Na ile wędek można łowić ?

/ 57 odpowiedzi
Mam problem bo niektórzy mówią ,że wolno łowić na 1 wędkę a inni na 2 w role nie wchodzi spining tylko grunt i spławik. Mam 14 lat i nie wiem w końcu na ile mogę łowić.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)
czarnamamba9019


jezeli masz karte to na dwie warunek: 2x splawik , 2x grunt badz splawik i grunt. A spining tylko jedna wedka:D pozdro i polamania kija badz dwoch;p

(2012/07/18 14:04)

lysywedkowicz


Poczytać regulamin i wszystkiego się dowiesz .Lenistwo czasem potrafi przerazić ... (2012/07/18 18:05)

getka


tak jak wyżej napisano wszystko zależne od metody jaką będziesz łowił. (2012/07/18 19:21)

ekol


Zależy też czy łowisz na wodach PZW, czy też na prywatnej. Bo jeśli na prywatnej i właściciel wyraża zgodę, to nawet na 10. (2012/07/19 09:47)

marcin4321


No czyli jedziesz na jeziorko powędkowac sobie, wtedy rzucasz wedke na grunt i na splawik i wszystko gra - masz takie prawo.
Innego razu jedziesz i rzucasz dwie wędki gruntowe i tez wszystko gra, zaś jedziesz sobie 3 raz powędkowac i łowisz na 2 wedki spławikowe i tez wszystko gra i buczy.
A jesli jedziesz na prywatne łowisko, lub na jakis staw znajomego lub stawy hodowlane to mozesz łowic nawet na 10 wedek jakich chcesz :P
No a jesli chodzi o spinning lub na zywca to tylko jedna moze byc. (2012/07/19 10:26)

Qoorchuck


No czyli jedziesz na jeziorko powędkowac sobie, wtedy rzucasz wedke na grunt i na splawik i wszystko gra - masz takie prawo.
Innego razu jedziesz i rzucasz dwie wędki gruntowe i tez wszystko gra, zaś jedziesz sobie 3 raz powędkowac i łowisz na 2 wedki spławikowe i tez wszystko gra i buczy.
A jesli jedziesz na prywatne łowisko, lub na jakis staw znajomego lub stawy hodowlane to mozesz łowic nawet na 10 wedek jakich chcesz :P
No a jesli chodzi o spinning lub na zywca to tylko jedna moze byc.

Żywce mogą być dwa... (2012/07/19 10:43)

adamek19969


grunt i grunt albo spławik i spławik albo spławik i grunt. Jak spinning to tylko spinning (2012/07/19 11:10)

marcin4321


No czyli jedziesz na jeziorko powędkowac sobie, wtedy rzucasz wedke na grunt i na splawik i wszystko gra - masz takie prawo.
Innego razu jedziesz i rzucasz dwie wędki gruntowe i tez wszystko gra, zaś jedziesz sobie 3 raz powędkowac i łowisz na 2 wedki spławikowe i tez wszystko gra i buczy.
A jesli jedziesz na prywatne łowisko, lub na jakis staw znajomego lub stawy hodowlane to mozesz łowic nawet na 10 wedek jakich chcesz :P
No a jesli chodzi o spinning lub na zywca to tylko jedna moze byc.

Żywce mogą być dwa...


aha. no to przepraszam : ) (2012/07/19 13:14)

Roxola


Mam problem bo niektórzy mówią ,że wolno łowić na 1 wędkę a inni na 2 w role nie wchodzi spining tylko grunt i spławik. Mam 14 lat i nie wiem w końcu na ile mogę łowić.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Sztuką jest tak łowić ryby, żeby dwóch nie było potrzeby rozkładać i do tego powinieneś dążyć.Mam więcej jak 14 lat i nigdy jeszcze nie łowiłam na dwie wędki. Zdecydowanie jedna wędka mi wystarcza, bo ryba na haczyku jest zawsze. (2012/07/19 18:41)

Mija


Mam problem bo niektórzy mówią ,że wolno łowić na 1 wędkę a inni na 2 w role nie wchodzi spining tylko grunt i spławik. Mam 14 lat i nie wiem w końcu na ile mogę łowić.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Sztuką jest tak łowić ryby, żeby dwóch nie było potrzeby rozkładać i do tego powinieneś dążyć.Mam więcej jak 14 lat i nigdy jeszcze nie łowiłam na dwie wędki. Zdecydowanie jedna wędka mi wystarcza, bo ryba na haczyku jest zawsze.




Kochana powiedz to starym wędkarzom spotkanym nad wodą :)
Ja ostatnio zaczęłam łowić na dwie - mój ukochany spławik i teraz doszedł lekki gruncik. Jak nie jedno to drugie ;) (2012/07/19 18:49)

Roxola


Wiesz Mija, ja zwykle operuję spławikiem i non stop jest zajęcie...Powiem Ci szczerze, że mogłabym mieć trudności z ogarnięciem dwóch :) wędek. (2012/07/19 18:52)

Esox_lucius1988


nie zebym tutaj cos domniewał, ze niby nie umiesz łowic gruntówka, bron Boze. ale jesli chodzi przejscie z 1 na 2 wedki.. strach ma wielkie oczy. poradziłabys sobie lepiej niz niejeden (2012/07/19 18:58)

Mija


Wiesz Mija, ja zwykle operuję spławikiem i non stop jest zajęcie...Powiem Ci szczerze, że mogłabym mieć trudności z ogarnięciem dwóch :) wędek.



Nie mówię, że nie. Gruncik sobie czeka na coś innego po prostu :)

(A starych mam na myśli dosłownie starych)

(2012/07/19 19:00)

Roxola


nie zebym tutaj cos domniewał, ze niby nie umiesz łowic gruntówka, bron Boze. ale jesli chodzi przejscie z 1 na 2 wedki.. strach ma wielkie oczy. poradziłabys sobie lepiej niz niejeden



Kolego źle zrozumiałeś mój post... na spławik wyciągam tyle rybek, że brak czasu nawet pomyśleć o drugiej wędce.Co do nauki i prób to jeszcze nie próbowałam na muchę, ale w tym sezonie to się zmieni :) (2012/07/19 19:03)

Mija


Jednym słowem, Ci co nie potrafią łowić i ich metoda nie przynosi efektów muszą łowić na dwie wędki ;) (2012/07/19 19:09)

Roxola


Nie Mija, jeżeli zarzucisz na grunt to oczywiste, że czekasz, ale czy nie lepiej młodemu człowiekowipodpowiedzieć doskonalenie techniki, niż obstawienie się wędkami ? (2012/07/19 19:12)

Kowal73


Cześć Gabrielu,,ja tam sobie łowię na dwie,jedna na rosówkę druga na groch:)no w końcu na coś się skusi:)  (2012/07/19 19:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

roman76


kurde miejsce z fotki jakieś mi znajome możesz napisać co to za woda? (2012/07/19 20:03)

JKarp


Cześć Gabrielu,,ja tam sobie łowię na dwie,jedna na rosówkę druga na groch:)no w końcu na coś się skusi:) 


CześćWidzę, że i dla Ciebie coś do kuszenia się znajdzie. Ale chyba żebyś się skusił to nie trzeba długo czekać ;-)JK (2012/07/19 20:10)

garbik23145


Jednym słowem, Ci co nie potrafią łowić i ich metoda nie przynosi efektów muszą łowić na dwie wędki ;)


O nie bo na przykład ja zarzuce na grunt na karpia a na sławik płotki i i nne rybki rozumiesz.:P
Elektryczny sygnalizator powie ci kiedy zaciąć i już no nie:) (2012/07/19 20:55)

Pitbul


Cześć Gabrielu,,ja tam sobie łowię na dwie,jedna na rosówkę druga na groch:)no w końcu na coś się skusi:) 


:))))Zbychu zabrakło dopiska: "zdjęcie zawiera lokowanie produktÓw" :))))Się młodzież napatrzy i zamiast myśleć czy jeden czy dwa kije - uda się pod namiot ;)pozdrowionkaT. (2012/07/19 22:22)

Roxola


i.... kupi Mitsubishi  ;) (2012/07/19 22:27)