Na ile wędek można łowić nie mając 18 lat?

/ 6 odpowiedzi
Witam, mam pytanie mam 14 lat, mam karte wędkarska. Nasuwa się pytanie na ile wędek moge łowic ??
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :D
ogtw


Maksymalnie na dwie wędki, jeżeli na spinning, to na jedną. (2019/02/20 15:02)

ryukon1975


Wszystko zależy od łowiska i właściciela. Na dzień dzisiejszy wody mają różnych właścicieli, właściciele ustalają zasady łowienia. Do wędkarza należy obowiązek żeby przed łowieniem dowiedzieć się gdzie będzie łowił i jakie tam obowiązują zasady. (2019/02/20 15:13)

filip-lewicki


Sprawa wygląda tak. Jeżeli masz już kartę wędkarską (zdaną po napisaniu egzaminu) to możesz łowić na dwie wędki (metodą spławikową, gruntową, z pod lodu na mormyszkę czy spławik) i na jedną (jeśli chodzi o spinning, blaszkę podlodową, trolling, muchówka). A jeżeli masz TYLKO zezwolenie uprawniające do wędkowania, to tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby posiadającej kartę wędkarską i tylko na jedną wędkę. W dodatku poniżej 14 roku życia nie można wędkować metodą spinningową. (2019/02/20 17:23)

Romuald55


art 8 p 1/11 mówi;zabrania się połowu ryb więcej niż dwiema wędkami jednocześnie a ryb łososiowatych i lipieni więcej niż jedną wędką. (2019/02/20 17:30)

JKarp


Sprawa wygląda tak. Jeżeli masz już kartę wędkarską (zdaną po napisaniu egzaminu) to możesz łowić na dwie wędki (metodą spławikową, gruntową, z pod lodu na mormyszkę czy spławik) i na jedną (jeśli chodzi o spinning, blaszkę podlodową, trolling, muchówka). A jeżeli masz TYLKO zezwolenie uprawniające do wędkowania, to tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby posiadającej kartę wędkarską i tylko na jedną wędkę. W dodatku poniżej 14 roku życia nie można wędkować metodą spinningową.
Poniżej 14 lat możesz łowić bez karty i bez żadnego zezwolenie w limicie i na stanowisku osoby posiadającej zezwolenie.
"6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę."
Możesz wyrobić ( rodzic lub opiekun prawny ) kartę członka uczestnika i łowisz wtedy na dwie wędki w ramach swojego limitu i stanowiska
"5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki."
JKarp
(2019/02/20 20:56)