Na co łowimy miętusy

/ 11 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie jaką metodą i na jaką przynęte najlepiej łapać miętusy w jeziorach latem, w jakich miejscach ich szukać. Mam na myśli jezioro Narie gdzie woda jest czysta i głębokość dochodzi nawet do 40m. 
1z2z3z4


Aktywny zimą przy temp 0–3 °C. Młode żywią się skorupiakami, robakami i larwami owadów. Dorosłe zjadają ryby, raki i żaby.

poczytaj na wiki.  nie wiem czy latem się miętusa łapie... (2010/12/27 21:33)

ramzes1660


latem raczje nie łapie sie miętusa, najlepiej póxna jesień peirwsze przymrozki metoda gruntowa rasówka bądź martwa rybka ale co do rybki to najlepiej mały fielcik lub ogonek przewąznie miętusy biora delikatnatnie i ostroznie a małe esy lepiej łykaja (2010/12/27 21:35)

bambus


Miętusów nie łowi się latem - to ryba zimnolubna (na głębokości 40m to latem chyba nic nie złowisz tam nie będzie prawdopodobnie tlenu).
Jeżeli masz w okolicy tak głębokie jezioro w którym żyją miętusy to radzę teraz na lodzie spróbować połowić go na blaszkę.
Potrzebna Ci będzie znajomość topograficzna jeziora, żeby odnaleźć miejsca ich przebywania, spróbuj tam gdzie tarło mieć będzie sieja lub popytaj miejscowych.
Łatwiej o miętusy w rzekach późną jesienią, gdzie szybko można je złowić na robale lub fileciki.
Sprzęt bez znaczenia byleby ciężarek słuszny był.
Jeżeli pogoda jest okropna - to miętusy same pchają się na haki.
Żadnej finezji, żadnych trudności - ta głupia ryba sama się zażera i lekkie drganie szczytówki mówi kiedy należy go wyjąć.
Mięso wyborne - lecz ryba zbyt piękna by ją zabijać - moim zdaniem.
Pozdrawiam. (2010/12/28 14:56)

marex


Ja miętusy łowię na czerwonego robaka ewentualnie na fileta. Najlepszą przynęta gdzie łowię jest jednak czerwony robak. Do tego trzeba oczywiście odpowiedniej temperatury. (2010/12/28 15:36)

drapierzca


ja osobiście niezłapałem miętusa ,ale mój dziadek łapał i mówił ,że bardzo dobrze biorą na słonine a metody itd. nieznam (2010/12/29 13:39)

pelki83


 O słoninie nie słyszałem, będzie trzeba ogarnąć temat...  Miętusa łapie na wiśle i przynęta to czerwony robak, rosówka i filet (głównie używam je). Co do filetów jakiś czas temu sprawdzaliśmy jakie lepiej podchodzą miętowemu  w efekcie rewelacją okazał się filet z....  flądry. Doświadczenie powtórzyliśmy jeszcze dwa razy, fląderka za każdym razem była przynętą nr 1.    (2010/12/31 20:42)

kargul


na listek miety ehhe pozdrawiam:DD (2010/12/31 21:31)

kolocarp


witam-osobiście miętusy łowię na filet z ukleji lub na ukleję martwą po odmrożeniu ale bardzo blisko brzegu -zaznaczam łowię na rzece a nie na wodzie stojącej a to jest różnica.Łowię metodą gruntową brania miętusa na rzece są energiczne i nie trzeba zacinac za każdym razem gdy tylko szczytówka drga ryba już jest zacięta -jest bardzo żarłoczna.POZDRO. (2011/01/03 10:51)

kopciu


W TAMTYM ROKU NA NYSIE KŁODZKIEJ ,NAJLEPIEJ SPRAWDZAŁY SIĘ ROSÓWKI A JAK MARTWA RYBKA LUB FILECIK TO TYLKO JAZGARZ NIE WIEM DLACZEGO ALE SANDACZE TEŻ ŁADNIE BRAŁY (2011/01/03 11:12)

adamoso123


A co myślicie o wątróbce ?? Ja zamierzam wyskoczyć na miętusa na Bzurę. tylko zastanawiam się nad miejscem . Czy miętus weźmie mi w nurcie ?? Zamierzam dać na filecika z płoteczki. Ale kolega polecał mi wątróbkę. (2011/01/09 15:33)

adamoso123


A co myślicie o wątróbce ?? Ja zamierzam wyskoczyć na miętusa na Bzurę. tylko zastanawiam się nad miejscem . Czy miętus weźmie mi w nurcie ?? Zamierzam dać na filecika z płoteczki. Ale kolega polecał mi wątróbkę. (2011/01/09 15:33)