Na co złowiliście swoje największe bolenie??

/ 33 odpowiedzi / 5 zdjęć
jacenty75


Witam,

Kiedyś były w sprzedaży przynęty na bolenia zwane "torpeda" - stożkowata oliwka na sztywnym drucie ze śmigiełkiem i dolutowaną na sztywno kotwicą. Mój kolega zmajstrował na wzór sklepowy kilka samoróbek i własnie na jedną z nich trafiłem bolka 3,38kg za zaporą w Dębe

(2011/07/13 07:36)

GBH


Paradoskalnie na zupełnie nieboleniowe przynety. Dwa największe złowiłem na

- obrotówkę nr 3 effzet

- białego paprocha na główce 2 gr

na typowe boleniowe przynęty (woblery, białe gumy, wąskie wahadłówki) trafiały się mniejsze.

(2011/07/13 09:36)

gaudi xxxx


Największe bolenie(i najwięcej brań)miałem i mam na obrotówkę D.A.M Effzett numer 1(srebrna)-pozdrawiam (2011/07/14 09:47)

Matys24


Ja swojego największego złowiłem na  dosyć prostą  srebrną  błystkę  wahadłową.  (2011/07/14 09:53)

papltr


Na żywca (okonia 16cm) boleń 74cm

(2011/08/05 23:12)

Bootleg


71 cm 3,20 wobler Kenarta 6 cm biało-niebieski (2011/08/06 13:38)

Pluszcz


Nie spinninguję długo bo od jakichś 3 lat, a i tak okazję wypadu na porządne łowiska mam kilka razy w roku. Pierwsze 2 bolki w życiu trafiłem w totalnej "bawarce" na Sanie na nietypową gumkę. Korpus jak w twisterze ok.5cm z małym kopytkiem zamiast standardowego ogonka. Nie mierzyłem ale pierwszy miał ok60cm a drugi ok. 40cm. Trzeciego (ok.35cm) niedaleko Wawelu na przedświcie na łamanego Storka w barwach okonia, natomiast czwartego (ok.20cm) na Solińskiej zatoczce na fantastyczną imitację konika polnego dostępnego na allegro. Kolega z Krakowa w tym roku wyciągnął gdzieś na Wiśle ponad 10 sztuk w ciągu trzech godzinnych wypadów na Spirity 7cm.Pozdrawia Pluszcz.
P.S. Wracając do imitacji konika to muszę ją polecić na małe i średnie rzeki górskie i nizinne na klenie i potokowce. W załączniku zdjęcie z allegro tego fenomenalnego wobka. (2011/08/06 13:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

qmichalq


Białe kopyto bolek 5,3 kg rzeka Wisła, ale  jeździłem prawie codzienniena 2-3 godziny przez 2 miesiące (lipiec i sierpień), do tego jeszcze 4 sztuki około 2 kg a na wodzie aż się czasami woda gotowała od ataków boleni czasami po 4-7 ataków w jednym czasie w promieniu kilkunastu metrów. Może polecicie jakieś przynęty, które zwiększa ilość brań.Na kolejny sezon udało mi się zakupić ukleje RH 12 cm i te najmniejsze, 1 ołówek RH, kilka Hermesów i Holo Reflex Easy Cast, łapałem na thrila ale nie miałem ani jednego brania na tego wobka. (2012/02/04 19:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.