Zaloguj się do konta

Na dwie czy na jedną wędkę 15 letni wędkarz ?

utworzono: 2012/07/11 12:55
GraTeFul3

Witam! Mam 15 lat i jestem członkiem Pzw i chciałem się dowiedzieć czy mogę łowić na dwie wędki ? Wszystkim za odpowiedzi dziękuje z góry.  [2012-07-11 12:55]

jak masz opłacone składki to 2 [2012-07-11 13:05]

GraTeFul3

Mam opłaconą składkę członkowską, wody nizinne, i wpisowe  i taki złoty znaczek pzw i rybka tam jest to na dwie moge ? [2012-07-11 13:09]

tak śmiało możesz na dwie skoro masz wszystko poopłacane połamania życze ! [2012-07-11 13:20]

GraTeFul3

dzięki i na wzajem połamania ;)
[2012-07-11 13:33]

GraTeFul3

dzięki i na wzajem połamania ;)
[2012-07-11 13:33]

dendrobena

Dziwię się kol.że mając opłacona składkę PZW,wcześniej zdany egzamin oraz status zaangażowanego posiadasz tak niewielki zasób wiedzy w tej dziedzinie. Pozdrawiam. [2012-07-13 10:25]

MASTINO

Lucyna. Jaki egzamin! Karta KUPIONA i tyle! I mamy tego efekty.    [2012-07-13 14:01]

mejson

Dokładnie:]Ja "zdając" na kartę dostałem 1 pytanie- Czy znam wymiary i okresy ochronne.. Po przytaknięciu karta została wydana. Było to jakieś 10 lat temu. Teraz zbytnio też się nic nie zmieniło bo kuzyn w tym roku miał podobną sytuację... Więc się Koleżanko nie dziw że większość "świeżaków" nie dysponuje nawet podstawami:) Ale lepiej jak się zapyta i upewni jak później miałby mieć jakieś nieprzyjemności:) [2012-07-13 14:26]

Jack14

Macieju ale lepiej, że kolega zadał pytanie nie sądzisz?

Może miał wątpliwości? Już kiedyś podobny temat był poruszany na forum bo jakiś starszy datą wędkarz ostrzegał młodszego nad wodą, że może łowić tylko na jedną wędkę choć miał wszystkie wymagane dokumenty i pozwolenia.

Wcześniej czy później wiedza czy może raczej jej brak w trakcie kontroli zostanie odpowiednio "nagrodzona".

Pozdrawiam.

[2012-07-13 14:31]

MASTINO

Macieju ale lepiej, że kolega zadał pytanie nie sądzisz?

Może miał wątpliwości? Już kiedyś podobny temat był poruszany na forum bo jakiś starszy datą wędkarz ostrzegał młodszego nad wodą, że może łowić tylko na jedną wędkę choć miał wszystkie wymagane dokumenty i pozwolenia.

Wcześniej czy później wiedza czy może raczej jej brak w trakcie kontroli zostanie odpowiednio "nagrodzona".

Pozdrawiam.

No chociaż tyle dobrze Jacku. Ja tylko zareagowałem na post Lucyny. Ale wolę nie wnikać ile jeszcze banalnych spraw autor wątku ma w sferze wątpliwych prawnie, a nie pyta, bo "wie". I właśnie kwestia "poduczenia" się do egzaminów na Kartę eliminuje większość byków, za które młodzież na rybach potem słono płaci. A kupna Karta bez egzaminu to gniot i plama na honorze i sumieniu. 

[2012-07-13 15:07]

Do Mejson : Mam 12 lat, egzamin zdawałem jak miałem 9-10 lat i mam kartę. Miałem pytania jakie wymiary ochronne i okresowe ma dana ryba i jak wygląda. Nie wciskaj kitu, że tak jak było 10 lat temu, jest i teraz. [2012-07-13 19:57]

Roxola

Do Mejson : Mam 12 lat, egzamin zdawałem jak miałem 9-10 lat i mam kartę. Miałem pytania jakie wymiary ochronne i okresowe ma dana ryba i jak wygląda. Nie wciskaj kitu, że tak jak było 10 lat temu, jest i teraz.

W ciągu dwóch lat od zdania egzaminu już wszystko zapomniałeś ? To może poczytaj zamiast pyskować...
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf
Podstawowych rzeczy nie wiesz i bohatera zgrywasz ?
[2012-07-13 20:19]

krucyemen

Ja zawsze łowie na 2 i do mnie nikt się nie doczepiał nawet przy kontrolach (było tylko brało coś dziś na razie spokój to połamania życzę) [2012-07-13 20:24]

withanight88

Do Mejson : Mam 12 lat, egzamin zdawałem jak miałem 9-10 lat i mam kartę. Miałem pytania jakie wymiary ochronne i okresowe ma dana ryba i jak wygląda. Nie wciskaj kitu, że tak jak było 10 lat temu, jest i teraz.

W ciągu dwóch lat od zdania egzaminu już wszystko zapomniałeś ? To może poczytaj zamiast pyskować...
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf
Podstawowych rzeczy nie wiesz i bohatera zgrywasz ?

Ola , jak Ty dzieci nie lubisz :)) [2012-07-13 21:53]

Roxola

Lubię, lubię....   :)Może mocno po chłopaku pojechałam, troszkę źle zrozumiałam Jego pyskówkę.Mimo wszystko, jak na dwunastolatka powinien utemperować język, w rzeczywistości możeokazać się bardzo miłym młodym człowiekiem :) Byli już tacy na forum... [2012-07-13 22:04]

Sitownik

Ja z jakimś '' ludziem '' miałem sytuacje, że podszedł do mnie i zaczął się bulwersować, że nie moge łowić na spinning.. Myślałem, że go '' przetrące '' .. Starszego bym posłuchał ale jego.. I oczywiście pytania '' Gdzie są ryby ?! '' Mówie mu, że nie zabieramy ryb  .. Dla niego to było nie do pomyślenia.. Co myślicie o takim zachowaniu ? Czy to poprostu manipulacja i szukanie zaczepki czy zna regulamin lepiej ode mnie ? [2012-07-13 22:04]

bobus86

Witam! Mam 15 lat i jestem członkiem Pzw i chciałem się dowiedzieć czy mogę łowić na dwie wędki ? Wszystkim za odpowiedzi dziękuje z góry. 

przeczytaj RAPR to sie dowiesz [2012-07-13 22:20]

Roxola

Łukasz teraz na czarownicę wyszłam :)Sorki @lokistealh, podniosłeś mi nieco ciśnienie swoim ostatnim zdaniem.
Filip, ja spotkałam się z czymś takim, że przechodzący obok wędkarze mówili między sobą ale tak żebym słyszała..." Kobieta ryby łowi ? Ciekawe, czy ma kartę ...? "
[2012-07-13 22:22]

Pitbul

Lubię, lubię....   :)Może mocno po chłopaku pojechałam, troszkę źle zrozumiałam Jego pyskówkę.Mimo wszystko, jak na dwunastolatka powinien utemperować język, w rzeczywistości możeokazać się bardzo miłym młodym człowiekiem :) Byli już tacy na forum...

No miałem podobne klimaty. I na początku też sądziłem, że to dwunastolatek.A teraz ! Dzień dobry, proszę, dziękuję, ... :))));)T. [2012-07-13 22:24]

withanight88

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to ,że młodzi co roku idą do  kół by opłacić składki lub też się do nich zapisać i papiery wyrobić a nie potrafią porozmawiać z zarządem koła na tamaty na które nie znają do końca odpowiedzi.
Jakieś spiningi od 16 lat , czy można na dwie wędki itd. 

A może teraz już faktycznie niema żadnych egzaminów, po karty wędkarskie idzie się do sklepu , po pozwolenia również, a koła Pzw nie istnieją ?:)
Rozumiem młodych, którzy nie rozumieją jakiegoś zapisu z Rapru , sam kiedyś nie potrafiłem ich poprawnie interpretować , ale są tacy, którzy z tego co napiszą w poście, można wywnioskować, że o takim czymś jak Rapr w życiu nie słyszeli. [2012-07-13 22:49]

mejson

Oj Czaruś Czaruś:] Ja napisałem tylko jak sytuacja wyglądała za moich czasów kiedy zdawałem i jak wygląda teraz w moim kole. Czy napisałem gdzieś że akurat Ciebie czy innych nie egzaminowali?? Nie. Napisałem "większość". A że mam znajomych w różnych kołach to wiem jak to wygląda. Więc bardzo mnie to cieszy że chociaż Ty posiadasz podstawową wiedzę:) [2012-07-13 22:58]

JOPEK1971

Witam! Mam 15 lat i jestem członkiem Pzw i chciałem się dowiedzieć czy mogę łowić na dwie wędki ? Wszystkim za odpowiedzi dziękuje z góry.

Po co Tobie dwie wędki?Naucz się łowic jedną,dopiero myśl o drugiej.
[2012-07-13 23:01]

JOPEK1971

Ja z jakimś '' ludziem '' miałem sytuacje, że podszedł do mnie i zaczął się bulwersować, że nie moge łowić na spinning.. Myślałem, że go '' przetrące '' .. Starszego bym posłuchał ale jego.. I oczywiście pytania '' Gdzie są ryby ?! '' Mówie mu, że nie zabieramy ryb  .. Dla niego to było nie do pomyślenia.. Co myślicie o takim zachowaniu ? Czy to poprostu manipulacja i szukanie zaczepki czy zna regulamin lepiej ode mnie ? 

Nie słuchaj takich pajaców,łów sobie i nie zwracaj uwagi na "ludziów".Popytaj się starszych wędkarzy a udzielą rad i jeszcze przegonią intruza.;-)Jak byś łowił blisko mego stanowiska,pewnie bym odłożył wędkę by Tobie pomóc młody kolego.

[2012-07-13 23:11]

Nie słuchaj takich pajaców,łów sobie i nie zwracaj uwagi na "ludziów".Popytaj się starszych wędkarzy a udzielą rad i jeszcze przegonią intruza.;-)Jak byś łowił blisko mego stanowiska,pewnie bym odłożył wędkę by Tobie pomóc młody kolego.

Tak powinien postapic kazdy dorosly wedkarz!!  Ale obyczaje i dobre cechy zanikaja??
[2012-07-14 06:28]

Roxola

Ja z jakimś '' ludziem '' miałem sytuacje, że podszedł do mnie i zaczął się bulwersować, że nie moge łowić na spinning.. Myślałem, że go '' przetrące '' .. Starszego bym posłuchał ale jego.. I oczywiście pytania '' Gdzie są ryby ?! '' Mówie mu, że nie zabieramy ryb  .. Dla niego to było nie do pomyślenia.. Co myślicie o takim zachowaniu ? Czy to poprostu manipulacja i szukanie zaczepki czy zna regulamin lepiej ode mnie ?

Filip, ile Ty masz lat ? Możliwe, że rzeczywiście nie możesz łowić sam. Prawo do samodzielnego wędkowania uzyskuje się dopiero po ukończeniu 14 lat.Jeżeli masz mniej jak 14 lat to możesz łowić ryby tylko z osobą pełnoletnią, która też posiada kartę.Łowisz wówczas na swój limit i na swoim stanowisku ale jesteś pod opieką innego wędkarza.  [2012-07-14 09:44]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia