Na lód

/ 10 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo podlodowe
Jaki sprzęt trzeba posiadać, aby móc łowić na lodzie. Jaki rodzaj wędziska i kołowrotka. Czym zrobić przeręble? Z góry dzięki.
u?ytkownik2494


Ciepłe ubranie ;)


REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

4. ZASADY WĘDKOWANIA  

§ 3 1. Wędka Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:

d/ przy połowie ryb spod lodu: jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm, albo

e/ sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm

Do wiercenia otworów najlepiej użyć świdra.....

Pozdrawiam

(2010/02/07 22:52)

u?ytkownik22572


Do wiercenia otworów służą świdry do lodu oraz pierzchnie. Niektórzy próbują robić je też siekierkami ale wtedy najłatwiej dostać lodem w oko i trudno zrobić regulaminowy otwór. Świder kupisz w sklepie wędkarskim, pierzchnię często też ale możesz sam ją zrobić z trzonka od łopaty, ciężkiej rury grubościennej (od rusztowania) i resora samochodowego.
Wędkę kupisz za grosze w sklepie wędkarskim ceny od 10 zł w górę. Kołowrotek najlepiej jak najmniejszy modele 500, z dobrze działającym hamulcem i płytką szpulą. (2010/02/07 23:12)

u?ytkownik28560


Do tego dorzuciłbym:linkę(ok 10/20m),jakieś krzesełko,styropian pod nogi oraz dużo rozwagi!!Życzę miłego wędkowania. (2010/02/08 17:54)

Waldi Fish


Ja bym dorzucił jeszcze półlitrówkę, której zawartość pozwoli nam się rozgrzać, gdy zmarzniemy w czasie wędkowania. Hihi! (2010/02/09 20:10)

u?ytkownik7463


Takie półlitrówki to niestety często spotykany "sprzęt" na lodzie. A później lament i dziwy, ze wędkarz się utopił. W wodzie do pasa. (2010/02/09 21:51)

u?ytkownik6774


alkohol rozgrzewa ale tylko przez troche czasu - pozniej przez niego jest jeszcze zimniej bo rozszerza naczynia krwionosne przez co one sie szybciej wychladzaja - odradzam flaszeczke - lepiej rosol do termosa (2010/02/09 21:56)

Mateo19517


Kolego nie dużo tego sprzętu u mnie w wędkarskim można kupić wędzisko razem z kołowrotkiem za 15 zl sam mam 2 takie i jestem z nich zadowolony można na nie łowić na wszystkie metody (2010/03/06 19:01)

tswitek


kolego pierzchnie ą dobre na głębokie zbiorniki,jak bym na zalew w suchedniowie poszedł z pierzchnią raczej nic bym nie złowił miejscami jest 50cm wody (2010/03/06 23:11)

Waldi Fish


W kwestii połlitrówki to był oczywiście żart. Kolega Daniel25 słusznie prawi, że alkohol rozgrzewa tylko chwilowo, a później, po rozszerzeniu naczyń krwionośnych, ciepło szybko ucieka z organizmu czego osobnik po spożyciu alkoholu specjalnie nie odczuwa, bo jest "znieczulony". Dlatego śmiertelne przemarznięcia zdarzają się najczęściej pod wpływem alkoholu. (2010/03/09 19:12)