Spinningowe przynęty na okonie.

/ 8 odpowiedzi
Witam, w mojej okolicy znajduje się zbiornik, dość spory o głębokości 2-2.5 metra, jest tam masa okoni, nie raz udało się wyciągnąć na czerwonego robaka, co polecacie na spinning? Próbowałem małym woblerem, twisterem o różnych wielkościach i nic :/ okonie są takie mniej więcej od 7-25 cm, większych nie widziałem.
Okoniowy Kamil

Spróbuj mała przynęta na boczny trok (2017/06/13 21:27)

jabberwokie86

U mnie ostatnio najlepiej biorą na obrotówki, więc może nimi spróbuj;) (2017/06/13 21:33)

alexchelu

U mnie ostatnio najlepiej biorą na obrotówki, więc może nimi spróbuj;)
jakiej wielkości te obrotówki?? :)
co do bocznego troka to nawet nie wiem jak sie zabrać do tego bo nigdy nie lowilem tak :/
  (2017/06/13 21:43)

barrakuda81

Rozmiar od 0 do 3 ale oczywiście te mniejsze będą lepsze w relacji do wielkości okoni o których pisałeś.Nawet małe okonki łowiłem na trójki.Te większe, takie 40 + nie gniewają się nawet na rozmiar 5:-) Dobra może być mała cykada imitująca narybek o tej porze roku.Jesienia z reguły lepsza guma. (2017/06/13 22:28)

aldente

https://wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=przyn%EAta+na+okonie

postaraj się przeczytać wszystko to, co jest na 5 stronach, a potem pytaj, jeśli czegoś nie zroyumiałeś. Hasło podstawowe to "przynęta na okonie". Wszyscy gotują na tym samym ogniu... (2017/06/14 07:45)

Sith

Aldente ma 100% racji.
Od siebie dodam, że nie ma jednoznacznej recepty, jakiegoś panaceum. Wszystko zależy od łowiska, wybredności okoni, pory dnia, warunków atmosferycznych itd itp.
Taka moja osobista rada - wędzisko ultra light, kołowrotek 1000-2000, żyłka 0,10-0,14 zwłaszcza jeśli rozmiary okoni są nie najwyższych lotów.
Ostatnio sprawdzają mi się przy wędzisku 0,5-6g, na żyłce 0,10 dwuogonowe 1-calowe twisterki żółte i białe z brokatem na samym haczyku (bez główki), ale jak długo będą budziły zainteresowanie nie wiedzą nawet najstarsi górale. ;-) (2017/06/14 08:54)

Krawcu7

Małe twistery , obrotowki w rozmiarze 1,2 lub woblerki typu Salmo Hornet lub Bonito o agresywnej pracy powinny dac ryby.. u mnie się dobrze sprawdzają. (2017/06/14 11:37)

okoniowy_bartus

Moim zdaniem, nie problemem są przynęty, a sposób ich prezentacji. Nawet jakbyś miał najgorsze twistery, to powinieneś złowić cokolwiek. Poczytaj sobie o łowieniu z opadu, to będzie dobry wstęp do łowienia okoni na przynęty sztuczne.

Z tymi obrotówkami bym nie mieszał, w sensie rozmiaru 4-5, bo taka wirówka wygnie przyciętną okoniówkę w pół podczas ściągania. A dwa, że niekoniecznie jest tak, że obrotówki teraz lepiej działają od gum; może zalążek być z tego, że obrotówki raczej penetrują toń, a większość osoób łowi z opadu gumami w okolice dna, a możemy tak samo lżejszymi główkami obłowić toń, lecz jest to trudniejsze, z uwagi na wyobrażanie sobie, co się dzieję z przynętą - ryby latem często żerują w toni, a w zimniejszych okresach są bliżej dna. 

Duże okonie jak najbardziej pobierają duuże przynęty, szczególnie gdy są w szale żerowania, ale dużo ładnych ryb pada na mniejsze, ponieważ ospały, nieżerujący i wybredny okoń coś małego przekąsi sobie na deser  ; ) (2017/06/14 22:18)