Zaloguj się do konta

Na ile wędek?

utworzono: 2010/07/03 00:43
erni27

cześć. mam takie małe pytanko. otóż chodzi o to czy jadąc na ryby z żoną możemy łowić na 4 wędki? dodam że żona nie posiada karty wędkarskiej.
i drugie pytanie: mój syn ma 2 latka i czy jak z nim jadę na ryby czy możemy razem łowić na 4 wędki?
chodzi głównie o wędkarstwo spławikowe i gruntowe.
[2010-07-03 00:43]

tylko dwie,chyba
żona niech podbierak trzyma w gotowości

[2010-07-03 00:50]

erykom

1.nie

2.nie

[2010-07-03 06:26]

Tak jak Ci koledzy napisali, nie możesz na 4 wędki. Na dwie ,tak. Jedną Ty, drugą żona. A co do maluszka 2 letniego, to przecież nie dasz takiemu bąbelkowi wędziska w jego małe łapki, bo nie utrzyma dłużej nawet bacika 3 metrowego i w jego przypadku to o "wędkarstwie" jeszcze raczej mówic nie można :))) ...hehehehehehe.... Poza tym taki maluch stojący blisko wody..... Napewno ja bym w takim momencie nie łowił ryb drugą wędką, gdyby dziecko 2 letnie stało przy wodzie, machając kijem. Bezpieczeństwo nad wodą z dziećmi, to podstawa. Powodzonka :) [2010-07-03 08:13]

ayem

Przyznam , że warto by znać na tyle regulamin aby wiedzieć tak podstawowe rzeczy skoro posiada się kartę wędkarską . Wyraźnie napisane jest na ile wędek można łowić oraz komu i na jakich warunkach możesz udostępnić swoją wędkę.
[2010-07-04 10:00]

cześć. mam takie małe pytanko. otóż chodzi o to czy jadąc na ryby z żoną możemy łowić na 4 wędki? dodam że żona nie posiada karty wędkarskiej.
i drugie pytanie: mój syn ma 2 latka i czy jak z nim jadę na ryby czy możemy razem łowić na 4 wędki?
chodzi głównie o wędkarstwo spławikowe i gruntowe.

Radze ci ,weź na ryby i żonę i dziecko będziesz mógł na 6 wędek łowić A jakbyś miał trojaczki to cała rodzinka na 10 wędek ;) (żarcik)

Według regulaminu masz prawo do łowienia za pomocą 2 wędek , 1 z wędek możesz żonie odstąpić pod warunkiem że będzie łowiła w ramach twoich limitów i w ramach twojego stanowiska. Jeśli chcesz żeby żona mogła łowić na 2 wędki  musi zdać na kartę wędkarską i (na 100% nie wiem)  chyba wystarczą twoje opłaty.
[2010-07-04 10:25]

cześć. mam takie małe pytanko. otóż chodzi o to czy jadąc na ryby z żoną możemy łowić na 4 wędki? dodam że żona nie posiada karty wędkarskiej.
i drugie pytanie: mój syn ma 2 latka i czy jak z nim jadę na ryby czy możemy razem łowić na 4 wędki?
chodzi głównie o wędkarstwo spławikowe i gruntowe.

Radze ci ,weź na ryby i żonę i dziecko będziesz mógł na 6 wędek łowić A jakbyś miał trojaczki to cała rodzinka na 10 wędek ;) (żarcik)

Według regulaminu masz prawo do łowienia za pomocą 2 wędek , 1 z wędek możesz żonie odstąpić pod warunkiem że będzie łowiła w ramach twoich limitów i w ramach twojego stanowiska. Jeśli chcesz żeby żona mogła łowić na 2 wędki  musi zdać na kartę wędkarską i (na 100% nie wiem)   chyba wystarczą twoje opłaty.


Nie.  Opłaty są odrębne dla każdej karty wedkarskiej. Nie musi należeć do PZW i opłacać składek członkowskich na legitymację PZW, ale kartę wedkarską musi mieć opłaconą jako  "osoba niezrzeszona". Do tego odnosi sie to: cytuję: Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez PZW mają członkowie i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, PO OPŁACENIU SKŁADEK.





[2010-07-04 10:59]

Cytuje fragment regulaminu

  1. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki.

[2010-07-04 12:00]

Cytuje fragment regulaminu
  1. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki.


Ale nie jak współmałżonek ma SWOJĄ KARTĘ WĘDKARSKĄ. Nie LEGITYMACJĘ członka PZW, ale kartę wedkarską, a to jest zasadnicza różnica. Nie ma "DARMOWYCH Kart Wędkarskich współmałzonka(ki)". Czyli, że łowiąć ze współmałżonką(kiem) na swoją kartę wędkarską, nie ponosi dodatkowych opłat do tej właśnie swojej karty. Druga karta, druga opłata i już łowienie na 4 wedki, a nie tak jak w wersji na jedna kartę, na dwie. Logiczne.




[2010-07-04 12:21]

Reasumując: Karta Wędkarska = opłata. [2010-07-04 12:24]