Zaloguj się do konta

Na co łowicie swoje bolenie??

utworzono: 2011/05/15 15:46
piotrbokserorg

U mnie bardzo dobrze biorą na obrotówki typu aglia nr 1.
[2011-05-15 15:46]

kaban

Wolę woblerki.
[2011-05-15 16:39]

Chomikus

Witaj
jak dla mnie nr 1 są woblery ze sterem jak i bezsterowce , na blachy i gumy też parę złowiłem ale nie z takim efektem jak na woblerki :)
[2011-05-15 17:10]

QBS

Wobek nr. 1 - od 30 do profesorów
Mikro wobek - smużak nr. 2 : do 50 cm /rzadko większe/
Mikro wobek  imitacja owadów jw. tonący/ schodzący do 1 metra  nr. 3
Obrotówka - szary koniec.




[2011-05-15 18:16]

SiwyDym

Ja bolki na poppery łowie,imitują one ukleje lub okonka.Rozmiar 7 do 10cm.Na obrotówki jeszcze nie złapałem.
[2011-05-15 19:08]

piotrbokserorg

Rozumiem. A czy woblery typu salmo thrill - ze sterem ustawionym pionowo, Wam też nie pracują???
[2011-05-16 07:44]

Luuki

U mnie bolka często łowię na wahadłówki - długie wąskie - dobrą marką jest w tych blachach Polspin chociaż ja je lekko spłaszczam młotkiem żeby im trochę akcja "zanikła" . Woblery własnoróbki , a co do Salmo thrilla to model 7 cm jeszcze się nadaje do łowienia chociaz żadna rewelacja a w tym większym modelu wymieniałem nawet ster i też nie bardzo pracował poza tym źle wyważony często plączący się - nie polecam , przereklamowany.
[2011-05-16 08:17]

QBS

U mnie bolka często łowię na wahadłówki - długie wąskie - dobrą marką jest w tych blachach Polspin chociaż ja je lekko spłaszczam młotkiem żeby im trochę akcja "zanikła" . Woblery własnoróbki , a co do Salmo thrilla to model 7 cm jeszcze się nadaje do łowienia chociaz żadna rewelacja a w tym większym modelu wymieniałem nawet ster i też nie bardzo pracował poza tym źle wyważony często plączący się - nie polecam , przereklamowany.

A ja przeciwnie, uważam że to jeden z lepszych woblerków robionych masowo. Szczególnie hologram i lusterko.
[2011-05-16 08:49]

tasmaniak

Bolki ??? własnoręcznie zrobiony puchowczyk z białych piór marabuta z dodatkiem kilku promieni lamety flashowej ze złotą główka  o średnicy 3 – 7 mm  o całkowitej  długości  nieprzekraczającej 5cm

[2011-05-16 09:40]

arekde

Tylko smukły wobler z ustawionym pionowo sterem....praktycznie bez widocznej pracy.

Polecam Hunter A.Lipińskiego. Drogi (26 zł) ale daje rade ;-)

[2011-05-16 19:40]

QBS

 poza tym źle wyważony często plączący się - nie polecam , przereklamowany.



Ps. Co do "plączenia" Salmo to racja, kleniówki zaczepiają sie kotwica o kotwicę podczas długich i wysokich lotów. Jedyna rada to lądowanie wobka przy napiętej żyłce, akurat przy bolkach to powinien być według mnie standard, gdyż żerujący wali w przynętę nierzadko po dotknięciu tafli wody przez wobka.
[2011-05-16 20:27]

piotrbokserorg

Tylko smukły wobler z ustawionym pionowo sterem....praktycznie bez widocznej pracy.

Polecam Hunter A.Lipińskiego. Drogi (26 zł) ale daje rade ;-)


Mam takiego:). Wydaje mi się, że lepiej się sprawdza w dużym prądzie niż na spokojniejszej wodzie - od razu schodzi głębiej. Poza tym też nie pracuje :(
[2011-05-17 15:19]

QBS

Tylko smukły wobler z ustawionym pionowo sterem....praktycznie bez widocznej pracy.

Polecam Hunter A.Lipińskiego. Drogi (26 zł) ale daje rade ;-)


Mam takiego:). Wydaje mi się, że lepiej się sprawdza w dużym prądzie niż na spokojniejszej wodzie - od razu schodzi głębiej. Poza tym też nie pracuje :(

Wiesz generalnie woblerki boleniowe nie pracują jak inne - po prostu kolebią się na boki i zmieniają delikatnie kierunek (+/_  10 cm 3-4 razy na metr) Może zwijasz za wolno ?
[2011-05-18 20:08]