Na ile wędek można łowić ?

/ 57 odpowiedzi
lynx


Można łowić na tyle wędek jednocześnie, na ile pozwala regulamin łowiska.  :)

Albo mozna olać regulamin i mozna wtedy łowić na dowolną ilość wędek. Kret6yńskie pytanie, kretyńska odpowiedź.

Czuwaj


Dodam, że mozna łowic na tyle wędek ile ma się rąk. Nogami nie wolno łowić. (2014/06/23 08:06)

lynx


duzo lepszy byłby zakaz montowania haczyka do zestawu.
Zbiornik na bank odrodzilby się błyskawicznie.
aaaa... i opłatę nalażałoby podnieść dwukrotnie.

Haha. Powinno być zarządzone aby każdy w tym dniu co łowi żywil się tylko tym co złowi i nic więcej. Ubyłoby wędkarzy przynajmniej o połowę. (2014/06/23 08:09)

lynx


ja zawsze myślałem od grubch lat że wędkarstwo to hobby i zabijanie czasu  a nie aż tak poważne podchodzenie do sprawy z akcesoriami iście wojennymi za grube $$$ ciut luza ,ja też łowię na dwie wędki na jakiejś zaporówce czy dużym jeziorem ale dla zabicia czasu jak jadę kilka kilometrów od domu to biorę 1 wędkę albo pikera albo spławikówkę i nie mam z tego powodu dylematu czy złapię czy nie bo i tak ryb nie jem bo nie lubię ale chciałbym coś połowić a nie mogę bo wsio wyrąbane przez bardzo poważnie podchodzących wędkarzy do wędkarstwa a to tylko ryby



A ja od zawsze poluje na te największe,zarywam noce,łażę bo bagnach, kniejach i szukam.Nie stosuje żadnej elektroniki,tradycyjnie: wędka,spławik,haczyk.Do tego zajebis..y spokój ,szum drzew i spiew ptaków po ciężkim tygodniu.Właśnie takie wędkarstwo jest moim hobby.Jakbym miał tylko zabijać czas przy kiju to bym nalał wody do wiadra,postawił koło telewizora,zarzucił wędke, nogi na ławe i bez wychodzenia z domu bym to zrobił.


Dopisuję się do Was.  Jeszcze musze słuchać - coś za często sobie robisz te wczasy a paliwo kosztuje. No cóż,coś za cos. (2014/06/23 08:12)

lynx


a ja jestem zwolennikiem wędkowania na 1 wędkę i moim zdaniem na zbiornikach mniejszych niż 10 ha powinien być zakaz połowu na 2 wędki ba mało tego wprowadziłbym  na 1 wędkę i  tylko i wyłącznie na spławik ,żadnych sprężyn,koszyczków ,zanęt ,i jestem przekonany na 100 % że to by pomogło tym wyjałowionym zbiornikom w dojściu do siebie

Też tak myślę.

Takie proste pytanko.
A co ma wspólnego łowienie na jedną lub 2 wędki, z zabieraniem ich do domu. Pomijam o wymiarach, limitach i okresach.

Odpowiem;
Praktycznie nic.

Dlaczego?
Bo ja łowię na 2 weki i nie zawsze zabieram ryb, a na pewno nie takie co wymieniłem wyżej.

Często można i na jedną wędkę złowić ponad limit. A wymiarowe itd to już na pewno. I czy to powstrzyma nie etycznego wędkarza od zabrania tych ryb?

Nie mozna powstrzymać mięsiarza od zabierania ryb ale mozna mu ten proceder utrudnić chociaż nie w takim stopniu o jakim mówimy. (2014/06/23 08:16)

u?ytkownik180298


Widzialem na jednym z łowisk specjalnych ze niektorzy łowili na 8 wedek jednoczesnie ~ regulamin był tak skonstruowany ze w ramach opłaty dziennej wchodziła w grę 1 wędka -za kaźdą następną obowiązywała dopłata 30 pln . Moźna było łowić na dowolną liczbę wędek byle by zapłacić. Najśmnieszniejsze w tym ze grajdołek karpirski nie miał chyba 2 hektarów wieć jak jakiś napaleniec porozstawiał 6 wędek zajmował praktycznie cały jedem brzeg . Wniosek nasuną sie jeden te łowiska specjalne karpiowe są dla specjalnych wędkarzy !  (2014/06/23 08:30)

u?ytkownik180298


Zapomniałem dodać , że ten staw mieści się we wsi Chrząstawa - taka mekka karpiarska dla specjalnych okolicznych łowców okazów góra do 5 kg . (2014/06/23 09:13)

osa12


Na ile wędek można łowić decyduje status wody:1 - na wodach publicznych płynących w obwodach rybackich, maksymalnie na dwie, teoretycznie uprawniony do rybactwa na tej wodzie ma prawo ograniczyć do jednej.2- na wodach publicznych płynących poza obwodami rybackimi - dwie3. Na wodach stojących publicznych - dwie (nikt nie został upoważniony na tych wodach do zmian zasad Amatorskiego Połowu Ryb ustalonych w rozporządzeniach i ustawach państwa polskiego).4. Na wodach niepublicznych właściciel ustala reguły połowu - dowolna ilość wędek. (2014/06/23 10:22)