Zaloguj się do konta

Na co złowić tołpyge, lina

utworzono: 2018/04/21 12:03
ktosnapewno

Witam. Od kilku lat mam staw, woda stoi jedynie jest jeden mały odpływ jak jest za dużo wody to wypływa do rowu, bez trzciny, 2m głębokości na środku. Amury, karpie, tołpygi, karasie, szczupaki, jesiotry, liny. Jesiotrów było kilka niestety wszystkie zdechły, szczupaki są kilkanaście sztuk rok temu jeden złowiony na spławik na haczyki duża rosówka nie wiem jakim cudem ale ok. Amury, karpie i karasie jest bardzo dużo różne wielkości, nie ma problemu z łowieniem ich na wędkę, czy to grunt czy spławik, kilka minut i ryba na haczyku. Problem jest z Linem i tołpygą, linków było wpuszczanych 120 po 15-20cm i kilka większych 30cm. Od tych 4 lat ani razu nie złowiony był ani lin ani tołpyga. Grunt, spławik, spinning kompletnie nic. Nie widać ich jak żerują. Teraz jedynie widziałem jedna tołpyge jak kułem przerembel była jedna tołpyga zamrożona w lodzie. Wpuszczane były małe po 10cm a miała około 25cm więc rosną. Jak i na co je złapać? Jaka metoda? Żeby przez 4 lata nie złowić ani jednej sztuki? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za porady. [2018-04-21 12:03]