Na jaką przynętę łowić wzdręgę

/ 6 odpowiedzi
Witam was wszystkich drodzy wędkarze. Mam do was takie pytanie odnośnie Wzdręgi. W tym sezonie chcę skupić swoją uwagę głównie tej pięknej i walecznej rybie. Złowiłem już kilka krasno piórek nie były zbyt duże ale byłem zafascynowany tą rybą. jest ładnie ubarwiona i bardzo waleczna
Proszę o informację takie jak:

Jaką stosować przynętę ?
Jaką kupić lub przygotować zanętę ?
jaką żyłkę najlepiej stosować ?

Za wszystkie informację z góry dziękuję i życzę udanych połowów na ten sezon i połamania kija;))

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

skunio87


Witam. Mi najlepiej sprawdza się kolorowa pinka, zanęte kupuje ukierunkowaną na dany gatunek ryby w tym wypadku na płoć dosypuje troche konopi gotowych ze sklepu i trochę pinek. Żyłka główna 0.16 i przypon 0.14 mozna oczywiście cieniej ale w taka zanete może wejść spory jaź i wtedy byłby kłopot. Po każdym braniu obserwuje który kolor pinki został wyssany i wtedy staram sie łowić na ten właśnie kolor. (2012/04/20 09:39)

abra1990


Witam kolegę,
Przynęta; to białe i czerwone robaki, kukurydza, pęczak, dendrobena nr 3
Zanęta: może być np Futter płoć, lub Proffes płoć,jesli chcesz zrobić samemu to na podkładke dajesz uniwersala trapera, dorzucasz kukurydzę, białe i czerwone robaki, wanilię, rozdrobnione płatki kukurydziane:
Haczyki raczej małe nr 10-16 , przypon 0,10 żyłka 0,12-0,14

Na haczyk nr 10 zakładasz 2 dzikuny, na pozostałe po jednym, z kukurydzą po jednym na każdy,
wybieraj miejsca na skraju trzcin, tam będzie ich najwięcej, branie podobne jest do brania płoci, zdecydowane zacięcie, hol nie stwarza problemów , prowadząc łagodnie nie powinna się wypiąć,
spławik raczej lekki 1,5g-2,5g, jak nie będą chciały brać próbuj kilku ustawień gruntu bywa tak że na jednej głębokości nie biorą w ogóle, a na innej jak szalone, krasnopiórkom często towarzyszą płotki i ukleje, więc denerwujące może być dla ciebie jak zbiegnie się drobnica,
połamania kija i pozdrawiam :) (2012/04/20 09:46)

Ernest755


ja łowię te ryby na 2 lub 3 ziarna kuku bo są w moim łowisku małe rybki a nie chcę żeby taki małe brały.żyłki używam 0.18 a haczyki jakie  używam to 6 i 8 ale mój kolega łowi je na ciasto (2012/04/20 14:55)

rusikus


u mnie sprawdza sie peczak jako przyneta :) (2012/04/20 16:23)

menofthenight


Może w przeciwieństwie do kolegów wspomnę coś o spinningu.

Używam micro jigów i jigów do max 3 g. Obrotówki 00 i 0. Mikro woblerki. Twisterki 1,5 do 2,5 cm na lekkich główkach (do 1,5 g).

Żyłka 0,12 bez przyponów. Wklejanka do 7 g 275 cm. Kołowrotek 1000. 

Dodam jeszcze że przy połowie wzdręgi na spinning staram się być maksymalnie cicho. Strasznie się płoszą. Każdy ruch musi być przemyślany. (2012/04/20 17:51)

turu82


w tamtym roku trafiłem na brania  to w 1,5 gozdiny 34 szt na jednego białego hak 8 (2012/04/20 18:37)