Zaloguj się do konta

Na jakę przynętę najlepiej łowić suma?

utworzono: 2011/04/27 09:39
krzysiek733

Na jakę przynętę najlepiej łowić suma.
[2011-04-27 09:39]

Jędrula

Według mnie na wielkiego żywca , np. leszcz 25 cm , karaś czy wielka płoć .

Można tez na wątrobę lub na brązowe – ziemne ślimaki .

[2011-04-27 09:47]

dealer081

Według mnie na wielkiego żywca , np. leszcz 25 cm , karaś czy wielka płoć .

Można tez na wątrobę lub na brązowe – ziemne ślimaki .

zgadzam sie z kolega gdy jezdze na ocne wyprawy ruwniez uzywam watrobki najczesciej drobiowej i lekko zepsutej padlina to dobra przyneta na suma [2011-04-27 10:35]

sigurd1980

mam nadzieję że nie zamierzasz łowić wąsacza już teraz.najpierw szczupak póżniej sandacz a dopiero w lipcu można poszukać suma.                                                                               na suma możesz spróbować żywca,trupka,wątróbkę,pęczek rosówek.musisz uwzględnić rozmiar ryby jaką chciałbyś złowić bo twój sprzęt może nieporzdzić z ogromnym sumem.                                                                                                                                                          z wędkarskim... [2011-04-27 17:02]

mlotek2222

Jezeli juz sie zacznie sezon na suma to ja zacznę używać takich przynęt pęczek rosówek lub pijawek ,wątróbka  oraz zywiec lub trupek.Pozdrawiam [2011-04-27 19:55]

bobus86

poki c o jest jeszcze wokresie ochronnym wec zapomnij o nij.a jesli juz bedzie pora to jak pisza koledzy wielkie zywce lub trupy beda najlepsze [2011-04-27 20:45]

adakus1979

pijawki najlepiej kilka.przebic tylko przyssawke najlepiej hakiem .watroba drobiowa zawinieta np. w ponczoche .turkuc podjadek choc mi sie nie sprawdzil [2011-04-28 22:47]

WLAD666

Przeze wszystkim większy żywiec - płoć , leszcz, krąp, wzdręga, na rzece duży kiełb, jelec, a nawet wymiarowy kleń - rekord polski złowiony został na 33 cm karpia, poza tym pęczek rosówek, trupek też , ale świeży, kiedyś wyśmienita przynęta na suma była leśna żaba, ale teraz żaby sa pod ochroną . Na żabę padło kilak wcześniejszych rekordów suma , dodac można że rekord polski szczupaka W,Biegana 128 cm - 24,10 kg został złapany na Nidzie na żabę i ten sam gość miał przez pewien czas tez rekord sandacza , też na tej rzece i też na żabę, tak ze drapieżniki lubią kuchnie francuską hehehehe;)
[2011-04-28 23:00]

RAFtu

Niema potrzeby dawać wielkiego okazu na żywca, no lepiej na trupka. Proponuję też żabę. Zdechła przynętę zostaw na cały dzień na słońcu i następnie załóż. Nie jest to z pewnością przyjemne, ale sum bierze na śmierdzącą padlinę. 
[2011-04-29 21:36]

Iwan6114

Myśle,że turkuć podjadek to będzie dobry wybór.Mój kolega zakłada na chak martwą żabę i łowi olbrzymy

[2011-04-29 23:11]