Zaloguj się do konta

Na co amur?

utworzono: 2010/09/05 19:36

chciałbym złowić ładnego amura ale nie wiem na co. tu gdzie mieszkam nie ma zbyt wielu stawów ale jest agroturystyka i duży staw na którym są piękne ryby. wiem że są bo sam się o tym przekonałem. tyle że byłem jeszcze mały i głupi. nie wziąłem podbieraka i trzy karpie ok 3-5kg przy samym brzegu. amura udało mi się tam złowić jednego na spławik ok 1 kg. jednak karpie brały z grunty. ja wole łowić z gruntu. mam kij c.w. 80-120 i do niego kołowrotek DAM  starocie ale nieźle się spisuje, mam też niemiecki kij c.w. 30 -60 plus do niego kołowrotek też niemiecki. wiec prosze o pomoc w zlowieniu amura. chodzi mi głuwnie o zanęty i przynęty. z góry dziękuje.
[2010-09-05 19:36]

bartek05

co na amura powiem ci ze wszystko co jest na ryby ale najskuteczniejsze jest kukurydza pozdrawiam kolegę
[2010-09-05 19:39]

dzięki
[2010-09-05 19:46]

MrCrasny

Kulki proteinowe, owoce wiśni, owoce porzeczki, sałata (z tym ostatnim to nie jest żart)- w Konstancinie-Jeziornie na stawie PZW facet łapał amury na liście wierzby- akurat rosną nad wodą. [2010-09-08 14:54]

rolo81

ja zawsze lapie na kuku jest najlepsza . polecam metode na wlosa. pozdro [2010-09-15 11:25]

gruby0113

Mirabelki też dają radę
[2010-09-15 22:05]

Zastosuj prosty zestaw przelotowy ciężarek ok 40-50g z wtopionym krętlikiem ,do żyłki przywiązujesz węzłem "zdeżakowym" ok 2m fluokarbonu śr 0.35-0.35mm (niewidoczny w wodzie) ,na fluokarbon nawlekasz ciężarek (żadnych rurek antysplątaniowych bo amur jest baaaardzo ostrożny) następnie nawlekasz koralik gumowy i dowiązujesz krętlik.Do krętlika dowiązujesz przypon włosowy wykonany na miękkiej pleciące.
Co do zanęty to sprawdzi się kukurydza (twarda-taką z targu suchą zalewasz,moczysz 24 h a potem starczy podgotować  20 minut max) do kuku można dodać kilkanaście kulek peoteinowych.
Lowisz też na kuku z włosa (nie z puszki lecz twardą) lub na kulki proteinowe  ,zapachy wanilia,pomarańcz,brzoskwinia,śliwka ale także wszelkie śmiernziuchy czyli kulki wykonane na mixach r domieszką mączek rybnych ,mielonej karmy dla psa czy kota.
[2010-09-16 12:27]

Mikesz71

Cześć. Ma rację bartek05 kukurydza to podstawa zarówno na zanętę jak i przynętę na amura Jarek11 ma rację może być a nawet lepiej jak jest twarda 5 ziarenek na włosie i do wody ja łowię na taką o naturalnym zapachu tylko lekko słodzoną polecam.
poza tym, wiesz teraz jest sezon śliwkowy możesz spróbować na całe lub połówki. Na mirabelki już za późno ale duże śliwy polecam połówka na haku bez włosa.
pozdrowionka.

[2010-09-16 14:20]