Na żywca - kamieniste dno

/ 4 odpowiedzi
A więc, dwa dni temu , byłem z kumplem na rybach. (dokładnie koło przepompowni na statku który jest na brzegu) Tam woda jest płynąca, zarzuciłem sobie z pół-gruntu na żywca (wzdrąszka) , po jakimś czasie ok.15 min miałem branie sandacza ok. 0,5kg. Dokładnie chodzi mi o to że tam pod statkiem i w jego okolicy na dnie są kamienie, i dzisiaj też się wybieramy na żywca i ja zrobiłem sobie wędkę na grunt, a kumpel mi powiedział coś takiego "Tam nic nie złapiesz na grunt, bo są kamienie" To prawda ? Jest większa , lub mniejsza szansa że złowię coś na grunt (na żywca) niż z pół-gruntu ? Muszę coś zrobić, jakoś się ustawić , nie typowo zarzucić lub coś w tym stylu? Z góry dziękuję i proszę o szybkie odpowiedzi... Pozdrawiam :D
u?ytkownik32263


Gdzie kamyki, gdzie patyki tam wyniki. :)

Tak mówi wędkarskie powiedzenie które jako jedno z nielicznych praktycznie zawsze się sprawdza. A przy kamieniach masz sansę na sandacza, suma, przepięknego okonia oraz co może się wydawać dziwne, jeśli oczywiście nie ma za dużego nurtu, na potężnego szczupaka. Podsumowując: Twój kumpel mówi bzdety. (2013/07/25 14:45)

lynx


Gdzie kamyki, gdzie patyki tam wyniki. :)

Tak mówi wędkarskie powiedzenie które jako jedno z nielicznych praktycznie zawsze się sprawdza. A przy kamieniach masz sansę na sandacza, suma, przepięknego okonia oraz co może się wydawać dziwne, jeśli oczywiście nie ma za dużego nurtu, na potężnego szczupaka. Podsumowując: Twój kumpel mówi bzdety.

Otóż to. (2013/07/25 20:19)

marcinkurzepa


Jak są duże kamienie to ciężko łowić z gruntu, bo ciężarek może się w jakąś szparę między kamieniami wplątać i wtedy może być problem. A wędkując z pół gruntu nie ma o to obawy. Jedynie podczas holu ryba może wpłynąć w jakąś kryjówkę, więc czasami potrzeba holu siłowego. (2013/07/25 20:51)

notaki


Są sposoby na kamienie :-)
Chocby ciężąrek z kretlikiem dowiazany cienszą  żyłka do bocznego troka ( a najlepiej paternostera ).
Jesli w tych kamorach siedzi ładny sandacz warto przeboleć utratę cięzarka chyba . Można tez użyc bezpiecznego cięzarka używanego w połowach karpi, który zrywa się po zaklinowaniu pozwalając wyciagnąc rybę.

Jak napisali koledzy..najładniejsza ryba siedzi w  zawadach.
Kazdy szuka bezpiecznego - w jego odczuciu - ukrycia ;-) (2013/07/25 22:00)