Zaloguj się do konta

Na ile wędek mogę łowić?

utworzono: 2014/07/05 11:02
maks-przybylo

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,ale gdy wczoraj byłem na rybach jechał na rowerze kolega mojego dziadka i powiedział że za tekie coś powinniśmy my dostać mandat mój dziadek łowił na spinning w odległości ode mnie  ok. 10 m nawet mniej a ja pilnowałem 2 spławików. I ten kolega dziadka powiedział nam że możemy łowić na 2 wędki.Mój dziadek ma kartę wedkarską a ja legitymację wędkarską.No i w końcu na ile wędek możemy łowić?????
[2014-07-05 11:02]

rybak09090909a

Tak więc,na kartę wędkarską można łowić na 2 wędki i to jeszcze np. 2 spławiki,1 grunt i 1 spławik.
[2014-07-05 11:15]

spines21

http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=50



3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz

cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

 

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

 

5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

 

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

 

[2014-07-05 11:28]

Bernard51

5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,

A co mieli stwierdzić skoro (powyżej) łowiliście zgodnie z regulaminem PZW, natomiast gdy dziadek łowi na spining nie może oddalić się od twoich wędek dalej jak 15 m w jedną jak i w drugą stronę. Trochę śmieszny zapis ale trzeba go przestrzegać, dziadek oddalając sie dalej wg. RAPR przestaje sprawować nad tobą opiekę.
[2014-07-05 11:56]

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,ale gdy wczoraj byłem na rybach jechał na rowerze kolega mojego dziadka i powiedział że za tekie coś powinniśmy my dostać mandat mój dziadek łowił na spinning w odległości ode mnie  ok. 10 m nawet mniej a ja pilnowałem 2 spławików. I ten kolega dziadka powiedział nam że możemy łowić na 2 wędki.Mój dziadek ma kartę wedkarską a ja legitymację wędkarską.No i w końcu na ile wędek możemy łowić?????


Jeśli masz legitymacje wędkarską (jesteś zrzeszony w PZW) to masz prawo wędkować na dwie wędki ,w tamach swojego stanowiska jak i limitu.
  1. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
[2014-07-05 11:58]

Ty na dwie i dziadek na dwie.Jeśli dziadek chce po spinningować to zwija swoje kije i se łapie na spina a ty na 2 kije spławikowo-gruntowe. [2014-07-05 12:03]

zielony401

Dokładnie tak jak wyżej kolego:)Pozdrawiam:) [2014-07-05 12:14]

darek-salamon

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,ale gdy wczoraj byłem na rybach jechał na rowerze kolega mojego dziadka i powiedział że za tekie coś powinniśmy my dostać mandat mój dziadek łowił na spinning w odległości ode mnie  ok. 10 m nawet mniej a ja pilnowałem 2 spławików. I ten kolega dziadka powiedział nam że możemy łowić na 2 wędki.Mój dziadek ma kartę wedkarską a ja legitymację wędkarską.No i w końcu na ile wędek możemy łowić?????

Nie ma czegoś takiego jak legitymacja wędkarska moze być tylko legitymacja czlonkowska.Z tego co piszesz to dziadek ma tylko panstwową kartę wędkarską i nie  jest czlonkiem PZW.?Ty wstąpiłes do PZW i masz legitymację czlonkowską.Bo karty wedkarskiej mieć nie mozesz masz dopiero 12 lat.Opłacasz składki PZW mozesz łowić na dwie wedki z brzegu.Jak skonczysz 14 lat dostaniesz kartę wedkarską.Więc dziadek nie moze łowić ryb na wodach PZW bo nie jest czlonkiem .Dziadek nie moze łowić na trzecią wędkę.Co najwyzej moze byc Twoim opiekunem lub nakladać Ci robaki na haczyk:-) Jezeli nie jest czlonkiem PZW moze łowić tylko na wodach prywatnych ( komercyjnych).W regulaminie nie ma dziadków ani wujków.Jezeli to bylby Twój tata lub mama i mieli by karty wędkarskie i byli by członkami PZW mógłbyś wedkować z mama lub tatą razem  na dwie wędki.Tata na jedną i Ty na jedną.Nie musialbys mieć zadnych dokumentów do lat 14 stu. [2014-07-05 12:16]

Bernard51


Nie ma czegoś takiego jak legitymacja wędkarska moze być tylko legitymacja czlonkowska.Z tego co piszesz to dziadek ma tylko panstwową kartę wędkarską i nie  jest czlonkiem PZW.?

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,

Ale mieszasz albo nie rozumiesz co czytasz, przecież to tak logiczne jak nabieranie wody z kranu gdzie  trzeba kurek odkręcić inaczej nie nabierzesz. Jak by dziadek miał tylko kartę wędkarską i nie był członkiem PZW to by panowie PSR wlepili mandat i wędki zatrzymali. A młody chłopak może nie precyzyjnie sie wyraził o dziadka karcie, ale stwierdza że panowie z Rzeszowa nic nie stwierdzili !!
[2014-07-05 12:48]

darek-salamon


Nie ma czegoś takiego jak legitymacja wędkarska moze być tylko legitymacja czlonkowska.Z tego co piszesz to dziadek ma tylko panstwową kartę wędkarską i nie  jest czlonkiem PZW.?

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,

Ale mieszasz albo nie rozumiesz co czytasz, przecież to tak logiczne jak nabieranie wody z kranu gdzie  trzeba kurek odkręcić inaczej nie nabierzesz. Jak by dziadek miał tylko kartę wędkarską i nie był członkiem PZW to by panowie PSR wlepili mandat i wędki zatrzymali. A młody chłopak może nie precyzyjnie sie wyraził o dziadka karcie, ale stwierdza że panowie z Rzeszowa nic nie stwierdzili !!

Mogli nie stwierdzić 1- woda nie PZW.2-dziadek zaplacił skladke dla niezrzeszonych okresową( jednodniową).Dziadek nie ma prawa wedkować bez oplat na wodach PZW posiadajac tylko karte wedkarską nie będąc czlonkiem.A ten chlopiec maloletni nie moze być opiekunem dziadka.Fajnie byłoby jak kazdy dorosly majac tylko kartę wedkarską mógłby łowić ryby z malolatem ktory jest w zwiazku PZW czlonkiem .I to na cztery wędki placac w dodatku ulgowe skladki w PZW.To wszystcy wykorzystywali by dzieci które są czlonkami w PZW by moc lowić na cztery wedki jak wujkowie ,ciocie itd nie będąc członkami PZW a mieliby tylko karty wędkarskie.Regulamin dotyczy relacji dzieci rodzice i wspołmalzonkow.Więc dziadek ni  matka ni ojciec a już zaden współmałzonek:-)  [2014-07-05 13:17]

maks-przybylo

Mój dziadek opłaca wszystkie składki i jest członkiem PZW może się źle wyraziłem. [2014-07-05 13:46]

maks-przybylo

Aha po pierwsze użytkowniku darku PSR nie ma nic do łowisk nie należących do PZW ;) [2014-07-05 13:47]

darek-salamon

Aha po pierwsze użytkowniku darku PSR nie ma nic do łowisk nie należących do PZW ;)

A co ma PSR do mojego prywatnego jeziora? Jak ja jako wlaściciel stwierdzę ze mi kradniesz ryby  a nie masz odemnie takowego zezwolenia to nie bede dzwonił do PSR tylko na policję.Po co piszesz  w watkach to proste? Odpowiadam tak jak zadaleś pytanie.Dziwię sie tylko jak zdałeś egzamin w kole ?A juz bynajmniej dziadkowi ze nie zna regulaminu?Mozecie lowić na cztery wedki zwykle ( splawik) lub na grunt.Dziadek spininguje Ty na dwie dziadek na jedną.Sam pogmatwałeś w temacie. [2014-07-05 14:07]

maks-przybylo

przecież napisałem że dla sprwadzenia piszę.A o tym prywtnym jeziorze to jakieś bzdury nie PSR tylko POLICJA!! [2014-07-05 18:08]

Bernard51

Mogli nie stwierdzić 1- woda nie PZW.2-).Ddziadek zaplacił skladke dla niezrzeszonych okresową( jednodniowąziadek nie ma prawa wedkować bez oplat na wodach PZW posiadajac tylko karte wedkarską nie będąc czlonkiem.

Mój dziadek opłaca wszystkie składki i jest członkiem PZW może się źle wyraziłem.


Aha po pierwsze użytkowniku darku PSR nie ma nic do łowisk nie należących do PZW ;)

12-sto letni chłopak obala twoje bzdury,najpierw coś nie przemyślisz i piszesz a potem aby obronić te pierdoły to brniesz nadal w wywody przeczkolaka aby obronić własne tezy. To nie tylko tobie się zdarza że szybciej piszesz jak myślisz.
[2014-07-05 18:41]

darek-salamon

przecież napisałem że dla sprwadzenia piszę.A o tym prywtnym jeziorze to jakieś bzdury nie PSR tylko POLICJA!!

???? [2014-07-05 19:25]

MASTINO

Mogli nie stwierdzić 1- woda nie PZW.2-).Ddziadek zaplacił skladke dla niezrzeszonych okresową( jednodniowąziadek nie ma prawa wedkować bez oplat na wodach PZW posiadajac tylko karte wedkarską nie będąc czlonkiem.

Mój dziadek opłaca wszystkie składki i jest członkiem PZW może się źle wyraziłem.


Aha po pierwsze użytkowniku darku PSR nie ma nic do łowisk nie należących do PZW ;)

12-sto letni chłopak obala twoje bzdury,najpierw coś nie przemyślisz i piszesz a potem aby obronić te pierdoły to brniesz nadal w wywody przeczkolaka aby obronić własne tezy. To nie tylko tobie się zdarza że szybciej piszesz jak myślisz.



Że co PSR???????????


[2014-07-08 00:45]

MASTINO

To powyżej było do @maks-przybyło..........


[2014-07-08 00:48]

darek-salamon

Taka pomyłka? Dziadek ma tylko kartę wędkarską potem nagle czlonkiem jest PZW?Smierdzi mi to i już.Kolega zna dziadka i mu powiedział ze tak nie moze łowić tylko chlopak na dwie wędki.Dziadek podpina się do karty wnuczka ?Pierwsze pytanie się liczy tak to zrozumialem potem chlopak kity sprzedaje ze dziadek ma kartę i opłaca składki czlonkowskie i nie zna regulaminu? Sclerosis multiplex?Obawiam się ze kolega dziadka zna go na tyle ze wie ze dziadek składek nie płacił i dlatego zwracał im uwagę na ich wędkowanie.Idż kolego do koła i tam pytaj a nie wprowadzaj ludzi w bład. [2014-07-08 10:58]

Artur z Ketrzyna

Witam.Pytanie jest proste.Od marca tego roku mam legitymację wędkarską łowię z dziadkiem mam 12 lat.Łowimy razem na trzy wędki czasem cztery jak mi tak wiadomo.Kontrolowali mnie panowie z Rzeszowa łowiliśmy na cztery wędki nic nie stwierdzili,ale gdy wczoraj byłem na rybach jechał na rowerze kolega mojego dziadka i powiedział że za tekie coś powinniśmy my dostać mandat mój dziadek łowił na spinning w odległości ode mnie  ok. 10 m nawet mniej a ja pilnowałem 2 spławików. I ten kolega dziadka powiedział nam że możemy łowić na 2 wędki.Mój dziadek ma kartę wedkarską a ja legitymację wędkarską.No i w końcu na ile wędek możemy łowić?????

Kolego nie masz legitymacji wędkarskiej. A legitymację członkowską, czyli jesteś członkiem uczestnikiem, i masz prawo do swego limitu i stanowiska. (Jak będziesz miał 14 lat to wyrobisz sobie kartę wędkarską...)
Kolega dziadka, pewnie o tym nie wiedział. I dlatego tak zareagował... (Myślał że tylko dziadek ma zezwolenie...)

Jeśli każdy z was ma swoje zezwolenie. To każdy z was może łowić w ramach własnego stanowiska i limitu.
Czyli każdy z was może łowić na 2wędki w metodzie spławikowo-gruntowej, bądź na jedną wędkę w metodzie spiningowej.
Macie prawo do swoich stanowisk, Tak więc każdy z was może też łowić na inną metodę.

Ps.
Nawet ty jesteś w lepszej sytuacji.
Bo ty jako członek uczestnik, po opłaceniu składek, możesz wędkować na wszystkich wodach nizinnych PZW, a dziadek tylko w okręgu w którym opłacił składkę okręgową.
[2014-07-10 15:17]