro może po jutrze na wypad w teren po łowiskach zobaczyć co i jak!
[2011-02-11 11:23]

gruby0113

Dzięki słyszałem dużo ciekawych opinii o tym zbiorniku  , muszę tam pojechać . Ja też zaczynam robić zwiady po łowiskach przed wczoraj byłem nad Mietkowem
[2011-02-11 11:32]

Sniper64

Dzięki słyszałem dużo ciekawych opinii o tym zbiorniku  , muszę tam pojechać . Ja też zaczynam robić zwiady po łowiskach przed wczoraj byłem nad Mietkowem

I co tam słychać?
A w Białym Kościele byłeś..? Widziałeś tamte łowiska..!
[2011-02-11 11:37]

gruby0113

Byłem w zeszlym roku i lipa sąsiad byl tam na urlopie i przez tydzień jeden krąp ale podobno jest tam piękny karp lin i sum czy to prawda to nie wiem tak słyszałem ale okolica piękna
[2011-02-11 23:01]

gruby0113

to o bialym kościele było na mietkowie troszkę wiało zero ludzia i lodu nie ma wkleiłem fotki w dziale "zalew mietków"
[2011-02-11 23:03]

Grzybu89

Z linem w bialey kosciele to ciezko czasem sie zdarza ale raz na ruski rok a karp i sum jest piekny:) tak ze zapraszam na suma bo tego tyle jest ze za niedlugo to tylko ta ryba tam bedzie:( Pozdrawiam
[2011-02-12 21:16]

strapek

A gdzie dokładnie jest ten zameczek o którym tu mowa. Sam chodze często nad Oławke i mi sie dosyć podoba(może dlatego ze blisko mam z trójkata:))Raz byłem w parku wschodnim. Czy to tam gdzies jest? Zwykle chodze w okolice rozlewiska przy moscie na Niskich Łąkach lub za szpital przy Traugutta. W zasadzie to jedyne miejscówki jakie znam. Może ktos podpowie jakies inne miejsca??? [2011-02-16 07:51]

demboll

Hej! Mówicie o tym zameczku, co parę lat temu była rudera, a teraz gość se niezłą chatę odstawił i ogrodził dojście do wody i konie pasie? Też mnie to wkurzyło, bo kiedyś pamiętam tam fajne miejscówki były. Na prawie wodnym się nieco znam i gościu robi to bezprawnie, chyba że dyrektora RZGW ma w kieszeni i ma to gdzieś, ponieważ wędkarstwo należy do powszechnego korzystania z wód, a na te potrzeby i na wiele innych dostęp do wody należącej do Skarbu Państwa musi być w każdym miejscu swobodny. Musi być zachowany pas 1,5 (albo 2) m od brzegu i nikt nie ma prawa tego ogradzać. Problem jest poważniejszy. Myślę że nawet policja by niewiele wskurała, jakby sie zadzwoniło, ale prawo w tym względzie jest po naszej wędkarskiej stronie, więc może przeczyta to ktoś kto się tym bardziej zainteresuje i będzie miał na tyle determinacji i możliwości żeby to gdzieś dalej ruszyć.
[2011-02-16 13:56]

Karp

Witajcie . Obserwuję tą Oławkową dyskusję i chciałem się Was o coś spytać . Czy nic nie można zrobić z tym dostępem do rzeki ?? Przecież to jest wbrew prawu . Należy się 5 metrów wolnego pasa do wody . Dlaczego pozwalamy się okradać z tego co jeszcze jest nasze ? Należę do koła w Siechnicy więc niewiele mogę ale na pewno większość z Was należy do  PZW przy ul. Kazimierza Wielkiego . To przecież główna siedziba naszego związku . Nie można tam postawic ostro sprawy ??  Taki sam los spotkał Odrę na odcinku od Herbapolu prawie do mostu przed TESCO . Zagrodzili sobie działkowicze oraz "wędkarze" z Herbapolu . Pobudowali sobie bez zezwolenia pomosty i zabierają wszystko co wpadnie w łapy . Większość nie ma nawet opłaconej karty . Dziadek od działek - szczupaki , sandacze i leszcze łowi  tam cały przez cały rok . W@ędki zostawia zarzucone a sam idzie do domu . Jest to stały rejon gdzie jeździ policja rzeczna . Nikt nie wie dlaczego nie interesują się tym (układ) . Jak tak dalej pójdzie to będziemy tylko płacić a łowić nie będzie gdzie . Stawy już zabrali nam wszystkie jakie były we Wrocławiu . Te których nie wzieli prywaciarze-układowcy , należą obecnie do miasta i łowienie na nich = mandat wystawiony przez Straż Miejską . Dlaczego pozwalamy na wzrost cen za prawo do połowu a nie upominamy się o swoje prawa ? Dzisiaj pazerny "ziemianin" zagradza dojście do Oławki w obrębie swojego zamku a jutro zamkną nam inne odcinki lub drogi dojazdowe do ciekawych łowisk . Co o tym sądzicie ? Może warto Choć trochę wyegzekwować od władz PZW ? Płacimuy coraz więcej ale dostajemy z roku na rok , coraz mniej . Pozdrawiam Brać Wędkarską
[2011-02-17 16:36]

gruby0113

Witaj Karpiu masz świętą rację ale by coś wyegzekwować w tej sprawie potrzeba chyba jakiegoś protestu a raczej marszu przez tą jego ziemię , no cóż zostaje nam już jak na razie tylko po wyklinać w duchu i omijać to miejsce żeby się nie wku....ć bo po co. Kol.dembol ruszaj wzdłuż oławki od niskich łąk w górę rzeki a sam zobaczysz jakie są tam miejscówki połamania i pozdrawiam.
A proponuję na wiosnę jak się zazieleni a sam się przekonasz mały zwiad, przyda się każdemu
[2011-02-17 22:47]

strapek

Witaj Gruby. W drugiej czesci ostatniego wpisu chyba do mnie pisales nie do dembola zreszta nie wazne. Jak sie tylko cieplo zrobi to zrobie jak mowisz maly zwiad i uderze w gore rzeki.Mam tylko nadzieje ze nie bede sie musial przez mega krzaczory przebijac i maczeta nie bedzie potrzebna.

A jjeszce jedno, jak pisaliscie o zameczku to chodzilo wam o ten przy miedzyrzeckiej jak sie jedzie wzduz Odry to po prawej stronie przy rozlewiskach Oławki bo wczoraj tamtedy przejezdzlem i widzialem cos podobnego do zameczku???

[2011-02-19 11:59]