Na co najlepiej łowić?

/ 7 odpowiedzi
Łapię na białe robaki , kukurydzę.Łowię na jeziorach wieczorem nic nie bierze.Nie zależy mi na specjalnej rybie ale tak żeby brały. pomoże ktoś?
Smolik


Nie napisałeś jakie ryby występują w jeziorze, na którym łowisz, a jeziora są różnego typu, więc inne ryby będą występować w jeziorze linowo-szczupakowym, a inne na leszczowym. To podstawa. Nie napisałeś nic o zanęcie - czy ją stosujesz, czy nie. Z tych zanęt, które stosowałem, to jako najbardziej uniwersalną i dość skuteczną uważam zanętę Leszcz Specjal firmy Traper. Łowiłem dzięki jej zastosowaniu większość ryb karpiowatych - a najczęściej krąpie, płocie, wzdręgi, karasie, liny, leszcze, czasem i karp podszedł. Najlepiej zapytaj w miejscowym sklepie (to znaczy w sklepie najbliżej tego jeziora) jaka zanęta jest skuteczna i spytaj koniecznie na jaką rybę możesz liczyć dzięki jej zastosowaniu. Jeśli chodzi o przynęty - to zauważ ważną rzecz - na przykład założysz 1 lub 2 białe robaczki - mogą być brania uklejek, płotek, czy innego drobiazgu (nie zawsze - kiedyś złowiłem całkiem ładnego karpia na 2 białe robaczki). Gdy założysz 3 białe robaczki - drobne ryby zdarzają się rzadziej, a gdy założysz ich jeszcze więcej, to i okaz leszcza, lina, czy karpia możesz złowić. Tak samo z kukurydzą - jedno ziarno może zjeść wiele ryb, ale gdy założysz 2 lub 3 ziarnka kukurydzy, to emocje rosną, gdy jest w końcu branie. Zrozumiałeś o co mi chodzi? Nad wodą trzeba umieć wyciągać wnioski i przede wszystkim myśleć. Nie biorą na białe robaczki, to spróbuj na czerwone. Gdy nie biorą na te przynęty - spróbuj na kukurydzę, czy ciasto z jakimś aromatem (każda ryba ma swój ulubiony). Podaj więcej szczegółów na temat występujących ryb (co zwykle łowią inni wędkarze) oraz napisz jaką metodą najczęściej łowisz, wtedy można ci coś konkretniejszego napisać i lepiej pomóc. Pozdrawiam. (2019/08/01 20:21)

Schlany


Spróbuj założyć na haczyk pinke, na to praktycznie zawsze mam brania. A jak nic nie bierze to upewnij się czy w jeziorze są ryby 😀 (2019/08/01 23:58)

Dopierozaczynam


dzieki krzysiek lowie na jeziorze slawskim wystepuja tam takie ryby amur karas karp leszcz lin okon ploc sandacz zanęty nie stosuje :( nwm co moge ci jeszcze napisac bo ja łowie dopiero 2 tyg i kompletnie nic nie wiem pisz jak jeszcze czegos nie napisalem DZIĘKI FAJNIE ZE SA JESZCZE TACY LUDZIE JAK TY☺ (2019/08/02 21:54)

SlawekNikt


Są też i wcześniejsze wpisy Krzyśka i wielu innych ... Musisz tylko wykazać odrobinę chęci i poszukać oraz poczytać ... I nie pisz mi, że jesteś nowy na forum itp., itd., ... Dałeś radę się zarejestrować to bez problemu możesz też znaleźć odpowiedzi na interesujące pytania ... (2019/08/03 06:22)

Smolik


Ryby takie jak karp, czy amur w ładną letnią pogodę niektórzy łowią na przynęty z powierzchni wody - na przykład na pływającą skórkę chleba. Jednak jeśli rzeczywiście łowisz dopiero 2 tygodnie, to może zacznij od prostszych metod - spławikówki (na przykład spróbuj połowić w pobliżu trzcin, czy innych roślin) albo feedera. Jeśli zaczynasz przygodę z rybami - to najlepiej poproś kogoś, żeby pokazał ci podstawowe zestawy na ryby i co nieco objaśnił. Zwróć uwagę na dobre wyważenie spławika - to znaczy, żeby mógł się przytopić nawet przy delikatnym skubnięciu przez rybę. Zwykle na początku wędkarze mają tendencję do tego, by nie dociążać spławika (jest za bardzo wystawiony względem powierzchni wody). Ryba czuje podczas brania duży opór i płoszy się (nie bierze dalej podejrzanej przynęty). Na twoim miejscu zacząłbym od połowu płoci. Jeśli nie płoć - to od okonia, karasia lub leszcza. Pozostałe ryby wymienione przez ciebie zwykle wymagają dłuższego obycia z wędką, ale na rybach nigdy nic nie wiadomo i to jest piękne w wędkarstwie :) Powodzenia! (2019/08/04 14:57)

ogtw


Jeżeli jest ryba a nie bierze, to zmień haczyk na mniejszy, żyłka nie grubsza niż 0,16, posyp zanętą i ryby muszą brać. Jeżeli nadal nie biorą, to zostają jeszcze ochotki i jeszcze mniejszy haczyk. (2019/08/04 15:43)

comarcin


Nikt Ci tu nie pomoże bo nie wiadomo nawet czy sprzęt dobrze dobrałeś. Musisz kogoś poprosic kto się zna i wybrać się z nim na ryby. Może masz ogromny spławik a rybki biorą małe , może masz przesadnie grubą żyłkę, za duży haczyk. Jak masz możliwość to wrzuć zdjęcie swojego zestau. (2019/08/04 20:34)