Zaloguj się do konta

Na co pozwala karta wędkarska?

utworzono: 2011/10/01 21:33
Dadoss

Czy karta wędkarska pozwala łowić tylko na wyznaczonych rzekach? [2011-10-01 21:33]

Mija

Nie, karta wędkarska to "tylko" informacja, że wiesz jak to robić. Żeby łowić musisz wykupić pozwolenie. [2011-10-01 22:40]

niutek40

Nie, karta wędkarska to "tylko" informacja, że wiesz jak to robić. Żeby łowić musisz wykupić pozwolenie.



:)))))) [2011-10-01 22:53]

Karta Wędkarska pozwala łowić na rzekach PZW. [2011-10-02 08:45]

Sniper64

Karta Wędkarska pozwala łowić na rzekach PZW.

Witam Wszystkich:)
Dodam jeszcze pięć groszy :)
Pozwala na wędkowanie również na wszystkich wodach udostępnionych przez PZW stojących i płynących:)

Cześć Macieju...:)
[2011-10-02 08:54]

Cześć Marek!!!!!!!!!!! :))))))))))))))) [2011-10-02 08:58]

bluehornet

Ło rany - Mareczek się spojawił -witaj Snajperku drogi!!! :))))))))
[2011-10-02 09:09]

bluehornet

Karta wędkarska jest niejako potwierdzeniem , że posiadacz zdał  egzamin ze znajomości przepisów zawartych w RAPR !!!
[2011-10-02 09:11]

Tomasz90

karta wędkarska uprawnia  do połowu ryb wędką w całym naszym kraju i również za granicą to jest papier który potwierdza że zdaliśmy egzamin z wiadomości RAPR,a na połów gdziekolwiek czy na rzekach czy jeziorach potrzebne jest jeszcze zezwolenie właściciela wody
[2011-10-02 09:14]

bluehornet

I tu jest błąd , gdyż Karta Wędkarska wydana przez ( pieczątka pod zdjęciem na drugiej stronie ) Starostwo Powiatowe z upoważnienia Wojewody lub Starosty lub w przypadku PM -  Prezydenta Miasta n i e  j e s t  dokumentem międzynarodowym ( jak prawo jazdy ) , a tym samym nie jest respektowane przez inne państwa !!
[2011-10-02 09:33]

Tomasz90

jest respektowane ,nie wszędzie ale jest ,w austrii możesz łowić na polską kartę wędkarską
[2011-10-02 09:37]

bluehornet

W takim razie Österreich to chlubny wyjątek w Europie !!! Kupę kasy musieli wydać na naukę języka polskiego dla służb kontrolujących wędkarzy , a szczególnie z Polski !!! [2011-10-02 09:46]

jest respektowane ,nie wszędzie ale jest ,w austrii możesz łowić na polską kartę wędkarską








No i kolejna Twoja bzdura. Chyba w oczku wodnym pod domem bauera. NIGDZIE NA ŚWIECIE POLSKA KARTA WĘDKARSKA NIE JEST RESPEKTOWANA, tak jak u nas nie są brane pod uwagę jakiekolwiek dokumenty wędkarskie z innych krajów. Każdy kraj ma swoje odrębne przepisy wędkarskie, wymiary, limity, a nawet okresy ochronne.


[2011-10-02 09:47]

cierpliwy1

Karta wędkarska pozwala też łowić na wodach skarbu państwa ,tam gdzie niema uprawnionego do rybactwa.
[2011-10-02 09:53]

Tomasz90

ja łowiłem w austrii i nie ma problemu z otrzymaniem zezwolenia na podstawie naszej karty
[2011-10-02 10:00]

W takim razie Österreich to chlubny wyjątek w Europie !!! Kupę kasy musieli wydać na naukę języka polskiego dla służb kontrolujących wędkarzy , a szczególnie z Polski !!!








Austriacka straż rybacka ma obowiązkowo posiadać przy sobie słowniki polsko-niemieckie, niemiecko-polskie :))))))))))))))))) [2011-10-02 10:00]

ja łowiłem w austrii i nie ma problemu z otrzymaniem zezwolenia na podstawie naszej karty








Tak, i przeczytali dokładnie co to za dokument i do czego uprawnia. Z obrazków chyba. Nie fantazjuj juz.


[2011-10-02 10:02]

Tomasz90

mastiff ja nie fantazjuje ,łowiłem to wiem
[2011-10-02 10:05]

Tomasz90

W takim razie Österreich to chlubny wyjątek w Europie !!! Kupę kasy musieli wydać na naukę języka polskiego dla służb kontrolujących wędkarzy , a szczególnie z Polski !!!








Austriacka straż rybacka ma obowiązkowo posiadać przy sobie słowniki polsko-niemieckie, niemiecko-polskie :)))))))))))))))))



Mastiff wyśle ci kartke z austrii i może kiopie zezwolenia tylko za twoim adresem muszę się rozejrzeć ,dobra starczy na tak piękny poranek pisania pierdół ,do później panowie może wieczorem pojawi się dla was ciekawsza osoba do nawracania
[2011-10-02 10:20]

mastiff ja nie fantazjuje ,łowiłem to wiem








Tak więc Ci tłumaczę kolejny i ostatni raz- POLSKA KARTA WĘDKARSKA nie jest respektowana i nie posiada żadnej mocy prawnej poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej. Pokazałbyś im swoją kartę członkowską Klubu Filatelistycznego w ich Klubie Hodowców Pelikanów, to też byś miał tam wolną rękę.

[2011-10-02 10:21]

Mastiff wyśle ci kartke z austrii i może kiopie zezwolenia tylko za twoim adresem muszę się rozejrzeć ,dobra starczy na tak piękny poranek pisania pierdół ,do później panowie może wieczorem pojawi się dla was ciekawsza osoba do nawracania 









Nie nawracania, tylko eliminowania bzdurnych teorii, które czytają inni i są wprowadzani w błąd. Zezwolenie jakie wykupiłeś w obcym kraju, nie było wydane na podstawie bezwartościowej dla nich Twojej polskiej Karty Wędkarskiej. A o czym świadczyć będzie kopia zezwolenia austriackiego? Że Kartę miałeś polską? No weź już przestań i z tą kartą i z tymi zabronionymi martwymi rybkami na przynętę.


[2011-10-02 10:28]

Tomasz90

to ty mastiff przestań komuś wciskać ,ja dostałem zezwolenie na podstawie mojej karty i tego będę się trzymał ,ty wiesz widzę wszystko najlepiej,nwet o zagranicznych zezwoleniach i zasadach tam wydawania zezwoleń ,nie mam więcej nic do dodania
[2011-10-02 11:00]

to ty mastiff przestań komuś wciskać ,ja dostałem zezwolenie na podstawie mojej karty i tego będę się trzymał ,ty wiesz widzę wszystko najlepiej,nwet o zagranicznych zezwoleniach i zasadach tam wydawania zezwoleń ,nie mam więcej nic do dodania 







Akurat kwestię dokumentów, zezwoleń, prawa wędkarskiego, to znam na bieżąco i dokładnie i nie pozwolę wciskać takich kitów ani sobie, ani innym wędkarzom, bo potem niewinni ludzie przez takich jak ty płaca mandaty i mają zabierany sprzęt na łowiskach. Wklej mi tu jakiekolwiek informacje, rozporządzenia o respektowaniu naszych Kart Wędkarskich za granicami kraju, a publicznie Ci przyznam rację. A to, że ty tak sobie napisałeś co ci ślina na język przyniosła, to nie znaczy, ze takie coś ma w ogóle racje bytu. Właśnie rozmawiałem z kolegą, który mieszka od roku w Wiedniu i tam wędkuje. Wykupuje tylko licencję na daną wodę za 10- 15 € i łowi jako POLAK jak inni Austracy, na wody górskie 30-100 € za dzień. I żadnej polskiej Karty Wędkarskiej nie musi posiadać. 


[2011-10-02 11:59]

jurek

Dokładnie # Mastiff , wie co pisze , karta wędkarska jest dokumentem ważnym tylko w Polsce .
[2011-10-02 13:14]

Tomasz90

a jak wygląda to według panów strażników w niemczech???????tu jestem baaaaaaardzo ciekawy waszej wypowiedzi:))))))))))))))))))ważna czy nie ważna????????????
[2011-10-02 13:24]

Nie! Mamy tu kolegę, który jest zameldowany w Polsce, ma polska kartę ale mieszka w Niemczech i opisywał nam dokładnie procedury łowienia i wykupowania licencji dla obcokrajowców. W rezultacie musiał iść na półroczny kurs na ichniejszą Kartę Wędkarską ( Fischereischein) . Polską Kartą mógł sobie co najwyżej ścieżki robić. [2011-10-02 13:41]