Zaloguj się do konta

Na co najlepiej?

utworzono: 2010/04/16 20:00
nowik16

witam wszystkich, mam pytanie na co jest najskuteczniej łapać teraz spławik,grunt, spiling?
Czekam na wasze odp.
                                                                                                        pozdrawiam
[2010-04-16 20:00]

blendi

Kolego ja o tym czasie łowie na spławik biora ładne płocie na kukurydze. [2010-04-16 20:56]

tangel 1

Moim skromnym zdaniem łapać jest najlepiej na ......wędkę.A tak poważnie to chyba na wszystko tylko w zależności na co najlepiej TOBIE się  łowi. Na spławik ...delikatnie od 0.5-1.0 grama polecam pinkę raczej czerwona i delikatnie z nad gruntu haczyk 16 .Na grunt dłuższe przypony i haczyk 10,nie przesadzaj z zanętą a spining... sam nie wiem bo moja dziedzina to spławik i gruntówka ale polecam coś małego blaszka 00 lub 01 a i imitacje żabek spróbuj  bo to teraz pływać zaczyna a np. pstrąg o tym wie.pozdrawiam
[2010-04-16 21:03]

matikoz

Zależy gdzie chcesz łapać czy zeka czy woda stojąca. Na rzeke polecam grunt z dosc dlugom przyponem i kilka białych jako przynętę na hak i probowac leszcze łapać, a na wodach stojących polecam spławik i łapać płotki na kukurydze i pęczak.
[2010-04-16 22:28]

nowik16

Problem jest w tym właśnie że łowie na żwirowni niedaleko mnie ok. 1km i byłem z 4 razy w tym roku tam na rybach i nic. Miejscowy pan mówił mi żeby dopiero 1 maja będą brać dopiero ryby, a mój tato potwierdza że mają teraz tarło. A mnie niemal nosi jak widze jakie sztuki teraz użytkownicy wedkuje.pl łowią, dlatego się pytam.

Jeszcze jedno czy to nie przeszkadza że jedną wędke rzucam na grunt a drugą na sławik?
[2010-04-18 14:53]

michal0210

Moim zdaniem teraz najlepiej jest łowić na spławik. Jak kolega wspomniał już wcześniej na kukurydzę biorą bardzo ładne płocie. Sam łowię metodą spławikową i za każdym razem jak jadę na ryby to uda mi się coś złowić. Powodzenia!
[2010-04-18 15:08]

ayem

dobre efekty będą chyba na spławik bo łowic będziesz na płytkich wodach które najszybciej się ogrzewają
[2010-04-18 16:53]

mar83

spławiki kropa
[2010-04-18 19:18]

pangaz4

tato ci powiedział ze ryby mają teraz tarło sądzisz że wszystkie na raz ??? nie napisałeś co chcesz łowić płoć w zależności od temperatury wody może się już trzeć  ale nie musi u mnie np płoć dopiero sie gromadzi i bardzo chętnie żeruje jazie są już wytarte leszcz trze się maj czerwiec czyli teraz powinien na takiej żwirowni dobrze zerować, dobrze powinien brać lin który trzeć będzie się najwcześniej od 2 połowy czerwca do końca lipca pamiętaj nie ma dnia w roku w którym byśmy nie mieli szans na żadną rybę co do ryb już zaczynających zerować polecam także karpia który u nas w Polsce trze się bardzo rzadko z powodu wymagań ciepłej wody bądź wytrwały chodź codziennie    obserwuj wodę i czekaj na swoją wielką rybę pokora wytrwałość i wola walki to cechuje prawdziwych łowców połamania kija heh ja niestety muszę odpuścić sobie łowienie na jakiś czas bo strasznie się przeziębiłem albo grypa mnie łapie to będzie ciężka próba wytrzymać bez wody jeszcze raz połamania życzę i wytrwałości  
[2010-04-18 20:46]

piotrek8216

Ryby się łowi a nie ''łapie'' ;D , '' co to jest spiling" ;D ? Zdecyduj która metoda ci najlepiej odpowiada , w której się najlepiej czujesz . Wtedy twoje łowienie będzie dużo bardziej skuteczniejsze .  Pozdro
[2010-04-18 21:14]

marcin997

Teraz na pewno nie na spinning. teraz to raczej tylko spławik i grunt. a jak bedziesz łowił na spławik to zależy od ciebie jaką przynęte będzziesz wybierał , ja osobiście jak łowie na spławik to kuku albo białe robaki albo kanapka kuku i robaki .
Pozdrawiam
[2010-04-18 21:19]

nowik16

A co do gruntu kukurydza była by dobra na płoć?
[2010-04-20 07:31]

klawik93

Ja myślę, że o tej porze roku powinieneś nastawić sie bardziej na spławik.
delikatny sprzęt robaczek możesz nawet na ciasto spróbować. połamania kija ;]
pozdrawiam
[2010-04-21 22:44]