Na ryby z kolegą lub bratem.

/ 39 odpowiedzi
Witam, mam pewną zagwozdkę.  Mam porobione opłaty wszystkie, a na ryby jeżdżę często z bratem , a czasem z kolegą. I tu moje pytanie. Wiem, że wędkarz może w ramach zezwoleń łowić na max 2 wędki np. ze spławikiem. Czy jest problemem jeżeli mój brat/kolega, który jest nad wodą ze mną, trzymał i łowił na jedną z tych dwóch wędek, które mi przysługują  ? I jak na to patrzy kontrolujący mnie z PZW, może wlepić mandat bratu za łowienie bez zezwoleń mimo, że korzysta z tej wędki w ramach mojego limitu? Z góry dzięki za odp :)
Boolek


teoretycznie według zasad a zarazem regulamin PZW mówi o tym, że każdy łowi na swoje konto, czyli tak czy tak może dostać mandat : ) (2013/05/22 21:28)

luki1006


Nie możesz udostępniać nikomu swojej wędki, jeśli on nie ma karty wędkarskiej. Chyba, że jesteś pełnoletni, masz kartę, a kolega nie skończył 14 lat.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowuryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikowąmaja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnieniestanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jednąwędkę.b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osobypełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.
(2013/05/22 21:30)

Roxola


Zarówno kolega jak też brat nie jest Twoim współmałżonkiem.

8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi, posiadającemu kartę wędkarską, jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki.
To z RAPR i powinieneś wiedzieć.Domyśl się, co zrobi Strażnik w przypadku kontroli. (2013/05/22 21:31)

Jakub Woś


Tylko żonie możesz przekazać wędkę, no i trzeba ustalić co to "kontrol PZW" (2013/05/22 21:32)

Roxola


No chyba, że jesteś pełnoletni, a Twój brat, czy kolega ma mniej niż 14 lat.Twój profil jest pusty i dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć. (2013/05/22 21:53)

pepe122


masz ty prawo nie twój kolega (2013/05/22 22:47)

Diego666


Ok rozumiem. Szczerze bardzo nieżyciowe i głupie (wręcz debilne) to się wydaje ale okej, przepisy to przepisy ;) (2013/05/23 00:19)

u?ytkownik96474


Ok rozumiem. Szczerze bardzo nieżyciowe i głupie (wręcz debilne) to się wydaje ale okej, przepisy to przepisy ;)

Głupie(wrędz debilne) to jest nieznajomość przepisów a nie przepisy. Może są i przesyarzałe ale na razie innych nie ma. A czy są nieżyciowe - nie. Bo w biznesie zarobić musi firma ,a jak co drugi czowiek ją oleje i składek nie odprowadzi, to firma padnie na ,,ćważ". Po to wymyślono ten przepis w RAPR. Ja wiem że najchętniej olali byśmy ją wszyscy. (2013/05/23 06:01)

MASTINO


 Witam, mam pewną zagwozdkę.  Mam porobione opłaty wszystkie, a na ryby jeżdzę często z bratem , a czasem z kolegą. I tu moje pytanie. Wiem, że wędkarz może w ramach zezwoleń łowić na max 2 wędki np. ze spławikiem. 1) Czy jest problemem jeżeli mój brat/kolega, który jest nad wodą ze mną, trzymał i łowił na jedną z tych dwóch wędek, które mi przysługują  ? 2) I jak na to patrzy kontrolujący mnie kontrol z PZW, może wlepić mandat bratu za łowienie bez zezwoleń mimo, że korzysta z tej wędki w ramach mojego limitu? Z góry dzięki za odp :)


1) Jest problemem. Nie może wędkować nikt bez Karty Wędkarskiej. Wyjątek stanowi dziecko do     14 lat wędkujace ze swoim dorosłym opiekunem z Kartą Wędkarską, więc nie może kolega/        brat korzystać z Twoich wędek bez swojej Karty Wędkarskiej i opłat, na wodach PZW..

2) Straż Rybacka z PZW nie wlepia mandatów, jedynie może zabrać Ci sprzęt za takie                   wykroczenie, a mandat wlepi Ci za to PSR. 

(2013/05/23 15:19)

Grzesiek75


Sprzętu też ci nie zabiorą, chyba że ci go ukradną, praktycznie panowie macie zero uprawień , ale jestem za tym byście chronili nasze wody bo przecież ktoś musi. (2013/05/23 16:47)

MASTINO


Sprzętu też ci nie zabiorą, chyba że ci go ukradną, praktycznie panowie macie zero uprawień , ale jestem za tym byście chronili nasze wody bo przecież ktoś musi.



Słucham? No i tu się niestety mylisz i to bardzo. A znasz Ustawę o Rybactwie Śródlądowym i w związku z tym uprawnienia SSR? Widzę, że wcale. Nie wprowadzaj dzieci w błąd swoimi teoriami kolego i sam uważaj z takim podejściem, bo możesz na grubo beknąć z art. 225 § 1 KK odmawiając wydania sprzętu (utrudniając tym czynności służbowe) w przypadku stwierdzenia popełnienia przez ciebie wykroczenia. A sprzęt ci zabiorą z art.23 ust.4 pkt. b w związku z art. 25 z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. 

(2013/05/23 19:56)

Diablo


 Witam, mam pewną zagwozdkę.  Mam porobione opłaty wszystkie, a na ryby jeżdzę często z bratem , a czasem z kolegą. I tu moje pytanie. Wiem, że wędkarz może w ramach zezwoleń łowić na max 2 wędki np. ze spławikiem. 1) Czy jest problemem jeżeli mój brat/kolega, który jest nad wodą ze mną, trzymał i łowił na jedną z tych dwóch wędek, które mi przysługują  ? 2) I jak na to patrzy kontrolujący mnie kontrol z PZW, może wlepić mandat bratu za łowienie bez zezwoleń mimo, że korzysta z tej wędki w ramach mojego limitu? Z góry dzięki za odp :)


1) Jest problemem. Nie może wędkować nikt bez Karty Wędkarskiej. Wyjątek stanowi dziecko do     14 lat wędkujace ze swoim dorosłym opiekunem z Kartą Wędkarską, więc nie może kolega/        brat korzystać z Twoich wędek bez swojej Karty Wędkarskiej i opłat, na wodach PZW..

2) Straż Rybacka z PZW nie wlepia mandatów, jedynie może zabrać Ci sprzęt za takie                   wykroczenie, a mandat wlepi Ci za to PSR. 


Ad2
 Społeczna Straż nie może zabrać sprzętu. Może zabezpieczyć sprzęt porzucony lub ewentualnie poprosić aby kłusownik( nieetyczny wędkarz) dobrowolnie oddał sprzęt za pokwitowaniem (2013/05/23 20:00)

MASTINO


 Witam, mam pewną zagwozdkę.  Mam porobione opłaty wszystkie, a na ryby jeżdzę często z bratem , a czasem z kolegą. I tu moje pytanie. Wiem, że wędkarz może w ramach zezwoleń łowić na max 2 wędki np. ze spławikiem. 1) Czy jest problemem jeżeli mój brat/kolega, który jest nad wodą ze mną, trzymał i łowił na jedną z tych dwóch wędek, które mi przysługują  ? 2) I jak na to patrzy kontrolujący mnie kontrol z PZW, może wlepić mandat bratu za łowienie bez zezwoleń mimo, że korzysta z tej wędki w ramach mojego limitu? Z góry dzięki za odp :)


1) Jest problemem. Nie może wędkować nikt bez Karty Wędkarskiej. Wyjątek stanowi dziecko do     14 lat wędkujace ze swoim dorosłym opiekunem z Kartą Wędkarską, więc nie może kolega/        brat korzystać z Twoich wędek bez swojej Karty Wędkarskiej i opłat, na wodach PZW..

2) Straż Rybacka z PZW nie wlepia mandatów, jedynie może zabrać Ci sprzęt za takie                   wykroczenie, a mandat wlepi Ci za to PSR. 


Ad2

 Społeczna Straż nie może zabrać sprzętu. Może zabezpieczyć sprzęt porzucony lub ewentualnie poprosić aby kłusownik( nieetyczny wędkarz) dobrowolnie oddał sprzęt za pokwitowaniem



A "zabezpieczyć" to co? Pożyczyć, wynająć, wydzierżawić czy jednak zabrać? Nie skonfiskować, ale zabrać- sprzęt zabezpieczony. Oczywiście, że poprosić, bez możliwości odmowy. Nawet sąd nie zabiera, ale orzeka jego przepadek. Straż zabezpiecza sprzęt, zabierając go wędkarzowi, lub zabiera zabezpieczając za popełnione wykroczenia. 

(2013/05/23 20:16)

JKarp


A teraz to ustawa już jest ważna ?O la la .... (2013/05/23 21:58)

Diablo


A spróbuj popełniając wykroczenie nie oddać sprzętu, naucz się tego. Art 23 UoRŚ z odniesieniem do art. 25 tejże ustawy, a jak tego nie zrozumiesz i nadal filozofujesz i stawiasz się swoim zwyczajem, to nawet przed wezwaniem Policji robię ci wniosek z art. 225 KK.  Pouczać wykonania prawidłowo czynności służbowych, to ty se możesz u siebie na podwórku kolegów pod trzepakiem. Kto tu gdziekolwiek napisał, że Straż może sobie cokolwiek sama wziąć? Zawsze wędkarz jest o wszystko (powinien być) grzecznie proszony i zawsze tak twierdziłem. Już szukasz dziury w całym? Już wyolbrzymiasz i dopisujesz swoje prowokacyjne teksty do czegoś czego tu nikt nie stwierdził?



Ha Ha Ha Ha :) dawno się tak nie ubawiłem :)

art. 225 § 1 k.k. ni
e chroni czynności Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a także Straży Leśnej, Straży Łowieckiej i Straży Rybackiej, gdyż taka interpretacja oznaczałaby wykładnię rozszerzającą, a przepis ten interpretować należy podmiotowo, nie zaś przedmiotowo, nie chodzi bowiem o to, co bada kontrolujący, ale o to, kto jest kontrolującym.

(2013/05/23 22:35)

MASTINO


A spróbuj popełniając wykroczenie nie oddać sprzętu, naucz się tego. Art 23 UoRŚ z odniesieniem do art. 25 tejże ustawy, a jak tego nie zrozumiesz i nadal filozofujesz i stawiasz się swoim zwyczajem, to nawet przed wezwaniem Policji robię ci wniosek z art. 225 KK.  Pouczać wykonania prawidłowo czynności służbowych, to ty se możesz u siebie na podwórku kolegów pod trzepakiem. Kto tu gdziekolwiek napisał, że Straż może sobie cokolwiek sama wziąć? Zawsze wędkarz jest o wszystko (powinien być) grzecznie proszony i zawsze tak twierdziłem. Już szukasz dziury w całym? Już wyolbrzymiasz i dopisujesz swoje prowokacyjne teksty do czegoś czego tu nikt nie stwierdził?



Ha Ha Ha Ha :) dawno się tak nie ubawiłem :)

art. 225 § 1 k.k. ni
e chroni czynności Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a także Straży Leśnej, Straży Łowieckiej i Straży Rybackiej, gdyż taka interpretacja oznaczałaby wykładnię rozszerzającą, a przepis ten interpretować należy podmiotowo, nie zaś przedmiotowo, nie chodzi bowiem o to, co bada kontrolujący, ale o to, kto jest kontrolującym.


Aż się kiedyś ubawisz mam nadzieję.

Art. 225. § 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z tego artykułu w naszym Okręgu poszło już 6 spraw, takich kozaczków jak ty, wszystkie skazujące sprawców.

(2013/05/23 22:55)

zbynio5o


Czytając niektórych, to coraz bardziej mam przekonanie że im wogóle nie zależy na czymś takim, jak kontrola i pilnowanie zasad amatorskiego połowu ryb.  Wciąż podważacie kompetencje odpowiednich służb do tego stworzonych . Tylko pytam sie, w jakim celu ?

Po to aby nie etyczni wędkarze, kłusole i inne dziadostwo mogli z uśmieszkiem na mordzie drwić z tego wszystkiego.  Przecież to jest w naszym Ku....a  interesie !!!

Czego sie obawiacie, skoro łowiąc macie wszystko w porządku ?

A może pasowało by Wam aby zlikwidować jakąkolwiek ochrone ? Prosze uruchomić swoją wyobrażnie i sobie samemu odpowiedzieć.

Tymi tekstami, tylko utrwalacie kłusowników w tym, że są bezkarni i mogą wszystko. Jak ktoś nie lubi Mastffa to niech mu to powie a nie miesza w prawie i regulaminie interpretując na swój sposób.  Kiedyś sie bardzo możesz zdziwić i zapłacić za cwaniactwo. 

Połamania ! :))

(2013/05/23 23:22)