Na jaką przynęte łowić okonie

/ 16 odpowiedzi
witam mam pytanie w akwenie w którym mam zamiar łowić jest wiele dorodnych okoni wiec tutaj nasuwa się pytanie na co lepiej łowić na twistery kopytka a może blaszki  obrotówki i jaka kolorystyka tych przynęt z góry dziękuje
khakiprichi

myślisz że jakiś okoń ci opisze......?
bierz komplet przynęt i nad wodę!!!
pokombinuj aż trafisz w gusta nie ma reguły na co biorą raz guma innym razem blaszka,kogut,wobler...... (2013/09/12 19:23)

marekzalewski

kolego, a jaka to przyjemnosc w wędkarstwie, jak Ci napisze na co dokladnie masz lowic, w ktorym miejscu rzucac i jaka technika i predkoscia zwijac zylke? wybacz, ale nie rozumiem wszystkich wpisów, gdzie ktos pyta o kolor i rodzaj przynety... tak to mozna grac w gre komputerowa... wybacz, ale taka jest prawda

(2013/09/12 20:03)

marekzalewski

pytanie brzmi: po co chcesz je łowic? zeby je wszystkie jednego dnia zabrac do domu i zjesc (co i tak jest twoja sprawa - nie mi to oceniac), czy dla sportowej, wlasnej satysfakcji i doswiadczen, wiedzy ? (2013/09/12 20:04)

użytkownik155302

To jak będę inny niż koledzy i poradzę ci coś.Poradzę ci to co u mnie się spisuje na stawie okoniowym.Najlepsze są twistery a kolor to herbatka a dokładnie kolor okry z główką 2-3 gram (2013/09/12 20:13)

rysiek38

Moim zdaniem nie ma skutecznej jedynej przynęty ,zdarza sie tak ze na dany kolor gumy bedzie ryba co minuta a za godzinę lub drugiego dnia echo a zmienisz kolor lub model i znowu eldorado ale po sobie wiem że w miare uniwersalna jest obrotówka z czerwonym chwościkiem choć nie tak łowna jak czasem gumka (2013/09/12 20:40)

grisza-78

Moim zdaniem nie ma skutecznej jedynej przynęty ,zdarza sie tak ze na dany kolor gumy bedzie ryba co minuta a za godzinę lub drugiego dnia echo a zmienisz kolor lub model i znowu eldorado ale po sobie wiem że w miare uniwersalna jest obrotówka z czerwonym chwościkiem choć nie tak łowna jak czasem gumka

Zgadzam się. Codziennie może być inaczej. Nie ma pewnej przynęty na okonia, są tylko mali faworyci, jak obrotówka z paletką w biało - czerwone paski, twistery lub kopytka motor oil, czy jak wyżej napisano - herbata z pieprzem. Najlepiej zrobić tak, żeby nad wodę zabrać jak największą ilość okoniowych przynęt i z czasem samemu dojść do jakiegoś kompromisu. Nie licz na to, że ktoś poleci ci idealną przynętę, chyba ,że jakimś przypadkiem. Generalnie okoń to chimeryczna ryba, która często, nawet co kilkanaście minut zmienia gusta. Powodzenia w poszukiwaniu swojej magicznej przynęty. Pozdro! (2013/09/12 20:54)

marekzalewski

reasumując :) ja w tym samym miejscu przy każdej zasiadce łowię za każdym razie na coś innego. to tak, żeby nie było, że nie chcę pomóc. (2013/09/12 21:21)

rysiek38

No i tojest właśnie cecha okonia i dlatego właśnie na niego najczęściej się nastawiam ale zawsze stosuję przypon zabezpieczajacy przed szczczupłym bo czasem wali nawet na paprochy (2013/09/12 22:05)

Victus

Dołączam się do wypowiedzi Kolegów...próbuj bo nigdy nie wiesz na co złowisz i ile będziesz miał satysfakcji z walki :) (2013/09/12 23:36)

dziobasek35

Witam nie tylko przynęta jest ważna.Przekonałem sie o tym wczoraj i przedwczoraj.Na moim łowisku po deszczach i zmianie temperatury woda zrobiła się zielona.Żadna z przynęt które wcześniej działały nie zdały egzaminu...3 godziny obrzucania i efekt marny.Pod koniec wypadu jeden okoń zahaczył się żonie. (2013/09/13 10:13)

kaban

Okoń to wybitnie chimeryczna ryba i każde łowisko będzie się rządzić własnymi prawami. Jaka przynęta ,o jakiej godzinie w danej porze roku to jak dla mnie wiele lat własnych doświadczeń... . (2013/09/13 17:17)

damian54321

ja robie to dla przyjemności a tak się składa że testuje przynęty które polecają mi wędkarze !!!! wiec pytam sie oto jakie typy i rodzaje używają a także ich kolorystyka (2013/09/13 17:59)

Jack14

Myślałem, że każda ryba miewa swoje humory, ale jak tylko okoń to cóż muszę się jeszcze dużo uczyć :-) (2013/09/13 18:01)

CYTRYNA777

WITAM

Ja na gumę Seledynową 7 cm Relax góra czarna przy ryjku czerwona i zdziwienie było duże okonie 4 sztuki od 25 do 36 cm także nie ma przynęt rewelacyjnych dużo prób...a jeśli chodzi woblery to do 5 cm firmy Siek.

POZDRAWIAM (2013/10/24 20:48)

MarcinPsk

WITAM

Ja na gumę Seledynową 7 cm Relax góra czarna przy ryjku czerwona i zdziwienie było duże okonie 4 sztuki od 25 do 36 cm także nie ma przynęt rewelacyjnych dużo prób...a jeśli chodzi woblery to do 5 cm firmy Siek.

POZDRAWIAM

Zgadzam sie z kolegą! na ta samą gume złapałem ładnego okonia na 30cm, a tego samego dnia udarzył rowniez szczupak co nie znaczy, że ciagle bedzie ona skuteczna. W zależności od dnia stosować należy rożne przynęty zgadzam sie z przedmowcami. Pozdrawiam (2013/10/24 21:11)