Zaloguj się do konta

Na jakie ryby są gumy

utworzono: 2013/10/12 20:30
zimnydran

witam,chciałbym zaczerpnąć wiedzy na ten temat, mam ją od ojca łowił na nią całkiem niezłe sztuki i to sporo,nie będę mówił co to były za ryby bo nie chce nic sugerować i to nie było u nas w kraju,za odp."jedź nad wodę i zobacz" dziękuje bo taki mam zamiar,chciałbym się dowiedzieć co byście sobie pomyśleli gdybyście zobaczyli ją w sklepie na półce ,(mam jeszcze zielony i perłę, ten żółty to jest ojciec mówił jego czwarty bo tamte zostały rozszarpane)pozdrawiam               Ps:guma jak guma chodzi mi bardziej o to połączenie małej obrotówki ze sporą gumą  ?                                                                                            [2013-10-12 20:30]

grzesiu92

Po mojemu to na drapieznika :D  [2013-10-12 20:42]

zimnydran

to wiem i ja ,jakoś nie widzę karpia czy leszcza w pogoni za czymś takim,no może gdzieś koło Czarnobyla są takie:) [2013-10-12 20:49]

Qoorchuck

Sum / szczupak po mojemu :D [2013-10-12 20:54]

Jędrula

to wiem i ja ,jakoś nie widzę karpia czy leszcza w pogoni za czymś takim,no może gdzieś koło Czarnobyla są takie:)

Akurat co do leszcza to mógłbyś się zdziwić , na tym forum Koledzy mieli wiele brań sporych leszczy na gumy i nie tylko , ja sam złowiłem leszka 59 cm na kopytko okoniowe .

O karpiu też słyszałem z wiarygodnego źródła , ryba miała 16 kg i pobrała na twistera metoda z opadu , karp miał przynętę głęboko w pysku podobnie jak mój leszcz .

[2013-10-12 20:56]

grzesiu92

Jak by było czarne albo czerwone i miało 1 cm to i biała by połowił na dropa :p Tak jak chuck napisał raczej. [2013-10-12 20:57]

Qoorchuck

to wiem i ja ,jakoś nie widzę karpia czy leszcza w pogoni za czymś takim,no może gdzieś koło Czarnobyla są takie:)

Akurat co do leszcza to mógłbyś się zdziwić , na tym forum Koledzy mieli wiele brań sporych leszczy na gumy i nie tylko , ja sam złowiłem leszka 59 cm na kopytko okoniowe .

O karpiu też słyszałem z wiarygodnego źródła , ryba miała 16 kg i pobrała na twistera metoda z opadu , karp miał przynętę głęboko w pysku podobnie jak mój leszcz .

Mój brat złowił kilka lat temu na Warcie kilogramowego leszcza na algę 4, kotwica była w pysku ;)

[2013-10-12 21:04]

zimnydran

no to panie jedrula chyba mi nie powiesz że idziesz na leszca czy karpia ze spinem ,mój ojciec jak byliśmy razem złapał na Wiśle leszcza 2,2kg na obrotówkę 3 ,ale to na 35 lat wędkowania pierwszy raz :) [2013-10-12 21:04]

Jędrula

no to panie jedrula chyba mi nie powiesz że idziesz na leszca czy karpia ze spinem ,mój ojciec jak byliśmy razem złapał na Wiśle leszcza 2,2kg na obrotówkę 3 ,ale to na 35 lat wędkowania pierwszy raz :)

Ja leszcze łowie z gruntu  i na bat , znam jednak kolegę który nie raz już złowił na paproszki potężne leszcze na złoto i ma nawet na to swoja teorię - tajemnicę :) .

[2013-10-12 21:12]

zimnydran

nie wątpię że doświadczony wędkarz poda  nawet algę  płotce :) można na ten temat też wymieniać poglądy ,ale mi teraz chodzi czy takie połączenie  raczej  większej gumy na dozbrojce poprzedzony małym skrzydełkiem obrotówki komuś gdzieś w Polsce się sprawdził  [2013-10-12 21:22]

JOPEK1971

Mam je od lat,były łowne w szybkim nurcie,bo sztywne są,na stojącej wodzie słabo pracują,ale ryby czasem mają swoje humory,jak chcesz mogę Tobie sprzedać lub zamienić się na jakiś woblerek który mi się spodoba.Brały na to(bez świedzidełek,zwykła główka jigowa) kiedyś sumy,szczupaki i grube rapy. [2013-10-12 21:35]

przemyslaw-misi

nawet jak sie na spławik łapie na robaka (szczegolnie peczek pinek albo biały) i sie bardzo powoli ciagnie zestaw to leszcz albo krapik widząc te robaki ciągnace po dnie  walnie w taki ruchomy cel - sprawdzona przeze mnie metoda :)
[2013-10-12 21:38]

zimnydran

Mam je od lat,były łowne w szybkim nurcie,bo sztywne są,na stojącej wodzie słabo pracują,ale ryby czasem mają swoje humory,jak chcesz mogę Tobie sprzedać lub zamienić się na jakiś woblerek który mi się spodoba.Brały na to(bez świedzidełek,zwykła główka jigowa) kiedyś sumy,szczupaki i grube rapy.

dzięki za informację ,tak myślałem że nowość to to nie jest ale co do kupna to dam znać jak coś się złakomi na to co mam ,pozdrawiam
[2013-10-12 21:49]

zimnydran

nawet jak sie na spławik łapie na robaka (szczegolnie peczek pinek albo biały) i sie bardzo powoli ciagnie zestaw to leszcz albo krapik widząc te robaki ciągnace po dnie  walnie w taki ruchomy cel - sprawdzona przeze mnie metoda :)

zgodzę się że tak reagują ,jednak według  mnie to nie sam ruch je kusi tylko to że jak ruszysz tymi robalami to one je dopiero zauważają i wtedy je łapią,jak myślisz? [2013-10-12 21:52]

PanciOxD

Mam kilka takich gum ale nie złowiłem na nie nic :)
Są strasznie sztywne i w nurcie jakoś już tam ładnie pracują :)

A co do łapania leszczy na spining to latem można połowić na paproszki z bocznym trokiem :) [2013-10-12 23:37]

roger0

znam przypadek ze na podobna dozbroike kolega po kilu godzinnym biczowaniu wody przez 8 wedkarzy bez rezultatu zrobil furore .  na samom gume nic po tuningi kiler . czasem trzeba kombinowac i maly czegul moze doprowadzic do nirwany  [2013-10-12 23:55]

roger0

znam przypadek ze na podobna dozbroike kolega po kilu godzinnym biczowaniu wody przez 8 wedkarzy bez rezultatu zrobil furore .  na samom gume nic po tuningi kiler . czasem trzeba kombinowac i maly czegul moze doprowadzic do nirwany 

ps a co do "bialej ryby" na spining to nic dziwnego. na paprochy (duze przynety tez ale zadziej) leszcze ,karpie, tolpygi sie lowi. pieknie walcy taki 2-3kg leszcz na paprocga twisterapolecam [2013-10-13 00:08]

przemyslaw-misi

zgodzę się że tak reagują ,jednak według  mnie to nie sam ruch je kusi tylko to że jak ruszysz tymi robalami to one je dopiero zauważają i wtedy je łapią,jak myślisz?

my juz nie wiemy co te leszcze sobie tam myslą - ważne, że skuteczne :)

[2013-10-13 00:59]

zimnydran

zgodzę się że tak reagują ,jednak według  mnie to nie sam ruch je kusi tylko to że jak ruszysz tymi robalami to one je dopiero zauważają i wtedy je łapią,jak myślisz?

my juz nie wiemy co te leszcze sobie tam myslą - ważne, że skuteczne :)

jasne:),ja jednak zostanę przy spiningu z nastawieniem na rybę drapieżną ,pozdrawiam

[2013-10-13 07:12]

kamil11269

Przynęta pewnie jest przeznaczona na szczupaka i większego okonka, może sandacza.
[2013-10-13 11:31]

Grzesiek75

Na każdą rybę drapieżną. [2013-10-13 11:40]

Nie wiem skąd , aż taką sensację wywołuje temat złowienia białorybu na sztuczną przynętę ?
Już nie jednokrotnie złowiłem na duże woblery zarówno leszcze , karpie i tołpygi .

Ale na te cudo ze zdjęcia....- szanse marniutkie
[2013-10-13 11:43]

zimnydran

też nie wiąże z nią wielkich nadziei ,jednak chyba nawet widziałem -są takie na pewno-zestawy z tą obrotówką z przodu przyznam się że nigdy tego nie testowałem ,może ktoś się wypowiedzieć na temat tego rodzaju melanżu:) [2013-10-13 12:39]

kuba81

chyba chodzi o sandacze
[2013-10-13 12:51]

tedy70

Ja nigdy nie dobieram przynęt pod rybę, tylko pod warunki panujące na łowisku i pod to jakie miejsca chcę obłowić. Nie da się tą samą przynętą obczesać płycizny między główkami i obstukać głębokiego dołka za główką.
[2013-10-13 16:19]

zimnydran

Ja nigdy nie dobieram przynęt pod rybę, tylko pod warunki panujące na łowisku i pod to jakie miejsca chcę obłowić. Nie da się tą samą przynętą obczesać płycizny między główkami i obstukać głębokiego dołka za główką.

a jak tam ostatnio u Ciebie na rzece? bo u mnie to total lipa,na pięć wypadów jeden szczupły ale to po pierwszych zimnych dniach bo ostatnio to wogóle, wedóg mnie to przez te upały ryba gdzieś się schowała,10 stopni w nocy 22,5 w dzień porażka

,.pozdrawiam [2013-10-14 06:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia