Na Miętusa

/ 8 odpowiedzi
Witam! Nie jestem pewny czy umiesszczam moje zapytanie w odpowiedniej kategorii. Chciałem zapytać się jak, kiedy i z czym wybrać się na rzecznego miętusa. Chodzi mi głównie o metodę połowu, jakie zastosować przynęty i może jeszcze jakieś pożyteczne wskazówki dotyczące tej rybki. Bardzo dziękuje i życzę połamnia kija !

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zibik33

Ja w tym roku złowiłem pare na martwą rybkę . Jak chcesz łowić to musisz się pospieszyć bo od 1 grudnia okres ochronny ! Pozdrawiam ! (2010/11/27 23:33)

jurek096

rewelacyjną przynętą są flaki z kury.Zakładamy kawałek od 4 do 6 cm na hak nr.1i sru do głębokiej wody. Branie pewne,połamania życzę,i się spiesz bo okres ochronny już blisko. (2010/11/28 09:38)

skrzynia95

Jako zanętę to proponuje wszystko co stosujemy na Sumy , tylko oczywiście wielkością dopasowane do ryb nie większych jak 60 cm . Mogą to być rosówki , czerwone robaki , martwe i żywe ryby , różnego rodzaju wątróbka , lub inne podroby (2010/11/29 15:14)

skrzynia95

Jako zanętę to proponuje wszystko co stosujemy na Sumy , tylko oczywiście wielkością dopasowane do ryb nie większych jak 60 cm . Mogą to być rosówki , czerwone robaki , martwe i żywe ryby , różnego rodzaju wątróbka , lub inne podroby (2010/11/29 15:14)

fiesto1973

witam kolego
 Bylem w tym roku dwa razy na mietusie i złapałem tylko jednego 38 cm lapie na filecik ze śledzia zielonego teraz to najlepsza pogoda tylko woda za wysoka bo bardzo ciagnie pozdrawiam (2010/12/06 20:28)

adamoso123

Teraz to jest okres ochronny ,ale i tak jest dużo napaleńców co chcą złowić tą rybę  i się tym nie przejmują i pójdą próbować swoich sił . (2010/12/15 14:45)

grzegorzewski

na mietusa to raczej na watrubke drobiowa i duzy hak . zlowic go mozna w dolach tam gdzie jest najmniej swiatla i bardzo rano trzeba zaczac . pozdrawiam (2010/12/18 16:54)