Na ryby na Mazury

/ 17 odpowiedzi
Witam.Oglądam od tygodnia miejscówki z domkami letniskowymi na Warmii,Mazurach i Kaszubach.Jest tego całe mnóstwo.Domki są super wyposażone z pomostami wędkarskimi,łódkami itd...Niestety,wszystko zaczyna się gmatwać gdy tylko człowiek zacznie sprawdzać opinie na temat jeziora nad którym ten czy inny domek się znajduje.Większość z nich cieszy się raczej złą sławą pod kątem wędkowania.W tym miejscu chcę prosić kolegów z tamtych rejonów o pomoc i radę co do wyboru miejsca,jeziora itd...Może macie znajomych którzy mają domki do wynajęcia nad jakimś czystym i rybnym jeziorem???Pozdrawiam Szanowne Grono.                                                                                                    
piotrcarp

ja tez slyszalem ze coraz slabiej z rybami na mazurach ja tam niebylem tylko znajomi tak mowja co pare razy tam byli ja jezdrze czasami na zbiornik kozielno z kampingiem tam jeszcze jest ryba i fajna woda ale tam niema domkow do wynajecia (2011/02/15 09:58)

u?ytkownik997

Polecam jezioro Szelment wielki,domków szukaj w miejscowości Przejma Wielka.Głównie agroturystyka (2011/02/15 10:26)

ivel 83

ja tez slyszalem ze coraz slabiej z rybami na mazurach ja tam niebylem tylko znajomi tak mowja co pare razy tam byli ja jezdrze czasami na zbiornik kozielno z kampingiem tam jeszcze jest ryba i fajna woda ale tam niema domkow do wynajecia

kolego jak tam maja byc ryby jak gospodarstwa rybackie sieci rabia rano i wieczorem a o okresach ochronych ryb to juz lepiej nie wspominac (2011/02/15 10:42)

Artur z Ketrzyna

Mieszkam na Mazurach i powiem iż z tymi rybkami to u nas coraz gorzej, te rybniejsze to jak kolega mówi stają się bezrybiem za pomocą; rybaków, kłusoli i polityki PZW, kaskę wziąć ale zarybienia to bardziej na papierze niż w wodzie. Jak mało rybki to wymiar do góry i załatwione.
Jeszce na tych większych z rybka lepiej ale te małe to nie polecam -drobnica i tyle. Jeśli chcesz tylko połowić a nie zjeść rybkę to polecam jezioro Wersminia w miejscowości Martiany. Jest to już prywatne łowisko rybka była tam ładna i jest, tylko opłata za wędkowanie 30zł za dobę i za rybkę też trzeba płacić. Wędkarstwo Moje Hobby tam kręciło film i robiło zdjęcia do swego kalendarza. (2011/02/15 19:14)

GRZENIO75

Mieszkam na Mazurach i powiem iż z tymi rybkami to u nas coraz gorzej, te rybniejsze to jak kolega mówi stają się bezrybiem za pomocą; rybaków, kłusoli i polityki PZW, kaskę wziąć ale zarybienia to bardziej na papierze niż w wodzie. Jak mało rybki to wymiar do góry i załatwione.
Jeszce na tych większych z rybka lepiej ale te małe to nie polecam -drobnica i tyle. Jeśli chcesz tylko połowić a nie zjeść rybkę to polecam jezioro Wersminia w miejscowości Martiany. Jest to już prywatne łowisko rybka była tam ładna i jest, tylko opłata za wędkowanie 30zł za dobę i za rybkę też trzeba płacić. Wędkarstwo Moje Hobby tam kręciło film i robiło zdjęcia do swego kalendarza.

Witam i serdeczne dzięki.Słyszałeś kiedys coś o " OSADZIE WĘDKARSKIEJ"w Grzybowie???Wygląda spoko i ceny przystępne.Tam sie chyba w końcu wybiorę.Pozdrowionka. (2011/02/15 21:44)

adrianek19921

Witaj ja mieszkam na mazurach a dokładnie w Mrągowie.Poleciłbym Ci jezioro Juksty (z łódki) jeżeli jesteś spiningistą to szczupaka sandacza i okonia jest od groma.Jest ładny węgorz kolega złowił rok temu węgorza o wadze 2.10kg:) Myślę że jakieś domki są do wynajęcia.Trzymaj się:) Pozdrawiam (2011/02/16 08:17)

u?ytkownik8975

A...Ja stanę murem za mazurskimi jeziorami .Nie tylko te ukryte w puszczy Piskiej i wzniesień północnych ,obfitują w rybę.Wierzcie mi że Wielkie Jeziora mazur mają się dobrze i nie jeden raz zadziwią wielu wędkarzy.A o gospodarce rybackiej to nie przesadzę jak napiszę że większość z tych opowieści to fikcja.Nie łowiąc ryb sami wymyślamy powód naszych niepowodzeń. A winnym jest każdy rybak , a nie wędkarz fajtłapa . Zasiadka nie wypaliła - to na ichtiologów . A gdzie samokrytyka i umiejętności. Nie twierdze że wszędzie jest tak cudownie. Pewnie niektóre pegeery zapominają o zarybianiu i właściwej gospodarce .ale to są skrajne i już zanikające pozostałości dawnego systemu. Teraz i oni poszli po rozum do głowy ,a i dotacje z Unii pozwalają na rozsądek.Reasumując Gdy odwiedzicie Mazury to nie bójcie się wielkiej wody. Na pewno nie pożałujecie.
Pozdrawiam i myślę że nikt się nie obraził.  pawelek. (2011/02/16 17:28)

adrianek19921

to prawda pawełek na tych większych zbiornikach nie jest źle:) dlatego polecam jezioro "Juksty" (2011/02/16 18:53)

zolfi

witam,
parę uwag co do Osady Wędkarskiej w Grzybowie:
jezioro piękne i czyste chociaż dno porośnięte praktycznie całkowicie
domki w porządku na 4 z małym +
okolica przepiękna cisza i spokój można wypocząć tylko ryb nie ma
jezioro jest strasznie przetrzebione. Właściciel praktycznie cały czas zastawia sieci i sam już mało co wyciąga. Jeżeli ktoś wybiera się tam powędkować to przestrzegam wybierzcie inne miejsce. Rozmawiałem też z kilkoma tubylcami i potwierdzili moje spostrzeżenia. W jeziorze praktycznie nie ma ryb (oprócz drobnicy) a miejscowi sami mówią że właściciel po prostu kłamie mówiąc o zasobności jeziora w rybę wszelaką. REASUMUJĄC: PRZESTRZEGAM PRZED URLOPEM TYPOWO WĘDKARSKIM W OSADZIE WĘDKARSKIEJ W GRZYBOWIE !!!!!! (2011/08/26 13:24)

Apollon85

Odradzam Jeziorak, w tym roku byłem i ryby nie uświadczyłem (poza okoniami, których wielkość pozwalała wypłynąć im z rybackich sieci).
Codziennie nocami pływały łódki ciągnące sieci, masakra jakaś.
Karpiarze siedzący od 3 tygodni też nie mieli nic, jedynie jeden miał karpia 2,5 kg.
Żal jeziora, bo wyplewione do cna... (2011/08/26 13:38)

piotrbokserorg

Adrianek a poleciłbyś jakiś ośrodek nad jeziorem Jugsty gdzie można przemieszkać kilka dni, wypożyczyć łódź itd??
Pozdrawiam Piotr (2011/08/26 16:30)

igorski

Mieszkam w Ełku i zapraszam w nasze okolice jest ponad 80 jezior czyli jest w czym przebierać :) (2011/08/26 16:46)

piotrbokserorg

Panowie podajcie jakieś miejscówki które warto odwiedzić. Planuję wyjazd w połowie września i nie wiem gdzie jechać. Na mojej miejscówce w tym terminie są zawody i nie ma wolnych miejsc ani łódek. Uganiam się za sandaczem i okoniem, od "bidy" szczupak - oczywiście wszystko na spiner łowiąc z łódki. (2011/08/26 20:02)

Moddy

To i ja z prośbą.

Poszukuję jakiejś miejscówki w okolicach Mikołajek na... 1 noc i z brzegu. Metoda gruntowa.
I nie chodzi o okoliczne puby :)) (2011/08/29 17:22)

dancio69

Witam, możecie polecić jakieś fajne miejsca na Mazurach gdzie można połowic i z noclegami? Mogą być jakieś komercje , jakieś jezioro ale żeby coś połowić ??coś polecacie? (2022/06/09 14:35)