Zaloguj się do konta

Na ile wędek można łowić ?

utworzono: 2012/07/18 15:00
Iras1975

Spróbuj na dwa baty...

[2012-07-19 22:35]

Kowal73

Hi hi,,witam ponownie,,Nie ,nie ,,,tylko na wędziska zerkajcie bo je,,,, pokazuję:):) Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję:):):) [2012-07-19 23:06]

Almost

Mam problem bo niektórzy mówią ,że wolno łowić na 1 wędkę a inni na 2 w role nie wchodzi spining tylko grunt i spławik. Mam 14 lat i nie wiem w końcu na ile mogę łowić.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

A jak zdałeś egzamin na kartę wędkarską bez podstawowej wiedzy?
[2012-07-20 00:11]

brt3

Zawsze mnie dziwiło to czemu nie wolno łowić na 2 wędki metodą spinningową.Tzn.Postawić sobie np.żywca lub trupka na grunt i podczas oczekiwania np.paproszyć ...Albo trolować na 2 kije. [2012-07-20 12:25]

Figaro

Wszystko fajnie tylko pytanie , czy przyjechałeś po mieso czy oddać się przyjemności. Nie wyobrażam sobie kontrolować np. feedera lub spław i jeszcze wkoło latac ze spinningiem. Czasem regulamin ma sens. A tak ...to wędka z zywcem jest traktowana jako wedka zwykła .... [2014-06-11 09:52]

berthold

a ja jestem zwolennikiem wędkowania na 1 wędkę i moim zdaniem na zbiornikach mniejszych niż 10 ha powinien być zakaz połowu na 2 wędki ba mało tego wprowadziłbym  na 1 wędkę i  tylko i wyłącznie na spławik ,żadnych sprężyn,koszyczków ,zanęt ,i jestem przekonany na 100 % że to by pomogło tym wyjałowionym zbiornikom w dojściu do siebie
[2014-06-11 09:52]

darek-salamon

a ja jestem zwolennikiem wędkowania na 1 wędkę i moim zdaniem na zbiornikach mniejszych niż 10 ha powinien być zakaz połowu na 2 wędki ba mało tego wprowadziłbym  na 1 wędkę i  tylko i wyłącznie na spławik ,żadnych sprężyn,koszyczków ,zanęt ,i jestem przekonany na 100 % że to by pomogło tym wyjałowionym zbiornikom w dojściu do siebie

Na bardzo małych zbiornikach w miastach owszem takie zakazy na spręzynę istnieja.Ale jedna wędka na spławik to już przegięcie.Po to są dwie wędki żeby wedkarz mógł lapać na spławik  np:płocie a na drugą obok szczupaczka na zywca.Inaczej jeszcze jedną na przynęty roślinne drugą na zwierzęce.Czy stan by sie polepszył zbiornika? Watpię bo ręką możesz częściej zanęcać i więcej  ,chyba ze koszyczkiem  też rzucasz jak szalony co 5 min jszcze napierdzielasz z procy.Zaraz feederowcy się odezwą i masz pojechane:-) :-)  [2014-06-11 10:15]

kedzio

Można łowić na tyle wędek jednocześnie, na ile pozwala regulamin łowiska.  :)

Albo mozna olać regulamin i mozna wtedy łowić na dowolną ilość wędek. Kret6yńskie pytanie, kretyńska odpowiedź.

Czuwaj

[2014-06-11 16:39]

Piotr 100574

Zawsze mnie dziwiło to czemu nie wolno łowić na 2 wędki metodą spinningową.Tzn.Postawić sobie np.żywca lub trupka na grunt i podczas oczekiwania np.paproszyć ...Albo trolować na 2 kije.




u mnie można:)trolinguje się dwoma spiningami ,ale co kraj to obyczaj,tu są ryby i będą nadal
[2014-06-11 17:49]

dendrobena

Od wielu lat moją ulubioną metodą jest łowienie na bacika 7 m. O wyniki nie zabiegam,ale wstydzić się nie muszę.Jeżeli wędkarstwo ma być rekreacją to po co mi dwie wędki. Pozdrawiam. [2014-06-11 18:07]

notaki

duzo lepszy byłby zakaz montowania haczyka do zestawu.
Zbiornik na bank odrodzilby się błyskawicznie.
aaaa... i opłatę nalażałoby podnieść dwukrotnie.
[2014-06-11 18:09]

darek-salamon

Taki jest regulamin dwie wedki  i koniec.Jestem na urlopie i mam siedzieć przy jednej wędce i jednej metodzie?Zawsze zarzucam na leszcza na noc gruntową i drugą wędkę na sandacza.Dziecko sie uczy wedkowania ,w dzień skladam wedkę na sandacza dziecko łapie na spławik  ja dalej na grunt  leszcza ,wędki opłacamy dwie i kropka.Ryb coraz mniej składki rosną i jedna wedka to nieporozumienie .Moze limit godzinowy jeszcze wprowadzić .Zezwala się wędkowanie 10 godz dziennie.I postawić rybo- maty gdzie bedziemy kupowali bilety jak na parkingach z godziną rozpoczęcia wędkowania.:-) :-) :-) :-) :-)  [2014-06-11 18:48]

berthold

ja zawsze myślałem od grubch lat że wędkarstwo to hobby i zabijanie czasu  a nie aż tak poważne podchodzenie do sprawy z akcesoriami iście wojennymi za grube $$$ ciut luza ,ja też łowię na dwie wędki na jakiejś zaporówce czy dużym jeziorem ale dla zabicia czasu jak jadę kilka kilometrów od domu to biorę 1 wędkę albo pikera albo spławikówkę i nie mam z tego powodu dylematu czy złapię czy nie bo i tak ryb nie jem bo nie lubię ale chciałbym coś połowić a nie mogę bo wsio wyrąbane przez bardzo poważnie podchodzących wędkarzy do wędkarstwa a to tylko ryby
[2014-06-11 21:31]

pakul1206

ja zawsze myślałem od grubch lat że wędkarstwo to hobby i zabijanie czasu  a nie aż tak poważne podchodzenie do sprawy z akcesoriami iście wojennymi za grube $$$ ciut luza ,ja też łowię na dwie wędki na jakiejś zaporówce czy dużym jeziorem ale dla zabicia czasu jak jadę kilka kilometrów od domu to biorę 1 wędkę albo pikera albo spławikówkę i nie mam z tego powodu dylematu czy złapię czy nie bo i tak ryb nie jem bo nie lubię ale chciałbym coś połowić a nie mogę bo wsio wyrąbane przez bardzo poważnie podchodzących wędkarzy do wędkarstwa a to tylko ryby



A ja od zawsze poluje na te największe,zarywam noce,łażę bo bagnach, kniejach i szukam.Nie stosuje żadnej elektroniki,tradycyjnie: wędka,spławik,haczyk.Do tego zajebis..y spokój ,szum drzew i spiew ptaków po ciężkim tygodniu.Właśnie takie wędkarstwo jest moim hobby.Jakbym miał tylko zabijać czas przy kiju to bym nalał wody do wiadra,postawił koło telewizora,zarzucił wędke, nogi na ławe i bez wychodzenia z domu bym to zrobił.

[2014-06-11 21:44]

berthold

ja zawsze myślałem od grubch lat że wędkarstwo to hobby i zabijanie czasu  a nie aż tak poważne podchodzenie do sprawy z akcesoriami iście wojennymi za grube $$$ ciut luza ,ja też łowię na dwie wędki na jakiejś zaporówce czy dużym jeziorem ale dla zabicia czasu jak jadę kilka kilometrów od domu to biorę 1 wędkę albo pikera albo spławikówkę i nie mam z tego powodu dylematu czy złapię czy nie bo i tak ryb nie jem bo nie lubię ale chciałbym coś połowić a nie mogę bo wsio wyrąbane przez bardzo poważnie podchodzących wędkarzy do wędkarstwa a to tylko ryby



A ja od zawsze poluje na te największe,zarywam noce,łażę bo bagnach, kniejach i szukam.Nie stosuje żadnej elektroniki,tradycyjnie: wędka,spławik,haczyk.Do tego zajebis..y spokój ,szum drzew i spiew ptaków po ciężkim tygodniu.Właśnie takie wędkarstwo jest moim hobby.Jakbym miał tylko zabijać czas przy kiju to bym nalał wody do wiadra,postawił koło telewizora,zarzucił wędke, nogi na ławe i bez wychodzenia z domu bym to zrobił.






no to zapraszam na Śląsk na te tak zwane największe gdzie 2 miliony wędkarzy siedzi na sadzawkach gdzie same wzdręgi i płotki po 15 cm
ciut to przekolorowałem ale wiadomo o co chodzi i dlaczego aż tak bardzo tego poważnie nie traktuję ale zgodzę się z tobą z jednym że też wolę dzikie leśne sadzawki nikomu nie znane bo mogę złapać jakiegoś lina czy co kolwiek i wierz mi styka mi jedna wędka

[2014-06-11 21:56]

darek-salamon

Kupuje albo wykopuje staw ,nie zarybiam i zapraszam takich ludzi co im na rybach nie zalezy na grilla i piwko .A wedka sobie dla ozdoby niech tam gdzieś w trzcinach lezy :-) :-) :-) :-) Dobry pomysł.Co to za hobby? bez dreszczyka emocji. [2014-06-11 22:02]

pakul1206

ja zawsze myślałem od grubch lat że wędkarstwo to hobby i zabijanie czasu  a nie aż tak poważne podchodzenie do sprawy z akcesoriami iście wojennymi za grube $$$ ciut luza ,ja też łowię na dwie wędki na jakiejś zaporówce czy dużym jeziorem ale dla zabicia czasu jak jadę kilka kilometrów od domu to biorę 1 wędkę albo pikera albo spławikówkę i nie mam z tego powodu dylematu czy złapię czy nie bo i tak ryb nie jem bo nie lubię ale chciałbym coś połowić a nie mogę bo wsio wyrąbane przez bardzo poważnie podchodzących wędkarzy do wędkarstwa a to tylko ryby



A ja od zawsze poluje na te największe,zarywam noce,łażę bo bagnach, kniejach i szukam.Nie stosuje żadnej elektroniki,tradycyjnie: wędka,spławik,haczyk.Do tego zajebis..y spokój ,szum drzew i spiew ptaków po ciężkim tygodniu.Właśnie takie wędkarstwo jest moim hobby.Jakbym miał tylko zabijać czas przy kiju to bym nalał wody do wiadra,postawił koło telewizora,zarzucił wędke, nogi na ławe i bez wychodzenia z domu bym to zrobił.






no to zapraszam na Śląsk na te tak zwane największe gdzie 2 miliony wędkarzy siedzi na sadzawkach gdzie same wzdręgi i płotki po 15 cm
ciut to przekolorowałem ale wiadomo o co chodzi i dlaczego aż tak bardzo tego poważnie nie traktuję ale zgodzę się z tobą z jednym że też wolę dzikie leśne sadzawki nikomu nie znane bo mogę złapać jakiegoś lina czy co kolwiek i wierz mi styka mi jedna wędka 

U mnie też w większości płoć i wzdręga dlatego szukam miejsc gdzie rzadko kto bywa,trzeba się nieraz troche namęczyć ale naprawdę warto,zawsze mogę usiąść obok tłumu wędkarzy na betonie :)



[2014-06-11 23:16]

lynx

Zawsze mnie dziwiło to czemu nie wolno łowić na 2 wędki metodą spinningową.Tzn.Postawić sobie np.żywca lub trupka na grunt i podczas oczekiwania np.paproszyć ...Albo trolować na 2 kije.



Postawienie zywca albo trupka nie jest spiningowaniem.
Chciałbym zobaczyc jakiegos spryciarza jak spininguje na dwie wędki.
[2014-06-11 23:53]

lynx

a ja jestem zwolennikiem wędkowania na 1 wędkę i moim zdaniem na zbiornikach mniejszych niż 10 ha powinien być zakaz połowu na 2 wędki ba mało tego wprowadziłbym  na 1 wędkę i  tylko i wyłącznie na spławik ,żadnych sprężyn,koszyczków ,zanęt ,i jestem przekonany na 100 % że to by pomogło tym wyjałowionym zbiornikom w dojściu do siebie

Też tak myślę.
[2014-06-11 23:54]

Artur z Ketrzyna

a ja jestem zwolennikiem wędkowania na 1 wędkę i moim zdaniem na zbiornikach mniejszych niż 10 ha powinien być zakaz połowu na 2 wędki ba mało tego wprowadziłbym  na 1 wędkę i  tylko i wyłącznie na spławik ,żadnych sprężyn,koszyczków ,zanęt ,i jestem przekonany na 100 % że to by pomogło tym wyjałowionym zbiornikom w dojściu do siebie

Też tak myślę.

Takie proste pytanko.
A co ma wspólnego łowienie na jedną lub 2 wędki, z zabieraniem ich do domu. Pomijam o wymiarach, limitach i okresach.

Odpowiem;
Praktycznie nic.

Dlaczego?
Bo ja łowię na 2 weki i nie zawsze zabieram ryb, a na pewno nie takie co wymieniłem wyżej.

Często można i na jedną wędkę złowić ponad limit. A wymiarowe itd to już na pewno. I czy to powstrzyma nie etycznego wędkarza od zabrania tych ryb?
[2014-06-12 08:25]

Artur z Ketrzyna

Mam problem bo niektórzy mówią ,że wolno łowić na 1 wędkę a inni na 2 w role nie wchodzi spining tylko grunt i spławik. Mam 14 lat i nie wiem w końcu na ile mogę łowić.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

A ja w takich przypadkach mam pytanko;
A czy zdawał pan/pani egzamin na kartę?
Czy ma regulamin łowiska?


Ps. Jak masz już 14 lat to masz obowiązek posiadania kartę wędkarską. A jak ją zdobędziesz uczciwie to te pytania będą zbędne...
[2014-06-12 08:28]

SZUWARdragon2

Jak mass karate to na dwie, a jak z kims co ma karte (opiekun) to na jedna. [2014-06-12 15:06]

lynx

Spróbuj na dwa baty...


No Iras to jest bardzo dwuznaczne.
[2014-06-23 08:04]

lynx

Można łowić na tyle wędek jednocześnie, na ile pozwala regulamin łowiska.  :)

Albo mozna olać regulamin i mozna wtedy łowić na dowolną ilość wędek. Kret6yńskie pytanie, kretyńska odpowiedź.

Czuwaj


Dodam, że mozna łowic na tyle wędek ile ma się rąk. Nogami nie wolno łowić.
[2014-06-23 08:06]

lynx

duzo lepszy byłby zakaz montowania haczyka do zestawu.
Zbiornik na bank odrodzilby się błyskawicznie.
aaaa... i opłatę nalażałoby podnieść dwukrotnie.

Haha. Powinno być zarządzone aby każdy w tym dniu co łowi żywil się tylko tym co złowi i nic więcej. Ubyłoby wędkarzy przynajmniej o połowę.
[2014-06-23 08:09]