Zaloguj się do konta

Jak łowić na pellet ?

utworzono: 2018/05/05 23:00
zibi175

To pytanie jest przezemnie zadawane od dawna lecz nie na tej stronie. Czy ktokolwiek mógłby mi zaradzić ? Tak to zawsze na czerwone robaki lub kukurydze lecz dzisiaj nastąpiła moja pierwsza wyprawa z tak zwanym zestawem ''Na włos'' Czy ktoś mógłby zaradzić na jaki pellet rzucać ? Osobiście rzucałem na pellet 18 mm lecz zdaje mi sie ze był za wielki poniewaz ryb nie dało się zacinać. Gdy zacinałem to po prostu pellet zostawał nadal na włosie ale ryby brak, zdaje mi sie ze po prostu za duzy pellet lecz brania były mocne było ich 6-7 z czego dwa były ''Do kija'' Smak był truskawkowy więc sie nie dziwie. Ale teraz zostaje pytanie, Jaki pellet polecacie osobiście ? jaki sie sprawdza u was ? myślałem czy by nie spróbować pelletu Halibut 6mm. Jak myślicie ? [2018-05-05 23:00]

poldek1212

witam co do szostki to troche maly mysle ze dobry przedzial to 12-16mm [2018-05-06 08:42]

poldek1212

a co do zaciecia to wielkosc chyba nie gra roli skoro miales dobre brania raczej upatrywal bym poraszki w dobranej wielkosci haka i moze dlugosci wlosa [2018-05-06 08:44]

poldek1212

porazki* [2018-05-06 08:45]

Ja wole stosować raczej nie wielkie pellaty 6,8,12 mm .
Najlepiej jakbyś zrobił fotkę haka z załoiżonym pelletem. [2018-05-06 11:28]

Stanos77777

M P masz rację, hak jest bardzo ważny musi pasować wielkością do peletu. [2018-05-06 14:39]

berthold

Podstawowa sprawa przy łowieniu na włos to nie wielkość peletu bo to zależne od ryb i ich wielkości ale podstawowa sprawa to sztywność zestawu mam na myśli to że nie dajesz zbytniego luzu na żyłce-bombce czy co tam masz druga sprawa cięzarek musi być co najmniej 60gr , przecież na włos ryba ma sama się zaciąć ty nie musisz jej w tym pomagać tylko masz ją wyciągnąć z wody. [2018-05-06 16:33]

Podstawowa sprawa przy łowieniu na włos to nie wielkość peletu bo to zależne od ryb i ich wielkości ale podstawowa sprawa to sztywność zestawu mam na myśli to że nie dajesz zbytniego luzu na żyłce-bombce czy co tam masz druga sprawa cięzarek musi być co najmniej 60gr , przecież na włos ryba ma sama się zaciąć ty nie musisz jej w tym pomagać tylko masz ją wyciągnąć z wody.
Czyli że ma być luz? czy nie ma być luzu? bo nie bardzo rozumiem??
A z tym "co najmniej 60 g" to już kolega lekko przegioł bo w takim razie jak działe "the method feeder" i podajniki 20,30,40g ??
[2018-05-06 17:16]

berthold

Najlepiej bez luzu , wieszasz bombkę npinasz żyłkę pod samą górę i już , tylko poluzować szpule kołłowrotka aby nie pozbawić się wędki [2018-05-06 22:17]

Moczykij70

Najlepiej bez luzu , wieszasz bombkę npinasz żyłkę pod samą górę i już , tylko poluzować szpule kołłowrotka aby nie pozbawić się wędki


W takim razie po co bombka, dla ozdoby?

[2018-05-07 11:20]

notaki

Nie dla ozdoby, a w celu wskazania i umozliwienia dzialania sygnalizatora w przypadku brania do brzegu. Łowimy przeciez na sztywno.
Można lowic i tak, jednak mysle że zdecydowanie od bombki lepszy jest swinger z regulowanym obciążeniem.
Relatywnie duzy ciężar zapewni odpowiednie napięcie zyłki w przypadku brań tak od brzegu jak i do brzegu [2018-05-07 19:13]

fanatyk-luz

Popatrzyłem filmiki jak zrobić ten przypon z włosem węzłem bez węzła i fatycznie jest to bardzo proste , ale nasuwa mi sie jedno pytanie, czy jeśli chcemy zmienic kulke/pellet lub założyc nową po braniu, to czy trzeba robic cały przypon od nowa, czy da się tylko założyć nową przynęte (bo wydaje mi się, że trzeba robić wszytsko od nowa ? [2018-05-12 10:19]

Nie trzeba robić od nowa
Na forum haczyk przecież masz filmik pokazany . z pit stopem może być problem ale też sie da ściągnąć starą przynętę i założyć nową.
Na lateksową gumkę taż bez problemu zmienisz,
Ze zwykłym włosem też . wystarczy wyciągnąć stoperek ,zmienić przynętę,założyć stoperek.
a YT jest na prawdę setki filmików jak sięzakłada pellet na włos. [2018-05-12 10:36]

fanatyk-luz

A mam jesczze jedno pytanie. Jakie macie sposoby, żeby zarzucać w to samo miejsce ? Przyznam, że jeszcze mam problem, żeby dokładnie rzucać w miarę to samo miejsce, a jak wiadomo przy łowienie na koszyczek jest to dośc istotne. Wyczytałem kilka sposobów m in. klipsa na kołowrotku, chcociaż do tego jestem niezbyt przekonany, gdyż wydaje mi się, że mógłbym urwać zestaw, tymbardziej, że klipsy nie wyglądają na zbyt mocne. Można, też zaznaczac odległośc markerem, czy np taśmą malarską, jednak do tych sposobów pasowało by już mniej więcej rzucać w określone miejsce i korygaowac ewentualne błędy. Jest też sposób z detką lub rrecepturką (nie wiem dokłądnie jak ma wyglądac stopowanie tą recepturką). Może ma ktoś jesczze jakieś sposoby, lub poleci coś z tych co wymieniłem. Jak wiadomo trening czyli mistrza, ale na poczaku trzeba jakoś to wspomóc ;) Z góry dzięki ! [2018-05-12 19:22]